Tipy ako na poistenie batožiny v lietadle po ceste na dovolenku

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Viete ako na poistenie batožiny v lietadle? ​​Cestovanie je pre mnohých neoddeliteľnou súčasťou života. Ani ja nie som výnimka. Cestovanie s batožinou však prináša aj obavy. Určite ste už niekedy zažili strach z toho, že by sa vaša batožina mohla stratiť, poškodiť alebo vôbec za vami do cieľa nedoraziť. Aj tento faktor môže mať vplyv na zážitok z dovolenky.

Ako na poistenie batožiny v lietadle proti strate či meškaniu

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa ochrániť pred meškaním, poškodením či stratou batožiny, je uzatvorenie poistenia batožiny. Ako si poistiť batožinu, jej meškanie alebo stratu na dovolenke?

TIP: Pozrite si aktuálne akciové letenky do celého sveta. Odkaz si uložte, aktualizuje sa priebežne.

Kedy je vhodné uzavrieť poistenie batožiny?

Uzatvoriť si poistenie batožiny vám odporúčam, ak na dovolenku cestujete s drahými vecami alebo sa chystáte do krajiny, ktorá je známa vysokou kriminalitou. Ideálne je aj vtedy, ak ide o kombináciu viacerých letov.

Mať obavy, že letecká spoločnosť vám ju nemusí doručiť načas alebo ju doručí na opačný kút sveta, je na mieste. A ešte keby ste vedeli, ako s takou podpalubnou batožinou pri manipulácii nárabajú… Šetrne vôbec nie.

Poistenie batožiny je takisto nevyhnutné, pokiaľ v nej prenášate zdravotné pomôcky či hodnotnejšie športové náčinie, ktoré sa vám nezmestí do príručnej batožiny na palubu lietadla.

Tipy ako na poistenie batožiny v lietadle po ceste na dovolenku
Tipy ako na poistenie batožiny v lietadle po ceste na dovolenku

Čo zahŕňa poistenie batožiny na dovolenku?

Pri výbere poistenia batožiny je dôležité vedieť, aké veci sú zahrnuté v poistení a aké nie. Všeobecne platí, že poistenie batožiny kryje stratu alebo poškodenie batožiny, vrátane vecí, ktoré máte v batožine. Niektoré poistenia pokrývajú aj náklady na nákup potrebných vecí, ak sa vaša batožina stratí úplne alebo len mešká.

Pripoistenie meškania batožiny alebo jej straty v lietadle

Pripoistenie poškodenia, zničenia alebo odcudzenia batožiny kryje náklady, ktoré vzniknú, ak sa vám batožina poškodí alebo zničí kvôli živelnej udalosti, prípadne vás prepadne zlodej a ukradne vám osobné doklady.

Poistná suma sa vzťahuje na batožinu každej poistenej osoby. Pripoistenie meškania batožiny pokrýva náklady na kúpu nevyhnutných vecí osobnej potreby pri oneskorení batožiny po prílete do zahraničia o viac ako 4 hodiny. Patrí sem základné ošatenie, základné hygienické potreby, lieky a zdravotné pomôcky

Čo robiť v prípade straty a meškania batožiny na dovolenke?

Dôležité je hneď konať. Už na letisku to oznámte dopravcovi. Následne vyplňte formulár o stratenej batožine aj s vašimi údajmi a nezabudnite si pýtať potvrdenie pre poisťovňu, ktorej to nahláste. Dajú vám viac info. Pre ďalšie detaily o meškajúcej batožine zostaňte v kontakte s leteckou spoločnosťou.

Buďte však trpezliví. Len v málo prípadoch batožina nedorazí vôbec, a to je fajn. Ak idete na hory, prečítajte si môj článok s tipmi na cestovné poistenie do hôr, bežné športy a lyžovanie.

Čo robiť v prípade straty a meškania batožiny na dovolenke?
Čo robiť v prípade straty a meškania batožiny na dovolenke?

Cestovanie s príručnou batožinou

Moja batožina na cestovanie stačí ako príručná
Moja batožina na cestovanie stačí ako príručná

Ja cestujem prevažne s príručnou batožinou, no pri jednom lete do San Francisca bola batožina odletela úplne inam. Na letisku som vyplnil potrebné dokumenty a do 24 hodín ma čakala na recepcii horela. Prečítajte sa ako sa zbaliť do príručnej batožiny.

Mať poistenú batožinu vám zaručí nielen pomyselný pokoj v duši, ale hlavne ochranu majetku. Dôležité je poznať druhy poistení a ich podmienky (čo je a nie je kryté), aby ste si mohli vybrať poistenie batožiny, ktoré spĺňa vaše predstavy a potreby. Riziko straty alebo poškodenia existuje vždy. Uzatvorením poistenia batožiny sa chránite pred stratami, ktoré môžu, no nemusia nastať. Tých pár centov na deň za to stojí. Mám to odskúšané.

Cestujte

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.