Aj vy idete na festival Lovestream v Bratislave? Tu zaparkujete zadarmo

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Lovestream festival v Bratislave sa každým dňom blíži a moje lístky v šuplíku sa už nevedia dočkať, kedy ich vytiahnem. Na hudobnom festivale som bol naposledy v roku 2019. Z mojich predchádzajúcich blogov viete, že na párty chodím veľmi rád. Nedávno som publikoval tipy na kluby a plážové párty na Mykonose, ktoré sa vám toto leto zídu. Za dobrou zábavou ale nemusíte letieť do Grécka, jedna bude toto leto v Bratislave, festival Lovestream, na ktorom sa stretneme naživo.

Lovestream festival v Bratislave a dôležité informácie, line up, parkovanie a program

Kde vznikol prvý hudobný festival v histórii?

Hudobné festivaly nie sú žiadna novinka modernej doby. Sú staré tak, ako samotná hudba. Prvým známym hudobným festivalom boli Pythian Games, predchodca olympijských hier, ktoré sa konali od konca šiesteho storočia pred Kristom v Apollónovej svätyni v Delfách. Bola to taká všeobecná oslava všetkého pekného. Jej súčasťou bol aj deň hudobných súťaží a tak vznikol prvý hudobný festival na svete. Ktorý je ale najznámejší?

Woodstock Music & Art Fair, ktorý sa konal 15. – 18. augusta 1969, môže byť najznámejším hudobným festivalom vôbec. Bol to určite rozhodujúci moment v histórii hudby a popkultúry. Udal smer, akým sa uberajú hudobné festivaly dodnes.  Fakt, že nie sú len o hudbe, ale o oslave zábavy, života a módy, potvrdzuje aj obľúbený festival Coachella, ktorý je tiež módna prehliadka a udáva fashion trendy na hudobné festivaly. Návštevníci festivalov si už tradične môžu obliecť takmer všetko, od značkových šiat až po top bikiny a džínové šortky. Skrátka: Chcete vyniknúť medzi ostatnými.

Lovestream festival v Bratislave

V dňoch 10, 11 a 12.6.2022 bude v Bratislave na Tehelnom poli živý festival Lovestream, na ktorý sa veľmi teším aj ja. Lístky zakúpite tu. Jednak je perfektné, že festival s takýmto hudobným obsadením príde do širšieho centra Bratislavy, ale aj pre to, že ho mám doslova za rohom od bytu. Aký tu je program? V piatok desiateho je na pláne československá hudobná scéna s kapelami ako je Kryštof, Čechomor, Lucie, Heľenine Oči či IMT smile, ktorí oslavujú 30.výročie.

Dua Lipa a Red Hot Chili Peppers lineup v Bratislave na festivale Lovestream

V sobotu 11.júna bude obsadenie medzinárodné a v tento deň sa na hudobný festival Lovestream chystám aj ja s kamarátmi, pozrieť si koncert Dua Lipa. Tá sa vďaka pesničke New Rules stala najmladšou speváčkou v histórii, ktorá dosiahla jednu miliardu pozretí na YouTube. Čo som nevedel je fakt, že má korene v Kosove. Prečítajte si čo vidieť v Prištine, hlavnom meste Kosova. Na konte má dve ceny za Najlepšiu britskú speváčku a Britský objav roka, Grammy a Najlepšieho nováčika a tanečnú nahrávku. Okrem Dua Lipa v sobotu vystúpi aj Lost Frequencies, Zara Larsson, Zoe Wess či Rare Americans.

V nedeľu 12.júna vystúpi aj kapela Red Hot Chili Peppers, po prvýkrát na Slovensku. A možno aj naposledy. Ide teda o jedinečnú príležitosť vidieť kapelu naživo v Bratislave.

Parkovanie v Bratislave na Tehelnom poli počas festivalu Lovestream

V cene lístka nie je parkovanie a každý návštevník si musí auto zaparkovať po vlastnej osi. Veľmi rád by som vám ponúkol parkovanie u seba na dvore, no miesta tu máme rezervované. Parkovanie v Bratislave môže vyzerať ako problém, no každý problém má riešenie – inak by to nebol problém, že? =)

Nové Mesto a časť Tehelné pole, mestská štvrť, kde sa bude festival Lovestream konať, má novú parkovaciu politiku – takzvané zóny. Ak nemáte parkovaciu kartu, ktorá zvýhodňuje domácich s trvalým pobytom, musíte za parkovanie zaplatiť alebo nájsť parkovanie zadarmo. Na pláne nižšie je vyznačená platená zóna do ktorej zapadá aj Tehelné pole.  TIP: Pamätajte, že parkovanie na chodníku je v Bratislave zakázané a dostanete papuču.

Parkovanie v Bratislave na Tehelnom poli počas festivalu Lovestream
Parkovanie v Bratislave na Tehelnom poli počas festivalu Lovestream, zdroj paas.sk

Parkovanie na Tehelnom poli počas festivalu Lovestream

Parkoviská typu Park+Ride využívajú koncept parkovania zadarmo v okrajových častiach miest, pri zastávkach MHD. V Bratislave máme, žiaľ, iba jedno takéto parkovisko a to pri cintoríne Vrakuňa. Ak sa rozhodnete zaparkovať tu, pred Tehelné pole (zastávka Nová doba) vás dostane autobus číslo 75, no len v piatok. Cez víkend táto linka nepremáva. V sobotu a nedeľu chodí trolejbus číslo 71 na Trnavské mýto. Odtiaľ prejdete na Tehelné pole pešo za 12 minút alebo električkou číslo 4, smer Zlaté piesky.

Alternatívne môžete zaparkovať na Zlatých pieskoch pri nákupných centrách. Toto parkovanie využíva veľa návštevníkov Bratislavy. Zo Zlatých pieskov sa dostanete na Tehelné pole električkou číslo 4 rýchlo a pohodlne, bez prestupu. Športová hala Pasienky, ktorá sa nachádza len pár metrov od Tehelného poľa, má vlastné veľkokapacitné parkovisko.

Najjednoduchšie je však prísť do Bratislavy vlakom. Ak vystúpite na Hlavnej stanici, odvezte sa autobusom či trolejbusom na Trnavské mýto a odtiaľ električkou číslo 4 na zastávku „Nová doba“ pri Tehelnom poli. Alternatívne môžete využiť aj bližšiu vlakovú stanicu „ŽST Nové Mesto“. Odporúčam vám stiahnuť si aplikáciu Ubian, ktorá trasu MHD v Bratislave naplánuje a ukáže aj aktuálnu polohu autobusov, trolejbusov a električiek či meškanie vlaku.

Festival Lovestream v Bratislave

Kde zaparkovať auto počas festivalu Lovestream

Parkovanie v nákupných centrách je vždy zadarmo na obmedzený čas. Najbližšie podzemné parkovisko alebo strešné parkovisko nachádza v nákupnom centre Vivo, ktoré je v pešej dostupnosti 7 minút od Tehelného pola. Tu máte prvé tri hodiny zadarmo, následne stojí parkovanie tri eurá na hodinu. Odporúčam vám ale zaparkovať v nákupnom centre Central na Trnavskom mýte. Cez víkendy je tam parkovanie zadarmo.

Kde sa ubytovať v Bratislave počas festivalu Lovestream

Samotný festival sa bude konať na štadióne na Tehelnom poli v časti Nové Mesto. Preto vám odporúčam ubytovať sa niekde v okolí v prípade, že sa chystáte v Bratislave prespať. Bola by škoda, keby nie. Prečítajte si môj článok čo vidieť v Bratislave za 72 hodín. V okolí štadiónu je niekoľko hotelov, napríklad Doubletree by Hilton, ktorý je v pešej dostupnosti na štadión. Prípadne by ste mohli vyskúšať aj Airbnb, no odporúčam vám rezervovať si ubytovanie v čas, je možné, že sa byty vypredajú kvôli festivalu.

Ak sa rozhodnete ubytovať v centre mesta, k štadiónu sa pohodlne dopravíte električkou číslo 4, ktorá má zastávku priamo pri štadióne s názvom „Nová doba“ alebo zdieľanou bicyklovou dopravou, žltým „Slovnaft bikom“. Ten má niekoľko staníc v okolí štadiónu, treba sa len zaregistrovať cez aplikáciu. Denný lístok za 6 eur sa vám veľmi neoplatí, odporúčam kúpiť si mesačný za 9 eur a prejsť na bicykli celú Bratislavu.

Hudobný festival Lovestream je najväčšia hudobná akcia roka 2022 v Bratislave. Takí Red Hot Chili Peppers k nám prídu s dvadsiatimi kamiónmi, ktorých obsah je tajný =) Vzhľadom na rôznorodosť interpretov je možné zakúpiť vstupenky na jednotlivé dni. Festivalové brány sa otvárajú každý deň o 12:00 hod. Teším sa a vidíme sa! Článok vznikol v spolupráci s Lovestream.

S láskou, Milan Bez Mapy

2 COMMENTS

  1. Neviem sa dopatrat, ze co presne znamena lovestream…viem ako funguju streamovacie spolocnosti…znamena to,.ze sa to cele bude len nazivo vysielat od niekal, alebo tam tie skipiny budu nazivo?…dakujem za odpovedat

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.