Cestovateľský blog: Zhrnutie môjho prvého mesiaca na ceste svetom

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Cestovateľský blog: Už je to vyše mesiaca, čo som odišiel z Bratislavy do Prahy, kde som sadol na lietadlo do Dubaja, odkiaľ som pokračoval na Filipíny. Rozhodol som sa napísať zoznam krajín, ktoré som navštívil a čo som v nich robil, plus aj niečo o mojich pocitoch. Tento rok som sa rozhodol preskočiť studenú európsku zimu a prísť na to, či ma už konečne dokáže môj cestovateľský blog uživiť. Mám prvé výsledky, no pani Irena Bošanská ich nepotvrdzuje.

Cestovateľský blog a navštívené krajiny: Emiráty, Filipíny, Malajzia, Austrália a Fidži

27 hodín v Dubaji, porušený zákon a meškanie lietadla

V Dubaji som už bol a nepatrí medzi moje obľúbené mestá na svete. Prečo? Je to kus betónu a skla v púšti. Chápem, že sa mnohým páči pre svoju fenomenalitu a lesk, ktorý je však len na povrchu. V Dubaji som strávil asi 27 hodín a stretol sa s kamošom, ktorý tu robí letušiaka. Zoznámili sme sa zhodou okolností na mojom lete z Nairobi do Abu Dhabi začiatkom tohto roka. Moc sme sajt-síing nerobili, nakoľko hovorím, v Dubaji som bol pred dvoma rokmi a absolvoval všetky tie veci ako Burj Khalifa, akvárium, ťavy v púšti a podobne. Stano ma vyzdvihol ráno v hoteli a celý deň sme strávili na Jumeriach beach pláži a pili Bacardi, čo je proti zákonu v Emirátoch. Milujem nebezpečný život. Určite to neber ako odporúčanie, čo by to potom bol za cestovateľský blog, haha.

cestovatelsky blog
Zastávka v Dubaj nemohla dopadnúť lepšie

Stano ma hodil večer na letisko a išiel spať, lebo letel v noci do Frankfurtu. Ja som však ešte nevedel, že môj let so spoločnosťou Cebu Pacific bude meškať vyše dvoch hodín pre tajfún na Filipínach. Avšak, nakoniec dobrodošli.

Filipíny som mal navštíviť už oveľa skorej

Toto bola bomba. Na Filipínach som bol skoro dva týždne, prevažne na ostrove Malapascua. Prišla ma pozrieť aj kolegyňa Crazy Sexy Fun Traveler. Filipíny som si najviac zamiloval a už teraz mi chýbajú. Lacné (aj keď nie moc zdravé jedlo), krásne pláže a nenormálne milí ľudia. Počas môjho pobytu na Filipínach sa krajinou hnal tajfún, no zasiahol najmä severnú časť. Popravde, ja som sa o tomto zlom počasí dozvedel až z internetu a moje spálené ramená nemali ani tušenia, že o niekoľko sto kilometrov severnejšie to je naozaj zlé a voda berie domy. Vrásky mi tu robil len internet, ktorý je tu povestne zlý. Internet na Filipínach proste nie.

TIP: Prečítaj si o tom, aké strašné je jedlo na Filipínach. Je to jedna z krajín, kam zdravá strava ešte neprišla.

sólo cestovanie po Filipínach
sólo cestovanie po Filipínach

24 hodín v Kuala Lumpur, kde som sa cítil ako v New Yorku

Z Filipín som pokračoval do Sydney s 24 zastávkou v Malajzii, v hlavnom meste Kuala Lumpur. Toto mesto je neuveriteľné. Aj keď ja trpím takou vadou, že sa mi páči všetko a všade, no Kuala ma dostala. Toto mesto je pre mňa New York Ázie. Popravde, celkom dobre mi padlo navštíviť po Filipínach ďalšiu svetovú metropolu, nakoľko si život na malom filipínskom ostrove vybral svoju daň. Hneď ako som prišiel do KL (tak Kuale hovoria miestni) som išiel do kina a nakúpil si normálne potraviny.

Austrália, s tebou mám ešte plány

Do Austrálie som chcel ísť už dávno a bol to predposledný kontinent, ktorý som nenavštívil. Teraz mi chýba už len Južná Amerika. Austrália je bomba bodka kom! Strávil som desať dní v Sydney, zistil, že je to tu podobne drahé ako v Kalifornii a konečne videl slávny Opera house. Zo Sydney som si spravil taktiež jednodňový výlet do mestečka Katoomba, ktoré sa nachádza priamo v Blue Mountains, čo je Národný park. Modré hory sa preto volajú modré, lebo sú modré. To je hádam jasné, nie? Rastie tu veľa Eukalyptových stromov, ktoré v tom množstve akom tu sú dávajú horám naozaj modrý odtieň. S Austráliou mám ešte veľké plány, ale o tom potom.

cestovatelsky blog
Výhľad na nezaplatenie

Fidži, toto nemyslíš vážne?!

Tento článok píšem na Fidži. Som tu aktuálne už skoro dva týždne a veľmi sa mi tu nepáči. Nakoľko je to destinácia najmä pre bohatých Austrálčanov, Američanov, Japoncov a Kanaďanov, sú tu tomu aj pekne prispôsobené ceny. Nie je tu síce tak draho ako v Sydney, no predsa len, ľudia tu zarábajú dvesto eur mesačne. Povedal mi to taxikár. Ako tu môže stáť bageta šesť eur? Vo svete sa hovorí, že Fidžijčana sú milí národ. Nemôžem povedať že nie, no príde mi to umelé. Aj keď sa mi všetci zdravia a kričia na mňa „bula bula!“ čo znamená Ahoj, neviem. Niečo mi tu nehraje. Možno by som mal z Fidži iné pocity, ak by som navštívil aj niektoré z okolitých ostrov pre turistov, ale ja som chcel vidieť skutočný život. A bohužiaľ, videl som…aspoň tu mám pekný hotel s raňajkami a bazénom. V tom teple by sa to ani inak nedalo.

cestovatelsky blog
Piesok zabil

cestovatelsky blog

Inak, skoro hneď po pristátí som dostal pokutu 400 dolárov za to, že som narušil biologickú bezpečnosť Fiji. Vážne, omylom som im doniesol citrón a nakoľko sa nemôžu do krajiny nosiť žiadne ovocia a zeleniny, bol to problém. Ešte že nevedeli dobre po anglicky a celkom som sa z toho vykecal.

Toľko prvý mesiac. Aké sú moje plány na december? Ešte ich nemám úplne dokončené, ale všetko sa dozvieš. V prvom rade musím však začať písať články o všetkých krajinách, ktoré som navštívil. Bude ich neúrekom.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.