Čauko kakauko, ja teda fičím na Fidži

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Idem na Fidži! Cestovateľské sny si treba plniť! A vlastne akékoľvek sny, nemusia sa bezpodmienečne týkať cestovania. Tí, ktorí čítate moje články viete, že idem o necelé dva mesiace do Ázie a Austrálie iba s jednosmernou letenkou. Cestu naspäť neriešim, budem sa tým zaoberať vtedy, keď sa na to budem cítiť. Pôvodne to mali byť iba Filipíny, no postupne sa mi to nabaľuje a už mám na mojom pláne okrem Filipín aj mesiac v Austrálii, v Malajzii a v Thajsku.

Dákym nedopatrením sa mi k tomu navyše priplietli aj tri týždne na Fidži – ostrove, ktorý je že úplne mimo reality. Kto za to môže? Austrália.

Idem na Fidži
Idem na Fidži

Idem na Fidži lebo to teraz fičí.

Prečo, načo a za koľko idem na Fidži? Hm, súvisí to s mojim mesačným pobytom v Austrálii na prelome októbra a novembra. AirAsia prišla so šialenou akciou 180 za spiatočnú letenku z Kuala Lumpur (Malajzia) do Sydney, čo som bez váhania kúpil, nakoľko ide o 8 hodinový let. To som však ešte nevedel, aká je Austrália a najmä Sydney drahá.

Mesiac života v najznámejšom meste Austrálie by ma vyšiel okolo 1000 , čo je ale úplne mimo môjho rozpočtu. A potom prišiel nápad – Fidži. Začiatkom roka som napísal článok koľko ma stálo cestovanie v roku 2015 a podobný článok si chystám aj za tento rok. Ak by som ostal mesiac v Sydney, konečné číslo by bolo zbytočne veľké.

Letenky na Fidži tiež nie sú najlacnejšie aj keď tam lieta nízkonákladová spoločnosť JetStar priamo zo Sydney. Ja som si kúpil letenku zo Sydney do Nadi za 370 /spiatočne. Na Fidži budem presne tri týždne.

Ako budem riešiť ubytovanie na Fidži?

Aj tento ostrov vie byť drahý tak ako všetky. Maledivy viete spraviť za tretinovú cenu, ak nejdete do rezortu. Podobne je na tom aj Fidži. Nachádza sa tu mnoho ostrovov s krásnymi plážami, rezortami, bazénmi a palmami. To však mňa a môj bankový účet neláka. Čo takto ísť do vnútrozemia? Našiel som si ubytovanie na Fidži v horskej chate, kde som si prenajal chatku v džungli v Starlight Lodge Viti Levu Island. Väčšinu svojho pobytu budem tráviť tu, no pár dní pobudnem aj pri pobreží.

Potrebujem víza na Fidži?

Čo sa týka víz na Fidži, odpoveď je jednoduchá – víza, resp. pečiatku dostanete pri vstupe do krajiny. Ako hovorí oficiálna stránka ministerstva zahraničných vecí, „Platnosť pasu najmenej 6 mesiacov po plánovanom odchode z krajiny, víza (udeľujú sa pri vstupe do krajiny)„. Nezabudnite však na spiatočnú letenku. S jednosmernou vás do krajiny nepustia.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.