St. Martins Therme & Lodge a moja recenzia wellnessu v Burgenlande

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

St. Martins Therme & Lodge recenzia: Keď som minulý rok v spolupráci s rakúskym Burgenlandom absolvoval výlet na safari v národnom parku Neusiedlersee – Seewinkel, kde sa zhodou okolností nachádza aj známy St. Martins Therme & Lodge Hotel, pamätám si, že sme sa tu so skupinou zastavili na kávu. A ja že, hmm..


St. Martins Therme & Lodge recenzia wellnessu a termálnych kúpeľov pri Bratislave

Dnes, o rok neskôr, som sem prišiel na celodennú návštevu do wellness a tu je moja recenzia celého pobytu v známych termálnych kúpeľoch pri Bratislave. V podstate ani nejde o hotel ale o lodge – ubytovanie na africký štýl ako východiskový bod pre objavovanie okolitej prírody.

St. Martins Therme & Longe a moja recenzia wellnessu v Burgenlande
St. Martins Therme & Lodge a moja recenzia wellnessu v Burgenlande.

V poslednej dobe som si našiel celkom veľkú záľubu vo wellness svetoch rôzne v hoteloch na Slovensku. Navštívil som ich niekoľko desiatok, vyskúšal tie lepšie, no aj horšie a môžem spokojne povedať, že u nás si je z čoho si vyberať. Ďalší som išiel testovať iba kúsok za hranice Slovenska, do Burgenlandu v Rakúsku. Na tento výlet som vytiahol kamarátku a blogerkou, Janatini.

St. Martins Therme & Lodge sa nachádza približne 45 minút autom z Bratislavy, priamo pri národnom parku Neusiedlersee – Seewinkel. Je preto veľmi dostupný každému, kto žije v okolí Bratislavy a chce na víkend vypadnúť niekam do dobrého wellnessu alebo do termálnych kúpeľov. Cenník nájdete na ich webstránke.

Liečivá termálna voda v St. Martins Therme & Lodge

Ako už napovedá slovíčko „therme“ v názve, ide o termálne kúpele. Vybrané bazény, ktoré sa nachádzajú rovnako ako v interiéri, tak aj exteriéri, majú termálnu liečivú vodu. Tá vyviera zo skaly, ktorá leží približne 850 metrov pod povrchom zeme a obsahuje množstvo minerálov, ktoré priaznivo pôsobia na ochorenia. V celom areáli je päť vnútorných a tri vonkajšie bazény, no aj bazén so slanou vodou, jazero a ostrov.

Celé okolie hotela má v jazerách mierne slanú vodu. Je to z toho dôvodu, že v praveku sa tu nachádzalo more a soľ tu ostala dodnes. To som sa dozvedel počas safari, ktoré organizuje zhodou okolností tiež tento hotel.

TIP: Prečítajte si, kam na výlet na Neusiedler See v Burgenlande. V okolí je niekoľko vinární, veľké jazero a množstvo cyklotrás.


ANKETA: Tiež milujete wellness svety tak, ako ja?

Ukázať výsledky

Loading ... Loading ...

St. Martins Therme & Lodge a moja recenzia wellnessu

St. Martins Therme & Longe a moja recenzia wellnessu v Burgenlande
Pohľad z Upper Decku.

Jedlá sóda, chlorid a ich vplyv na zdravie v kúpeľoch

Termálna liečivá voda v St. Martins Therme & Lodge obsahuje chlorid a hydrouhličitan sodný s pH 7,9 a výborne pôsobí napríklad aj na uvoľnenie chrbta. Horúce pramene boli k relaxu používané už veľmi dávno práve pre priaznivé účinky na telo. Vedeli by vám o tom rozprávať už v antickom Grécku. Podľa obsahu minerálov je ale každá termálna voda iná. Chlorid sa do tela vstrebáva veľmi rýchlo a uľavuje svaly od bolesti a napätia. Na internete som dokonca čítal, že chlorid horečnatý sa používa aj ako hojivá pleťová voda.

Hydrouhličitan sodný, laicky povedané aj sóda bikarbóna, má na telo priaznivé účinky. Rovnako, ide o prírodnú látku a nie chemickú zlúčeninu, čiže je navyše veľmi ekologický. Ak teda potrebujete relaxovať a uvoľniť svaly, zastavte sa tu. Vstupenky sa dajú kúpiť na celý deň, no aj na podvečernú návštevu. Na recepcii v Lodge tiež požičiavajú bicykle a zapojiť sa môžete aj do vodných športov ako je aqua jogging, aqua boxing, paddling a podobne. Obľúbené sú tiež joga pobyty, čiže aktívny oddych v spojení s relaxom vo wellnesse.

Sauny v St. Martins Therme & Lodge a moja recenzia

Okrem vody s priaznivými účinkami na telo, sa v celom areáli sa nachádzajú vo verejnej časti dva parné kúpele a tri sauny. V relaxačnej miestnosti púšťajú nahrávky zvukov prírody, čo má ešte viac umocniť relax pre návštevníkov. Okrem toho je tu aj VIP časť s dvoma saunami, vstupom do jazera, bazénom a relaxačnou miestnosťou.

Ak máte deti, môžete sem zobrať aj tie. Pre tie tu je vybudovaná 90 metrov dlhá šmykľavka, či klub objaviteľov pre rodinu, čo je vlastne detský kútik. V tej dolnej zóne bolo na môj vkus až príliš veľa detí, čiže ak žiadne nemáte a chcete si užiť wellness a termálne kúpele v kľude a tichu, odporúčam vyskúšanie niektorého z horných „deckov“ a nie lehátok dole. Viac o nich píšem nižšie.

Sauny priamo na jazere vo VIP časti.
Super relax.
St. Martins Therme & Lodge.

Vstup do VIP časti Upper Deck v rámci balíka Relax! Tagesurlaub

Ja som mal vstupenky do hornej VIP časti, ktorá je výhradne pre dospelých. To znamená, že tam majú deti vstup zakázaný. V mojom prípade išlo o balík Relax! Tagesurlaub, ktorý stojí 85 € na deň a je v ňom zahrnuté všetko nasledovné:

 • Vstupenka do termálnych kúpeľov vrátane vstupu do sauny,
 • vlastná kabínka na prezlečenie, kde som s veci mohol nechať počas celého pobytu,
 • vstup do sauny na jazere vrátane infračervených lehátok a priamym vstupom do jazera,
 • požičaný košík na celý deň návštevy s obalom na mokré veci ako darček,
 • sandále ako darček,
 • požičaný župan, uterák a deka,
 • rezervované lehátko v Relax! Lounge na 2. poschodí s butler servisom, ktorý nám vysvetlil, kde je čo,
 • snack doobeda aj poobede,
 • poukážka v hodnote EUR 12,- do reštaurácie v termálnych kúpeľoch,
 • občerstvenie, čaje, nápoje, káva, kakao, ovocie podľa sezóny, sušené ovocie, a slané pečivo,
 • zľava na všetky masáže a telové ošetrenia,
 • poukážka v hodnote EUR 5,- na ďalšiu návštevu Upper Deck-u,
 • lounge outdoor s vlastným mostíkom a vstupom do jazera na letnom ostrove Summer Island (od mája do septembra),
 • používanie infračervenej kabíny,
 • € 5,- poukážka do obchodu v termálnych kúpeľoch,
 • a uterák s telovým mliekom ako darček pri odchode.
Naše vlastné lehátko.
Jeden z dezertov.
St. Martins Therme & Longe a moja recenzia wellnessu v Burgenlande
Snack na privítanie.
Tieto čaje mi veľmi chutili, už som si Gúglil tú značku.
Pravidelné občerstvenie.
Jana má chuť na kávu?
Snacky.

Reštaurácia v St. Martins Therme & Lodge kúpeľoch

Súčasťou kúpeľov je aj reštaurácia. Ja mám vždy trochu paniku z reštaurácií, ktoré sú súčasťou kúpeľov, keďže mám celkom prísny fit jedálniček a rátam si kalórie. Problém týchto reštaurácii je, že sa nedá ísť najesť nikam inam bez toho, aby som musel opustiť kúpele. Bál som sa toho, že tu budú len vyprážané jedlá a sladené nápoje. Rovnako aj Jana, keďže obaja vedieme zdravý životný štýl.

Súčasťou našej vstupenky Relax! Tagesurlaub bol aj 12 € voucher na obed v reštaurácii v kúpeľoch. Na moje a Janine prekvapenie, celkom dobre a zdravo sme sa tu v reštaurácii najedli. Samozrejme, že tu mali aj tú rakúsku klasiku, ako vyprážaný rezeň a hranolky, no určite by si tu našli svoje aj vegetariáni a vegáni. My sme sa tu najedli do prasknutia. Keďže bola sezóna špargle, ktorú tak milujem, tej som sa tu doslova objedol a zapil to kefírom z ponuky. Bez ohľadu na to, aký je váš jedálniček, najete sa tu. No a tie dezerty…och!

St. Martins Therme & Longe a moja recenzia wellnessu v Burgenlande
Šalát s orechmi.
Široký výber.
St. Martins Therme & Longe a moja recenzia wellnessu v Burgenlande
Prílohy do polievok.
reštaurácia v st martins therme lodge
Čerstvé pečivo.
reštaurácia v st martins therme lodge
A, samozrejme, dezert.
reštaurácia v st martins therme lodge
Dobrú chuť!

St. Martins Therme & Lodge a moja recenzia wellnessu a kúpeľov

Celodenná návšteva St. Martins Therme & Lodge mi veľmi ulahodila. Keďže je to iba hodinku autom z Bratislavy, pokladám to za veľmi dostupné termálne kúpele pri Bratislave. Súčasťou je aj hotel, no keďže to mám pomerne blízko z domu, neprespal som tu. Komu by som odporučil ísť sem na návštevu? V prvom rade ľuďom, ktorí potrebujú relax a uvolniť. Minerály, ktoré obsahuje voda v bazénoch, majú priaznivý vplyv na zdravie.

Tiež sem môže prísť ktokoľvek, kto chce v upršaný víkend vypadnúť z Bratislavy, užiť si sauny či wellness. Ak máte deti, aj o tie tu je postarané, no v prípade, že si chcete užiť wellness bez detí, sú tu časti, kde majú vstup zakázaný. Služby sú tu, samozrejme, na rakúskej úrovni a ja sa vždy poteším, keď sa na mňa niekto usmieva. Svet je potom oveľa krajší, haha. Určite odporúčam výhľad na jazero zo sáun vo VIP časti a ten pocit, keď po horúcej saune vlezie človek do ľadového jazera, je na nezaplatenie.

PS: Chcel by som upozorniť na parkovanie. V okolí hotela je veľké parkovisko, ktoré sa ale môže rýchlo naplniť. My sme parkovali v podzemnej garáži, kde stojí parkovanie 8 € na deň. Nedá sa ale platiť kartou, iba v hotovosti.

 

2 COMMENTS

 1. v Burgenlande odporúčam aj rezort Allegria Resort Stegersbach by Reiters, nádherná príroda, veľké golf. ihrisko, vhodné aj na prechádzky (len pozor na letiace loptičky), bazény, vodný svet, a tá kuchyňa pre rodiny s deťmi ale aj pre jednotlivcov, či páry (súkromný wellness, adult only bazény a pod.)

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.