5 originálnych tipov kam na výlet v Česku od jaskýň až po tradičné kasína

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Kam na výlet v Česku? Česká republika patrí medzi krajiny s najväčšou koncentráciou atrakcií a historických pokladov. Nemusíte sa túlať len po, podľa mňa, „okukanej“ Prahe a jej viac ako štyridsiatich desiatkach jedinečných múzeách, je tu toho viac. Česká republika neláka iba znalcov kultúrnych pamiatok, ale aj fanúšikov modernej zábavy či prírody. Poďme sa pozrieť na týchto päť tipov kam na výlet v Česku.

5 originálnych tipov kam na výlet v Česku podľa Milana Bez Mapy

5 originálnych tipov kam na výlet v Česku podľa Milana Bez Mapy
5 originálnych tipov kam na výlet v Česku podľa Milana Bez Mapy
 1. Navštívte tradičné kasíno, ktoré má v Čechách dlhú históriu
 2. Ochutnajte múzeum čokolády
 3. Pozrite si Koněpruské jaskyne
 4. Prírodná rezervácia Smraďoch
 5. Kráľovský palác v Prahe

Cestovný ruch v Európe zaznamenáva po Covide silný rast a Česká republika je jednou z najobľúbenejších destinácií, ak uprednostňujete online hazardné hry. Tu nájdete najlepšie online kasína, ako je „no deposit bonus casino Czech„. Čo  robiť v Českej republike, aby bola vaša dovolenka naozaj pestrá a nezabudnuteľná? V Českej republike nájdete hrací automat na každom kroku.

Automaty sú oficiálne povolené aj mimo kasín a turisti tak môžu hrať v nákupných centrách, supermarketoch a dokonca aj v minikioskoch na zastávkach verejnej dopravy. Šialené, že? Haha. Ďalším obľúbeným miestom, kde nájdete niekoľko automatov, sú legendárne české krčmy. Nezabudnite ochutnať miestne pivá a zároveň si užiť vzrušenie. Hlavným mestom s najväčšou koncentráciou tradičných kasín zostáva Praha. Nachádza sa tu viac ako desať veľkých a známych lokácií. Najnavštevovanejšie a najobľúbenejšie pražské kasína sú:

 • Genri a Vip Club (miesto nájdete na Václavskom námestí)
 • Kasína v hoteloch Hilton Prague a President (nachádzajú sa na nábreží Metropolitan)
 • herne priamo v centre mesta – Banco a Palais Savarin.

Najväčšie české kasíno sa však nachádza ďaleko za hlavným mestom. Letovisko Znojmo je v Českej republike veľmi obľúbené. Je to malé mesto neďaleko rakúskych hraníc. Priťahuje najmä lyžiarov. Keďže je toto letovisko na zozname najdrahších v krajine, nachádza sa tu, pochopiteľne, aj najväčšie kasíno v Českej republike.

Návšteva múzea čokolády v Česku

Ak navštívite aj pražské múzeá, toto má nezvyčajnú históriu. Je to jedno z mála múzeí, ktoré by radi navštívili aj deti. Ak vynecháte dlhé prehliadky venované pôvodu čokolády a jej histórii v Českej republike, hlavným bodom programu je ochutnávka vysokokvalitnejčokolády.

Česká republika je svojimi čokoládovými výrobkami preslávená a hostia môžu ochutnať desiatky druhov. Okrem čokolády si môžete vychutnať aj kakao. Kakau je venovaná prednáška v múzeu.

Koněpruské jaskyne

Ide o najväčšie a najdlhšie jaskyne v Českej republike. Od hlavného mesta sú vzdialené približne 30 kilometrov. K jaskyniam premáva niekoľko vyhliadkových autobusov. Môžete cestovať buď spolu so skupinou turistov, alebo sa vydať na cestu na vlastnú päsť.
Trasa jaskynnými labyrintmi je dlhá 2 kilometre. Pri niektorých východoch dosahuje výška medzi horným poschodím a zemou 70 metrov. Koněpruské jaskyne sú atraktívne práve svojou zložitosťou viacposchodových jaskýň.

Napriek pomerne komplikovanej trase sú jaskyne vo vnútri moderne vybavené. K dispozícii sú chodníky, zábradlia a pohodlné schody. Vďaka mnohým smerovníkom a informačným tabuliam sa nestratíte. Deti sú v jaskyniach vítané.

TIP: Veľmi peknú prírodu ma aj Východní Morava, ktorú som navštívil len nedávno. Prečítajte si moje tipy čo vidieť na Východnej Morave ako aj tipy na ubytovanie.

Tipy kam na výlet v Česku

Prírodná rezervácia Smraďoch

V blízkosti kúpeľného mesta Mariánske Lázne sa nachádza veľmi pekná oblasť. Zásobárne síry a minerálnej vody vytvorili jedinečnú topografiu a prírodu. Oblasť patrí do národnej prírodnej rezervácie, a preto sa tu zachovala pôvodná flóra a fauna.

Prečo sa oplatí navštíviť Smradech:

 • Stále sa tu nachádzajú vzácne rastliny, ktoré sa už v celej Českej republike nevyskytujú
 • Nachádza sa tu asi päťdesiat termálnych prameňov
 • Všetky miestne vodné plochy sa vyznačujú liečivou minerálnou vodou
 • V rezervácii boli vybudované vyhliadkové plošiny s výhľadom na bahenné sopky.

Kráľovský palác

Česká republika je krajina s kráľovským dedičstvom. S kráľovskou vládou sa spája mnoho pamiatok. Jedným z najdôležitejších palácov je Belvedere. Nachádza sa v Prahe.
Kedysi bola táto budova akýmsi kráľovským letným sídlom. Česká kráľovná Anna a jej deti tu trávili letné prázdniny.

Budova je veľmi stará a bola postavená v roku 1530. Palác pre kráľovnú postavil jej milujúci manžel. Žiaľ, Anna nikdy nemohla navštíviť hrad, pretože zomrela pri pôrode svojho pätnásteho dieťaťa.

Samotný palác je v luxusnom renesančnom štýle. Je to dvojpodlažný hrad s mnohými heraldickými prvkami a množstvom sôch. Obvod budovy zdobí 36 kamenných stĺpov. Na prvom poschodí sa plánovala tanečná sála a osobná rodinná galéria. Toto je len niekoľko miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Článok vznikol v spolupráci s csgame.cz

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.