3 menej známe miesta v Česku, kde vás nebudú valcovať turisti

107,392FansLike
189,956FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Menej známe miesta v Česku, ktoré sa oplatí navštíviť? Tento článok som plánoval napísať už dávno, najmä po tom, ako som navštívil tieto tri menej známe miesta, kde neboli davy turistov, no rozhodne stoja za návštevu. Česko nie je len Praha a Brno, zmierme sa s tým. Čo navštíviť v Česku? Prečítajte si tieto tipy.

Menej známe miesta v Česku, ktoré sa oplatí navštíviť

TIP: Okrem menej známych miest v Česku si prečítajte aj môj článok s tipmi na najkrajšie miesta v Česku, ktoré sa oplatí navštíviť aj za tú cenu, že tam bude viac turistov.

Návšteva Litomyšl v Česku

Litomyšl je malebné historické mesto v Českej republike, ktoré sa nachádza v Pardubickom kraji. Ak plánujete navštíviť Litomyšl, máte pred sebou veľa zaujímavých vecí. Najväčšou atrakciou v Litomyšli je Litomyšlský zámok, ktorý je zapísaný ako UNESCO svetové dedičstvo. Zámok je jedným z najvýznamnejších renesančných palácov v strední Európe a je známy svojou unikátnou architektúrou. Môžete si prezrieť nádherné interiéry, ako napríklad slávnu Smetanovu sieň a divadelnú sálu.

Okrem zámku si môžete vychutnať prechádzku po historickom centru mesta, kde nájdete úzke uličky, krásne budovy a historické pamiatky. Nenechajte si ujsť barokový kostol svätého Jakuba, ktorý je tiež významným miestom v Litomyšli. Ak máte záujem o kultúru a umenie, môžete navštíviť Litomyšlský festival, ktorý je každoročne organizovaný v lete. Festival ponúka široký výber hudobných a divadelných predstavení, a to nielen v Litomyšli, ale aj v jej okolí.

Pre milovníkov prírody a turistiky je v okolí Litomyšle množstvo možností. Môžete sa vybrať na prechádzku po okolitých lesných chodníkoch, navštíviť prírodné rezervácie alebo sa vydať na výlet do blízkych Kralických Šuranských hôr. Litomyšl je tiež známa svojou gastronómiou. V centre mesta a v jeho okolí nájdete rôzne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať tradičné české jedlá a nápoje.

Ak plánujete návštevu Litomyšle, odporúčam si dopredu zistiť otváracie hodiny zámku a iných pamiatok, aby ste si mohli plne vychutnať svoju návštevu tohto krásneho mesta. Najbližšie väčšie mesto k Limtoyšlu sú Pardubice.

Takéto pekné Airbnb ubytovanie som mal v Litomyšli
Takéto pekné Airbnb ubytovanie som mal v Litomyšli

Návšteva Jindřichova Hradce v Česku ako menej známe miesta v Česku

Hlavnou atrakciou v Jindřichově Hradci je samozrejme jeho hrad. Jindřichův Hradec je známy svojím impozantným hradom, ktorý je jedným z najväčších hradov v Českej republike. Môžete si prehliadnuť jeho rozsiahle areály, múzeum a vychutnať si úžasný výhľad na mesto z výšky hradných veží.

Okrem hradu si môžete vychutnať prechádzku po historickom centre mesta. Ulice s kamennými domami,námestia a krásne renesančné a barokové budovy vytvárajú atmosféru minulosti. Nenechajte si ujsť navštíviť Dominikánsky kláštor, kde nájdete Galériu Jana Žižky, kde sú vystavené vzácne umenie a historické artefakty.

Ďalšou zaujímavosťou v Jindřichově Hradci je lázeňský park. Prejdite sa po krásnych zelených alejach, relaxujte pri jazierku alebo si poseďte v jednej z kaviarní. Park je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu. Ak máte záujem o kultúru, môžete navštíviť takzvaný festival živých pamiatok, ktorý sa každoročne koná v Jindřichově Hradci. Tento festival je zameraný na prezentáciu histórie mesta a jeho tradícií prostredníctvom divadelných predstavení, historických prehliadok a remeselných dielní. Rozhodne ide o menej známe miesta v Česku.

Člnkovanie po kanáloch Jindřichova hradce
Člnkovanie po kanáloch Jindřichova hradce

V Jindřichově Hradci nechýbajú ani možnosti na gastronomické potešenie. Môžete si vychutnať tradičnú českú kuchyňu v jednej z miestnych reštaurácií alebo ochutnať miestne špeciality v niektorom z pivných pivovarov. Tu je môj extrémne starý článok z návštevy Jindřichova hradce na víkend.

Návšteva Rožnova pod Radhoštěm

Najvýznamnejšou atrakciou v Rožnove pod Radhoštěm je Valašské múzeum v prírode. Ide o jedinečný skanzen, kde si môžete prezrieť tradičné valašské drevené stavby, pracovné techniky, ľudové remeslá a kostoly. Môžete sa oboznámiť s valašskou kultúrou, tradičnými zvykmi a históriou tohto regiónu.

TIP: Rožnov je súčasťou regiónu Východná Morava a je tu toho oveľa viac. Prečítajte si moje tipy na výlety po Východnej Morave a tipy na skvelé kaviarne.

Ďalšou zaujímavosťou je Lanový park Tarzanie Rožnov. Tento adrenalinový park ponúka rôzne prekážky a lanové dráhy, kde sa môžete vyšantiť a vyskúšať si rôzne adrenalínové aktivity. Ak máte radi prírodu a turistiku, môžete sa vydať na prechádzku do nádherného okolitého prírodného prostredia. V blízkosti Rožnova pod Radhoštěm sa nachádzajú hory Radhošť a Beskydy, kde nájdete množstvo turistických chodníkov a krásnych výhľadov.

Menej známe miesta v Česku
Kaféčko v Rožnově

Rožnov pod Radhoštěm je tiež známy svojimi folklórnymi festivalmi a podujatiami. Počas týchto festivalov sa môžete tešiť na tradičnú hudbu, tance, remeslá a valašské špeciality. Mesto tiež ponúka rôzne možnosti ubytovania, reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a špeciality.

Cestujte.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.