Víza do Indie pre Slovákov a návod, ako ich získať a nenechať sa oklamať

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Víza do Indie už nie sú taký strašiak, ako tomu bývalo kedysi. Pamätám si ešte časy, keď sa muselo chodiť na Indickú ambasádu na Dunajskej v Bratislave a sedieť v čakárni. Ja som si tým neprešiel, ale počul som veľa príbehov známych. Dnes, chvalabohu, už aj víza do Indie možno vybaviť online cez internet. 

Víza do Indie pre Slovákov a návod, ako ich získať a aká je cena

Indovia nemajú zmysel pre internet. Čo tým myslím? Väčšina indických stránok, ktoré som kedy navštívil, vyzerali ako internet v roku 1998. Bohužiaľ, aj stránka indickej ambasády, kde sa vybavujú víza online, vyzerá veľmi podobne.

víza do Indie
Víza do Indie pre Slovákov.

Kedy môžem požiadať o víza do Indie?

  • Maximálne 120 dní pred odletom, najneskôr ale štyri dni pred príchodom, aby ti ich stihli vybaviť. Avšak, o víza do Indie môžeš požiadať elektronicky iba dvakrát za rok, čo znamená, že ak tam cestuješ pravidelne a často, určite navštív ambasádu v Bratislave na Dunajskej ulici.

Koľko stoja víza do Indie a ako dlho trvá vybavenie?

  • Aktuálne stoja okolo 70 €. Väčšina webov uvádza starú sumu, 44 €, ktorá je už neaktuálna. Vybavenie víz do Indie trvá maximálne tri dni, alebo 72 hodín. Pre porovnanie, víza do Thajska Slovákom netreba, stačí prísť na letisko a dostaneš pečiatku. Snáď podobný systém časom zavedie aj India. Mne to prišlo do dvoch dní na email.

Ako dlho môžem zostať v Indii na turistické víza?

  • Po novom je to 60 dní a víza sú dvojvstupové – to znamená, že si môžeš spraviť mini výlet so Nepálu a na pôvodné indické víza sa stále vrátiť.

Na čo si dať pozor? Nenechaj sa oklamať agentúrou.

  • Existuje veľa sprostredkovateľských stránok, ktoré vyzerajú na oko rovnako, ako stránka indickej ambasády – hrozne. Víza sú tu často predražené. Vybavuj si ich iba na oficiálnej stránke ambasády, ktorou je táto (https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html) a žiadna iná.

Čo si musím pripraviť a čo budem potrebovať?

  1. sken stránky z pasu, kde je tvoja fotka, dátum platnosti pasu a jeho číslo, vo formáte PDF. Pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov od dňa, kedy vstúpiš do Indie.
  2. fotku tváre nie väčšiu ako 1 megabajt, ktorá má rovnakú výšku aj šírku (napríklad 150×150) vo formáte JPG
  3. nervy stránka má milión otázok typu, či sú tvoji rodičia z Pakistanu. Bude ti pridelené vlastné ID a treba vyplniť všetky kolónky. Ak niektorú vynecháš, nepustí ťa do ďalej.
  4. adresu hotela, kde budeš bývať v Indii. Ja to vždy robím tak, že dám adresu prvého a ďalej to neriešim, keď sa pohybujem po krajine.
víza do indie slovensko
Vypĺňam.
víza do indie slovensko
Čakám na potvrdenie víz.
víza do indie slovensko
Typy víz.
víza do indie slovensko
Otázočky.

Po podaní žiadosti ti príde na mejl informácia o tom, či bola žiadosť potvrdená alebo nie. Jej stav si tiež môžeš priebežne kontrolovať so svojim ID, ktoré ti bolo pridelené na začiatku.


víza do Indie
víza do Indie

1 COMMENT

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.