Víza do Indie pre Slovákov a návod, ako ich získať a nenechať sa oklamať

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Víza do Indie už nie sú taký strašiak, ako tomu bývalo kedysi. Pamätám si ešte časy, keď sa muselo chodiť na Indickú ambasádu na Dunajskej v Bratislave a sedieť v čakárni. Ja som si tým neprešiel, ale počul som veľa príbehov známych. Dnes, chvalabohu, už aj víza do Indie možno vybaviť online cez internet. 

Víza do Indie pre Slovákov a návod, ako ich získať a aká je cena

Indovia nemajú zmysel pre internet. Čo tým myslím? Väčšina indických stránok, ktoré som kedy navštívil, vyzerali ako internet v roku 1998. Bohužiaľ, aj stránka indickej ambasády, kde sa vybavujú víza online, vyzerá veľmi podobne.

víza do Indie
Víza do Indie pre Slovákov.

Kedy môžem požiadať o víza do Indie?

  • Maximálne 120 dní pred odletom, najneskôr ale štyri dni pred príchodom, aby ti ich stihli vybaviť. Avšak, o víza do Indie môžeš požiadať elektronicky iba dvakrát za rok, čo znamená, že ak tam cestuješ pravidelne a často, určite navštív ambasádu v Bratislave na Dunajskej ulici.

Koľko stoja víza do Indie a ako dlho trvá vybavenie?

  • Aktuálne stoja okolo 70 €. Väčšina webov uvádza starú sumu, 44 €, ktorá je už neaktuálna. Vybavenie víz do Indie trvá maximálne tri dni, alebo 72 hodín. Pre porovnanie, víza do Thajska Slovákom netreba, stačí prísť na letisko a dostaneš pečiatku. Snáď podobný systém časom zavedie aj India. Mne to prišlo do dvoch dní na email.

Ako dlho môžem zostať v Indii na turistické víza?

  • Po novom je to 60 dní a víza sú dvojvstupové – to znamená, že si môžeš spraviť mini výlet so Nepálu a na pôvodné indické víza sa stále vrátiť.

Na čo si dať pozor? Nenechaj sa oklamať agentúrou.

  • Existuje veľa sprostredkovateľských stránok, ktoré vyzerajú na oko rovnako, ako stránka indickej ambasády – hrozne. Víza sú tu často predražené. Vybavuj si ich iba na oficiálnej stránke ambasády, ktorou je táto (https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html) a žiadna iná.

Čo si musím pripraviť a čo budem potrebovať?

  1. sken stránky z pasu, kde je tvoja fotka, dátum platnosti pasu a jeho číslo, vo formáte PDF. Pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov od dňa, kedy vstúpiš do Indie.
  2. fotku tváre nie väčšiu ako 1 megabajt, ktorá má rovnakú výšku aj šírku (napríklad 150×150) vo formáte JPG
  3. nervy stránka má milión otázok typu, či sú tvoji rodičia z Pakistanu. Bude ti pridelené vlastné ID a treba vyplniť všetky kolónky. Ak niektorú vynecháš, nepustí ťa do ďalej.
  4. adresu hotela, kde budeš bývať v Indii. Ja to vždy robím tak, že dám adresu prvého a ďalej to neriešim, keď sa pohybujem po krajine.
víza do indie slovensko
Vypĺňam.
víza do indie slovensko
Čakám na potvrdenie víz.
víza do indie slovensko
Typy víz.
víza do indie slovensko
Otázočky.

Po podaní žiadosti ti príde na mejl informácia o tom, či bola žiadosť potvrdená alebo nie. Jej stav si tiež môžeš priebežne kontrolovať so svojim ID, ktoré ti bolo pridelené na začiatku.


víza do Indie
víza do Indie

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

1 comment

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.