5 krajín kam ísť na dovolenku vo februári podľa Milana Bez Mapy

107,392FansLike
189,956FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Kam ísť na dovolenku vo februári? Toto sa ma pýtate často v správach na mojom Instagrame. Článkov ako takýchto je na internete veľa a na všetkých sa mi nepáči jedno – dávajú všeobecné rady na krajiny ktoré navštíviť vo februári, no nič konkrétne.

Ja som vybral z miest ktoré som navštívil a prinášam vám zoznam tipov kam ísť na dovolenku vo februári a kam cestovať.

Tipy na krajiny kam cestovať a kam ísť na dovolenku vo februári

Vo februári obvykle cestujeme do krajín, kde je teplo. Zimy na Slovensku nemám rád a preto budú všetky krajiny na tomto zozname krajiny, kde nájdete vo februári teplo. Nech sa páči, cestujte.

5 krajín kam ísť na dovolenku vo februári podľa Milana Bez Mapy
5 krajín kam ísť na dovolenku vo februári podľa Milana Bez Mapy

Abu Dhabi v Spojených Arabských Emirátoch

Dubaj, Dubaj, Dubaj, stále samý Dubaj. Aj vám to už lezie na nervy? Navštívil som ho niekoľkokrát a nikdy ma neoslovil. Proti gustu nemám nič, no ja nie som typ dovolenkára, ktorého by napĺňala návšteva Dubaja. ALE! Rozhodne ho treba vidieť, aspoň raz v živote, hlavne cestujte.

Prenajmite si auto a urobte výlet cez púšť do vedľajšieho mesta Abu Dhabi, ktoré sa mi, naopak, páčilo veľmi. Nemal som z neho pocit silenej megalo-maniak-osti (to slovo som si asi práve vymyslel) a spoznal v ňom aj miestnu kultúru.

Okrem iného nesmiete vynechať obrovskú mešitu Sheikh Zayed Grand Mosque. Mne sa veľmi páčila a išiel by som tam kedykoľvek naspäť. Dokonca ani nemusíte letieť do Dubaja, Abu Dhabi má veľké medzinárodné letisko, haha.

Abu Dhabi v Spojených Arabských Emirátoch
Abu Dhabi v Spojených Arabských Emirátoch

Mesto Corralejo na severe Fuerteventury

Iba päť hodín lietadlom z Viedne leží mesto Corralejo na severe ostrova Fuerteventura. Tento ostrov mi prišiel zo všetkých ostatných Kanárskych ostrovov najteplejší, a preto by som vás sem poslal vo februári.

V mojom článku o tom Čo vidieť na Fuerteventura mám tipy na celý ostrov. Kúsok od Corraleja leží aj známa pukancová pláž, na ktorej nie je piesok, ale typ morského koralu, ktorý pripomína pukance. Vážne, aha na fotke na mojom Instagrame.

Odporúčam vám tiež celodenný výlet na mini ostrov hneď vedľa, Isla de Lobos, alebo ďalší celodenný výlet loďou na ostrov Lanzarote, ktorý z mesta Corralejo pekne vidieť. Sú hneď vedľa seba. Z Viedne sem lieta Ryanair priamo.


Chiang Mai v Thajsku

Návšteva Thajska v zime, samozrejme, nemôže chýbať. Keď si už obeháte všetky tie preplnené ostrovy na juhu krajiny, sadnite do lietadla a kúpte si letenku do mesta Chiang Mai na severe krajiny. Z Bangkoku tam lieta za pár korún napríklad AirAsia.

Svojho času som tam strávil niekoľko týždňov, keďže to je populárny hub digitálnych nomádov z celého sveta. Prečo som odtiaľ odišiel a skončil so životným štýlom digitálneho nomáda som rozpísal vo svojej knihe Influencer. Prečítajte si ju. Chiang Mai je také iné Thajsko. Nemá more a je tam menej turistov. Je to horské mesto s historickým centrom, kde robia asi tie najlepšie džúsy na celom svete.

Prenajmite si motorku a obehajte mníšske chrámy v horách. Nezabudnite však na hotel s bazénom, aj tu môže byť v zime pekne teplo. A tiež nesmiem zabudnúť na všetky tie masáže, ktoré v Chiang Mai robia na každom rohu.

Na motorke v Chiang Mai
Na motorke v Chiang Mai

Vodopády Iguazú v Argentíne

Ak máte v Argentíne len chvíľu, urobte si víkendový výlet z Buenos Aires k vodopádom Iguazú. Ak máte v Argentíne viac času, prečítajte si všetky moje blogy o cestovaní po Argentíne. Iguazú je rozhodne najviac známe miesto celej krajiny a stojí ho navštíviť. K dňu písania tohto článku som tam bol dvakrát.

“Moja úbohá Niagara…” To povedala Eleonor Rooseveltová, keď uvidela vodopády Iguazu. Národný park Iguazu, o ktorý sa delí Brazília a Argentína, je jednou z hlavných atrakcií nielen turisticky, ale aj ekologických a prírodných. Milióny ľudí ročne navštívia tento prírodný zázrak, ktorý podporuje aj UNESCO.

Ak máte čas, pozrite sa na obe strany, no mne sa viac páčil pohľad z Argentíny. Je taký dramatickejší. Veď aha, tu je foto na porovnanie:

Návšteva vodopádov Iguazu z Argentínskej strany
Návšteva vodopádov Iguazu z Argentínskej strany.
Návšteva vodopádov Iguazu z Brazílskej strany
Návšteva vodopádov Iguazu z Brazílskej strany

Safari v Južnej Afrike

Južná Afrika má krásnu prírodu, o čom som sa nedávno opäť presvedčil. Ak hľadáte safari, v Južnej Afrike je niekoľko národných parkov, ktoré odporúčam navštíviť. Počas mojej poslednej vizity len pred pár mesiacmi som objavil safari, ktoré je najbližšie ku Kapskému mestu, Aquila Private Game Reserve. Len dve hodinky autom z Kapského mesta, no odporúčam tam aj prespať.

Keď pôjdete na safari, mali by ste vidieť celú Veľkú päťku, takzvanú Big five. Zvieratá zaradené do Big five sú tie najťažšie na ulovenie pre pytliakov a preto aj najvzácnejšia korisť. Patrí sem lev, leopard, nosorožec, slon a byvol. Ja som videl všetky, okrem leoparda.

Mestá v Južnej Afrike ma neoslovili kvôli svojej vysokej kriminalite, no pokiaľ ide o prírodu, nie je o čom. Nezabudnite na to, že na návštevu Južnej Afriky potrebujete víza, ktoré sa vybavujú osobne na ambasáde.

Kam ísť na dovolenku vo februári

Kam ísť na dovolenku vo februári a kam cestovať podľa Milana Bez Mapy

Dovolenka vo februári je podľa mňa presne to, čo potrebujete. Zima sa u nás na Slovensku ešte nechystá skončiť a jar je v nedohľadne. Kúpte si letenku a cestujte. Verím, že vás môj článok s tipmi kam ísť na dovolenku vo februári inšpiroval.

Milan

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.