Mama ma zabije, ak ma nezabijú tam. Kúpil som si letenku a ďalšiu zimu idem…
5 (100%) 3 votes

Och, mama ma zabije. Aktuálne som v Malajzii a už sa mi to pomaly kráti. Od októbra prešlo mrte veľa času a išlo to rýchlejšie, ako som si myslel. Žerú ma mrle a neviem, čo budem robiť budúcu zimu. Teda už viem ale posledné dni som trávil hľadaním error férov a dobrých leteniek niekam do tepla budúcu zimu. Mal som dve možnosti – ostať doma a pozerať ako sneží alebo naďalej pokračovať v tomto životnom štýle. Letá tráviť v Európe a zimy pri rovníku a na južnej pologuli. No a práve som našiel letenku za super cenu. Nekúpil som ju však hneď. Prečo? Vysvetlím.

Budúcu zimu odštartujem v Kolumbii

návšteva kolumbie
Na Kolumbiu som fakt zvedavý

Ou jé, áno. Posledné dni som striehol na letenky do Južnej Ameriky a bol nešťastný z toho, aké drahé sú tam letenky. Rád si kupujem jednosmerné a tie sa pohybovali okolo 500 – 600 €. Avšak, potom som sa ani neviem ako dopracoval k jednosmernej letenke z Madridu do Bogoty, čo je hlavné mesto Kolumbie. Avšak, nekúpil som ju hneď, lebo Kolumbiu mám zafixovanú ako nebezpečnú krajinu. Čo teraz? idem, nejdem? Nejdem. Kašlem na to.


TIP: Kolumbia sa posledné roky stáva populárna aj medzi lyžiarmi. Sopka Nevado Del Ruiz v Kolumbii je vo výške 4900 m.n.m. je na lyžovanie ako stvorená. Kto by to povedal, že ak cestuješ s deťmi, do kufra smer Kolumbia budeš baliť aj detské lyžiarky.


Dva dni mi to ležalo v hlave – je to aktuálne najlacnejší spôsob, ako sa dostať do Južnej Ameriky. Tak som začal gúgliť veci: aká je bezpečnosť v Kolumbii, je v Kolumbii bezpečno, Bogotá a bezpečnosť, digitálni nomádi v Kolumbii a podobne. Potom som narazil na článok mojej obľúbenej americkej blogerky, Dobrodružnej Kejt a videl, že má Kolumbiu celkom pochodenú. Taktiež som našiel články iných digitálnych nomádov a travel blogerov, ktorí v Kolumbii žili pol roka. Taktiež som našiel články Slováka, ktorý tam žije dlhodobo. Povedal som si, že sral to pes a letenku kúpil. Nech sa deje čo sa má.

4 veci, na ktoré sa teším v Kolumbii

  1. Nikdy som nebol v Južnej Amerike.
  2. Strávim už štvrtú zimu po sebe v exotike.
  3. Našiel som lacnú letenku do Bogoty z Madridu za 320 € jednosmerne.
  4. S angličtinou tam nepochodím a konečne mám poriadny dôvod doučiť sa španielčinu, nakoľko môj level je veľmi základný

Čoho sa trochu obávam v Kolumbii

  1. Chcem ísť aj do okolitých štátov, no ceny leteniek sú gigantické.
  2. Taktiež chcem ísť do Buenos Aires no letenka z Kolumbie do Argentíny stojí viac ako moja letenka z Madridu do Bogoty.
  3. Bezpečnosť. Áno, aj keď som čítal, že Kolumbia už dávno nie je taká, ako ju máme všetci zafixovanú, stále sú tam „určité oblasti“. Rozhodne tam nepôjdem nepripravený.
  4. Tak ako sú letenky do Južnej Ameriky drahé, tak sú aj odtiaľ do Európy. Ešte neviem ako sa dostanem domov, no teraz je to nepodstatné.

OMG, aj keď som momentálne v Malajzii po tom, čo som sa sem vrátil z Havaja a Austrálie, už teraz sa teším do Kolumbie. Tento životný štýl zarábania na internete a cestovateľským blogom budem držať do vtedy, ako len to bude možné.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

"Klíma v kancli nebola pre mňa. V roku 2016 som dal výpoveď a začal podnikať. Cestovateľský blog Bez Mapy sa stal mojim zamestnaním na plný úväzok. Lacné cestovanie ma neberie. Moja parketa je destinačný marketing. Píšem o zážitkoch a dobrodružstve. - Milan Bardún (26)

4 KOMENTÁRE

Čo si myslíš ty?