Adrenalínové zážitky na Novom Zélande, ktoré stoja za všetko

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Zážitky na Novom Zélande ma dostali. Nielen, že je táto krajina totálne mrte, čo sa týka prírody, moja dobrodružná duša si to tu užila. Vietor vo vlasoch, nohy v bahne, sopka za chrbtom, vodopád nad hlavou a ideš, žena. Milujem adrenalín a už sa musím konečne odhodlať aj na ten skok z lietadla. Čo som zažil na Novom Zélande na Severnom ostrove?

Adrenalínové zážitky na Novom Zélande, ktoré mi vydarili dych

  • Namočil som si nohy v termálnej vode na pláži.

Hot Water Beach je jedným zo svetových unikátov, ktoré sa nachádzajú na Novom Zélande na Severnom ostrove. Termálna voda tu vyviera takmer všade a aj tu, na pláži, ktorá sa v preklade volá „pláž s horúcou vodou“. Nájdeš ju tak, že sa musíš bosý prejsť po piesku. Tam, kde je teplejší a možno syčí para, začni kopať.

TIP: Prečítaj si čo vidieť na Novom Zélande a môj kompletný návod na Severný Ostrov.

Bacha, môžeš sa dostať k veľmi horúcej vode. Novozélanďania Hot Water Beach proste milujú. Si vezmú pivo a naložia sa tu ako kurence do polievky.

hot water beach novy zeland
Vonku strašná zima, no nohy v teple. Mindblow.
hot water beach novy zeland
Toto asi nevyzerá vábne, že?

TIP: Príď sem počas odlivu. Šanca, že nájdeš miesto, kde sa dá vykopať príjemná jama a bude tu teplá voda, je oveľa väčšia.


  • Vyskúšal som jazdu na speedboate vo vodopáde.

Huka Falls sú známe vodopády na Severnom ostrove. Nebavilo ma sa však na ne pozerať len z výšky, tak som sadol na speedboat a poriadne sa nechal vyšejkovať priamo pod vodopádom. Speedboaty tu majú bohatú históriu a kedysi sa v tejto časti Nového Zélandu používali na prepravu materiálu.

Je tu veľa vody, no je nízka. Speedboaty dokážu jazdiť na vode, ktorý má výšku len osem centimetrov.

čo vidieť na novom zélande
Našťastie som mal pršiplášť.
čo vidieť na novom zélande
Tie otočky boli mega!
čo vidieť na novom zélande
Nájdi ma, haha.

  • Kúpal som sa v bahne priamo nad sopkou.

Už si počul o Hells Gate? Ako som písal vyššie, Nový Zéland je mrte termálna krajina a nikdy nevieš, kde natrafíš na dáky teplý prameň. Hells Gate (Brána do pekla) má svoj názov veľmi zaslúžený.

cestovanie nový zéland
V tom chlade to bolo mrte!
adrenalínové zážitky na novom zélande
V bahne žijú aj bahenné víly.
adrenalínové zážitky na novom zélande
Nedeľná chvíľka poézie.

  • Absolvoval najdlhší let na svete.

Aktuálne má najdlhší let na svete Qatar airways, z Aucklandu do Dohy. Ide o priamy let, ktorý trvá takmer 18 hodín (ak to chceš na minútu presne, je to 17 hodín, 40 minút bez prestávky). Ja som ho vyskúšal v biznis triede, čekni môj vlog:


Prečítaj si, aké adrenalínové zážitky na Novom Zélande môžeš zažiť. Spísal som tie, ktoré mi najviac ostali v pamäti. Tento blog a cestopis ti ukáže, čo tu môžeš zažiť aj ty. Prečítaj si môj kompletný návod na Severný Ostrov a vyber sa na Nový Zéland.
Prečítaj si, aké adrenalínové zážitky na Novom Zélande môžeš zažiť. Spísal som tie, ktoré mi najviac ostali v pamäti. Tento blog a cestopis ti ukáže, čo tu môžeš zažiť aj ty. Prečítaj si môj kompletný návod na Severný Ostrov a vyber sa na Nový Zéland.

Po ostrove som cestoval so sprievodcom Csabom, ktorý na Novom Zélande žije a otvoril si tam cestovku New Tour Zealand.

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

3 comments

  1. Dobrý deň, chcel by som sa opýtať akú leteckú spoločnosť ste pri svojej ceste na Nový Zéland zvolil? Chystáme se tam na vlastnú päsť so skupinkou priateľov budúci rok a tak robíme prieskum. Hľadáme nejakú zlatú strednú cestu, pri ktorej by sme mali ešte stále komfort ale neskrachovali na nej. 🙂 obecné zhrnutie som našiel tu: letenky Nový Zéland. Zaujímala by ma tiež vaša osobná skúsenosť počas letu 🙂

  2. Hanča,
    největší houpačku na světě sis neskočil? i když ty jsi byl jen na severním, že? Tak příště musíš do Queenstownu 🙂

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.