Kongresový Hotel Senec je hotel, kde môžem písať po stenách

103,217FansLike
187,229FollowersFollow
108,106FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Kongresový Hotel Senec som navštívil počas jedného sychravého víkendu, „na otočku“ z Bratislavy. Popravde, celkom som sa tešil, že vypadnem z mesta, no nebudem musieť tráviť hodiny na diaľnici.

Minule som kvôli týmto mojim výletom po Slovensku musel riešiť reklamáciu ďiaľničnej známky. Nič príjemné. Hotel Senec sa nachádza priamo na Slnečných jazerách so súkromnou plážou, asi 15 minút peši od železničnej stanice v Senci. Prečítaj si moju recenziu:

Kongresový hotel Senec recenzia
Kongresový hotel Senec recenzia a moja recenzia.

Kongresový hotel Senec & recenzia

Hotel Senec je štvorhviezdičkový hotel v Senci, priamo na brehu Slnečných jazier. Navyše to, že má vlastnú pláž, považujem za celkom veľkú výhodu. Kto sa bol niekedy počas leta kúpať na Slnečných jazerách, vie, že niekedy môže byť naozaj problém nájsť voľné miesto pod slnkom. To platí aj pre novoročný ohňostroj, ktorý je vidieť priamo z hotela a pláže. Táto pláž je len pre hotelových hostí alebo pre tých, čo si sem zaplatia vstupné.

TIP: Hotel Senec je jedným z troch hotelov z rodiny Trinity Hotels & Resorts. Vyskúšal som tiež Hotel Atrium vo Vysokých Tatrách a Hotel SITNO vo Vyhniach. Je tu možnosť vybaviť si TRINITY klub kartu a využívať zľavy naprieč všetkými troma hotelmi. Prečítaj si moje recenzie.

Ubytovanie v Hoteli Senec

V Hoteli Senec som bol ubytovaný s plnou penziou (raňajky, obed, večera) na dve noci v štandardnej izbe s balkónom a výhľadom na Slnečné jazerá. Čo sa mi páčilo už aj na mojich predchádzajúcich ubytovaniach v sieti TRINITY je, že aj v Hoteli Senec používajú systém elektronických náramkov. Žiadne kartičky od izby, či pípatká do bazénu a podobne. Tento jeden náramok som mal celý čas na ruke, odomykal ním izbu a tiež podpisoval účet v hotelovej kaviarni, keď som si ho chcel pripísať na izbu. Môže sa to zdať ako banalita, ale po čase som si uvedomil, aké to je výhodné, keď stále nemusím po vreckách hľadať kartičku od izby (a nestresovať, že som ju stratil).

Kongresové priestory a firemné teambuildingy

Hotel Senec je kongresový a rodinný hotel (no o trošku viac kongresový). Majú to tu celkom premyslené. Počas môjho víkendového pobytu tu chodili dámy v kostýmoch, páni v oblekoch, kongresové sály boli plné, prebiehali tu školenia a teambulidingy. Taká celkom kreatívna atmosféra, aj napriek tomu, že bola vonku zasnežená sobota a mňa to lákalo ísť robíť snehuliaka.

Veľmi sa mi páči, aj z ostatných hotelov od TRINITY, koncept FOODIE, čo je štýlový priestor na varenie. V tomto v Senci sa natáčal aj Dámsky magazín s Malachovskou, keďže je zo všetkých asi najkrajší. Tento priestor je vyhradený pre firemné teambuildingy, ktoré sú tým oveľa viac kreatívne a môžete tu spolu s kolegami variť. Medzi vychytávky patrí aj vlastné kino Mediatro, kde sa sem-tam premietajú aj rodinné filmy. Najväčšia kongresová miestnosť v hoteli má kapacitu až 700 osôb, je predeliteľná, čiže sa tu môžu odohrávať aj dve školenia naraz. V hoteli je tiež päť menších salónikov pre menšie stretnutia a samozrejmosť je aj lounge bar na prestávky, networking, či terasa pre fajčiarov.

Smart Wall Paint alebo písanie na múdru stenu po celom obvode miestnosti

Čo považujem ako veľký krok v pred je moderné zariadenie všetkých salónikov. V štyroch salónikoch je zavedený takzvaný systém Smart Wall Paint, o ktorom som nikdy pred tým nepočul. Čo to znamená? Môžeš fixkou kresliť po múdrych stenách po celom obvode miestnosti. Výhodu vidím hlavne v rôznych prezentáciách, ktoré sú premietané na stenu. Tým pádom sa dá priamo do nich kresliť alebo písať. A to mi zakazovali čmárať po stenách, keď som bol malý a dnes je to in =)

Kongresový hotel Senec recenzia
Priestory FOODIE.
Kongresový hotel Senec recenzia
Foodie je pekne zariadené.
Kongresový hotel Senec recenzia
Mediatro.
kongres sála hotel senec
Kinosála Mediatro.
Kongresový hotel Senec recenzia
Najväčšia kongresová miestnosť.
kongres sála hotel senec
Pripravení na školenie.

Reštaurácia v Hoteli Senec

V Hoteli Senec vedia v prípade veľkých kongresov v reštaurácii nakŕmiť až 400 ľudí naraz. Čo sa mi páčilo je, že tu idú skôr na klasiku, než na moderné jedlá, ktorých meno neviem prečítať. Navyše, napríklad ingrediencie do slepačej polievky som si mohol napasovať podľa svojej chuti. Super, aspoň som si mohol dať viac mäsa a zeleniny a žiadne slíže, ako to mám rád.

Raňajky a večere sa v Hoteli Senec podávajú formou bufetových stolov a v prípade obedov to záleží, niekedy sú a la carte, inokedy je tiež bufetový stôl. A, samozrejme, na bare majú víno z vlastnej vinotéky, bez ktorého by nebol správny obed obedom. Aj keď som tu mal len dvoje večere, vždy bolo niečo iné. Navyše, keďže vrcholila sezóna tekvíc, veľa vecí bolo sezónnych. Tekvicové rizoto a tekvicové cestoviny ma mega potešili. Veď, čo je to jeseň bez tekvice?

Kongresový hotel Senec recenzia
Klasická polievka.

Ingrediencie pre slepačí vývar podľa mojej chuti. Cestoviny v polievke nemám rád, no zeleninu a mäso prosím dvakrát.

Kongresový hotel Senec recenzia
Bufetové stoly.
Kongresový hotel Senec recenzia
Rôzne prílohy.
Kongresový hotel Senec recenzia
Šaláty, ovocie.
Kongresový hotel Senec recenzia
Dobré ráno.

Ešte by som chcel napísať, že asi v žiadnom inom hoteli na Slovensku som nevidel možnosť spraviť si vlastný čaj z čerstvej mäty. Toto sú tie detaily, ktoré robia rozdiely. Klasická káva a džúsy na raňajky sú fajn, no čaj z čerstvej mäty (ktorú si opäť môžem nadávkovať podľa seba), je topka. Keď som mal naplánovanú cestu do Hotela Senec, vedel som, že sa opäť dobre najem, rovnako ako v Atriu a Sitne. Okrem klasických prehreškov, ako sú palacinky s nutelou, som tu objavil vždy veľa ovocia a zeleniny. Tie ošúpané a nakrájané grepy poprosím zabaliť domov!

Wellness, masáže a Day Spa v Hoteli Senec

Hotel Senec nemá taký ten klasický wellness, na aký som navyknutý z Hotela Atrium a zo Sitna. Je tu jeden bazén a Day Spa, kde sa môžeš objednať na masáž, buď párovú alebo single. Majú tu päť masérov a masáže sú vybukované na deň dopredu. Ak chceš ísť teda na masáž, odporúčam ti si ju rezervovať minimálne jeden deň dopredu, aby sa ti nestalo to, čo mojej mame v Hoteli Sitno – neskoro prišla a už bolo plno.

TIP: Hneď oproti Hotelu Senec je známy Aquapark Senec, kde majú v určitých pobytových balíkoch hostia nárok na 3 hodinový vstup. Rovnako ako aj 4 hodinový do Sai Wellness na nočné kúpanie. Ak by nebolo toľko snehu, kľudne som mohol prebehnúť v župane.

Hotel Senec je taký ten typický kongresový hotel na Slnečných jazerách, kde sa pravdepodobne stretneš so svojimi kolegami pri múdrej stene, alebo na masáži. Páčilo sa mi to, že tu je veľmi príjemná a kreatívna atmosféra. Aj keď tu boli počas môjho pobytu ubytované dve veľké firmy, nemal som pocit, že by sme sa tlačili. Práve naopak. Kombinácia skvelého jedla, dobrého vína z vinotéky a Day Spa mi padla celkom dobre.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.