Najkrajšie pláže na Malorke podľa Milana Bez Mapy

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Kde hľadať najkrajšie pláže na Malorke? Zadanie tohto výletu bolo na prvý pohľad jednoduché – nájsť najkrajšiu pláž na Malorke, no podarilo sa mi to? Výlet som absolvoval v rámci kampane Z Košíc do sveta.

Dovolenka na Malorke podľa Milana Bez Mapy

Dovolenka pri mori z letiska Košice

Let Košice-Viedeň mi v priemere vždy trval okolo 35 minút. To je menej ako cesta cez Bratislavu v dopravnej špičke. Keďže lety na seba perfektne nadväzujú, na Malorku sme leteli z Košíc s 55 minútovým prestupom vo Viedni. Čistý čas? Z východného Slovenska na španielsku pláž len za 5 hodín.

Lacné letenky na Malorku

Na Malorku sa dostanete odvšadial. Tu vám pridávam odkaz na akciové letenky na Malorku s odletom z Košíc, Budapešti, Bratislavy aj Viedne. Idkaz si uložte, priebežne sa aktualizuje.

TIP: Tu si pozrite všetky priame destinácie z letiska Košice do celého sveta. Okrem nich tento rok lieta aj veľa charterových letov do prímorských destinácií.

@milan_bezmapy ⛱️ Najkrajšie pláže na Malorke hľadám s Lenkou, ktorá je druhou z troch výhercov dovolenky s Milanom Bez Mapy z letiska Košice. S krátkym 55-minútovým presupom vo Viedni sme sa za štyri hodiny dostali k moru. Ak máte tiež tipy, pridajte ich do komentára. #zkosicdosveta #letiskokosice #milanbezmapy #malorka #plaze #dovolenka #dovolenkaprimori #kosice ♬ sonido original – Milan Bez Mapy

Prenájom auta na Malorke a cesty na ostrove

Najpraktickejšie je si na Malorke hneď po prílete požičať auto. Je to omnoho slobodnejšie a ak máte málo času, nebudete ho predsa strácať čakaním na autobusy. V prípade Malorky ju tak pokojne viete celú pobehať aj za 3 dni rovnako ako my, hoci ostrov nie je až taký malý a serpentíny si niekedy vyžadujú viac čas.

Prekvapili ma tu cesty – aj tá najviac odľahlá dedinka má perfektnú asfaltku. Jediným problémom s autom (hlavne počas letnej sezóny) môže byť parkovanie. Parkovacích miest je málo, vždy je všetko plné a parkovanie je fakt drahé, pričom takmer všade platené. V júli a auguste by som si auto neprenajímal – viac času strávite v aute ako na pláži.

Najkrajšie pláže na Malorke podľa Milana Bez Mapy

Vidieť všetky pláže na Malorke sme ani zďaleka nestihli, no tieto v článku áno. Každej vám napíšem aj moje subjektívne hodnotenie a je len na vás, ako sa počas vašej dovolenky rozhodnete.

Najkrajšie pláže na Malorke podľa Milana Bez Mapy
Najkrajšie pláže na Malorke podľa Milana Bez Mapy

Playa Sa Calobra

Pláž Playa Sa Calobra sa nachádza na severe ostrova. Parkovanie je síce ďalej, no má originálny prístup cez jaskyňu. Pláž je kamenistá a voda tu je studenšia, ale je krásne priezračná. Slnila sa tu s nami aj koza. Áno, čítate správne. Keďže je menšia, môže tu byť väčšia koncentrácia ľudí (a kôz). Playa Sa Calobra odo mňa dostala 7 bodov z 10.

Tip: Na malé občerstvenie sa zastavte na Mirador de ses Barques. Je odtiaľ pekný výhľad na Puerto de Soller. V chutnom meste Soller premáva aj pôvodná električka z roku 1913, ktorá spája prístav s mestom.

Playa Sa Calobra
Playa Sa Calobra
Najkrajšie pláže na Malorke
Playa Sa Calobra

Cala Tuent

Túto pláž sme ani nemali v pláne, no cestou nám padol zrak na odbočku a podľa vygooglených fotiek vyzerala veľmi pekne. Od Sa Calobra jazda autom trvá zhruba 10 minút serpentínami. Zdanie však klame. Už z cesty sme videli, že Cala Tuent nebude pre nás ničím špeciálna, a tak sme ani nevystúpili z auta a pokračovali rovno ďalej.

Playa Formentor patrí medzi najkrajšie pláže na Malorke

Menej turistické a veľmi príjemné mesto na severe Malorky je Puerto de Pollensa. Naposledy som tu bol pred 15 rokmi. Záliv lemujú pieskové pláže a kúsok odtiaľ je pláž Formentor, kam sme si to zamierili po obede na promenáde práve v Puerto de Pollensa.

Keď budete v Španielsku, určite ochutnajte gazpacho – studenú polievku z rozmixovanej zeleniny s olivovým olejom. Na leto je to perfektná ľahká voľba, je zdravá a fit. Playa Formentor je ďalších 10 minút jazdy autom z Puerto de Pollensa. Je to rozhodne najkrajšia pláž, no s najdrahším parkovaním, kde zaplatíte 4 € za hodinu alebo 7 centov za minútu. Odporúčam preto nechať auto v Puerto de Pollensa a ísť autobusom.

Pláž na Malorke, Formentor
Pláž na Malorke, Formentor
Playa Formentor
Playa Formentor
Pláž na Malorke, Formentor
Pláž na Malorke, Formentor

Pláž je piesková, na jej konci nie je toľko ľudí ako na začiatku. My sme tu vychytali mega západ slnka. Dostala odo mňa hodnotenie 10 bodov z 10. Inak, mnohí si myslia, že Malorka je iba turistickou destináciou pre Nemcov. Za mňa – stačí sa vyhnúť Magalufu a El Arenal a máte vyhraté.

Playa Es Trenc

Keď sa povie Malorka, všetci hneď pomyslia na pláže a párty. Ja to nikomu nezazlievam, veď aj my sme hľadali tie najkrajšie pláže. Ešte pred samotnou plážou Playa Es Trenc, ktorú ste nám suverénne odporúčali najviac (vraj to je Karibik Európy). Pláž nás však veľmi sklamala a nenaplnila naše vysoké očakávania európskeho Karibiku.

Okrem toho, že k nej viedol zlý prístup a je to ďaleko z parkoviska, teraz je pláž zamorená riasami, ktorých premnoženie je výsledkom (aj) klimatickej krízy. Riasam sa darí v teplej vode, a tak sa jej tento rok radšej vyhnite. Dostala odo mňa hodnotenie 4 body z 10.

Playa Es Trenc
Playa Es Trenc

Playa Cala Pi

Playa Cala Pi je nádherná s čistou tyrkysovou vodou, no treba sem prísť okolo obeda. Keďže je medzi útesmi v zálive bez vĺn, slnko tu zapadá skoro aj v lete. Je mixom kamienkov a piesku a vôbec nie je na pi… 🙂

Playa Cala Pi
Playa Cala Pi

Je sem dobrý prístup so super parkovaním. Bez ďalších rečí som jej dal hodnotenie 8 bodov z 10.

Playa El Mago nudapláž na Malorke

Túto pláž ste nám tiež odporúčali vy. Našťastie nebola sklamaním ako Es Trenc. Prekvapilo ma parkovanie zadarmo, ktoré je na Malorke rarita a že je to odtiaľ blízko na samotnú pláž. A to nebolo jediné prekvapenie.

El Mago je ľahko dostupná krásna piesková pláž s čistou vodou a nádychom exotiky. Chodia sem nudisti a voda je tak priezračná, že keď pôjdete šnorchlovať, budete to mať aj s bonusom. Pláž dostala odo mňa 10 bodov z 10 (nie pre tie bonusy).

Playa El Mago nudapláž na Malorke
Playa El Mago nudapláž na Malorke
Playa El Mago nudapláž na Malorke
Playa El Mago nudapláž na Malorke
Playa El Mago nudapláž na Malorke
Playa El Mago nudapláž na Malorke

Playa Des Monjo je malá pláž na Malorke

Túto pláž nám odporúčal Slovák žijúci na Malorke. Vedie k nej 15-minútová prechádzka lesom, v ktorom je opäť parkovanie zadarmo. Pláž je kamenistá, ale veľmi čistá. Slnko tu však zapadá skôr, už okolo piatej podvečer. Potom zalezie za stromy, a tak príďte dostatočne vopred. Doneste si sem aj šnorchel alebo potápačské okuliare, pláva tu veľa rýb a je tu pekne vidieť podmorský svet. Des Monjo odo mňa dostal 7 bodov z 10, lebo je trochu od ruky.

To je z objavovania pláží na Malorke všetko. Chceli sme ich preskúmať viac, no nechceli sme sa naháňať a stresovať, aby sme videli čo najviac, preto sme to brali s ľahkosťou a radšej si viac užívali na tých vybraných.

Playa Des Monjo je malá pláž na Malorke
Playa Des Monjo je malá pláž na Malorke
Playa Des Monjo je malá pláž na Malorke
Playa Des Monjo je malá pláž na Malorke

Návšteva Palma de Mallorca a mesta Valldemosa

A keďže odlet do Košíc s prestupom vo Viedni sme mali až večer, zvyšok času do odletu sme po odovzdaní auta strávili pohodičkou v hlavnom meste Malorky Palma. Symbolom Palmy je katedrála, ktorá bola postavená na ruinách arabskej mešity ako symbol víťazstva nad Arabmi, ktorí dlho okupovali ostrov. Tu mám zoznam čo vidieť v Palma de Mallorca.

V Palme vám odporúčam stráviť celý deň. Určite vybehnite na hrad Castillo de Bellver, odkiaľ je krásny výhľad. My sme to síce nestihli, no v myšlienkach som tam bol. To sa ráta, nie? Ide tu predsa o najkrajšie pláže na Malorke.

Návšteva Palma de Mallorca a mesta Valldemosa
Návšteva Palma de Mallorca a mesta Valldemosa

Ďalšie miesta, ktoré vidieť na Malorke, ak máte viac času

  • krásna pláž Portalls Vells
  • luxusný prístav Puerto Portals + blízka pláž kúsok od Palmy
  • prístav Port Adriano + Cap Adriano – super miesto na západ slnka a výhľad
    Port d’Andratx
  • Alcudia – obľúbené letovisko s pohľadnicovými plážami
  • Platja des Coll Baix – pláž pri Alcudii, kde treba ísť hodinu autom prašnou cestou a ešte pešo hodinu cez les a skaly, no vraj stojí za to

Malorka je jedno z mnohých miest, kam sa dostanete z Košíc s krátkym prestupom. S prestupom menším ako 2,5 hodiny z Košíc môžete letieť do Paríža, Ríma, Milána, Berlína, Barcelony, Kodane, New Yorku a mnoho ďalších miest, nie len najkrajšie pláže na Malorke.

Cestujte.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.