Cestovateľský blog: Zhrnutie môjho prvého mesiaca na ceste svetom

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....
66,358FansLike
134,387FollowersFollow
81,644FollowersFollow

Cestovateľský blog: Už je to vyše mesiaca, čo som odišiel z Bratislavy do Prahy, kde som sadol na lietadlo do Dubaja, odkiaľ som pokračoval na Filipíny. Rozhodol som sa napísať zoznam krajín, ktoré som navštívil a čo som v nich robil, plus aj niečo o mojich pocitoch. Tento rok som sa rozhodol preskočiť studenú európsku zimu a prísť na to, či ma už konečne dokáže môj cestovateľský blog uživiť. Mám prvé výsledky, no pani Irena Bošanská ich nepotvrdzuje.

Cestovateľský blog a navštívené krajiny: Emiráty, Filipíny, Malajzia, Austrália a Fidži

27 hodín v Dubaji, porušený zákon a meškanie lietadla

V Dubaji som už bol a nepatrí medzi moje obľúbené mestá na svete. Prečo? Je to kus betónu a skla v púšti. Chápem, že sa mnohým páči pre svoju fenomenalitu a lesk, ktorý je však len na povrchu. V Dubaji som strávil asi 27 hodín a stretol sa s kamošom, ktorý tu robí letušiaka. Zoznámili sme sa zhodou okolností na mojom lete z Nairobi do Abu Dhabi začiatkom tohto roka. Moc sme sajt-síing nerobili, nakoľko hovorím, v Dubaji som bol pred dvoma rokmi a absolvoval všetky tie veci ako Burj Khalifa, akvárium, ťavy v púšti a podobne. Stano ma vyzdvihol ráno v hoteli a celý deň sme strávili na Jumeriach beach pláži a pili Bacardi, čo je proti zákonu v Emirátoch. Milujem nebezpečný život. Určite to neber ako odporúčanie, čo by to potom bol za cestovateľský blog, haha.

cestovatelsky blog
Zastávka v Dubaj nemohla dopadnúť lepšie

Stano ma hodil večer na letisko a išiel spať, lebo letel v noci do Frankfurtu. Ja som však ešte nevedel, že môj let so spoločnosťou Cebu Pacific bude meškať vyše dvoch hodín pre tajfún na Filipínach. Avšak, nakoniec dobrodošli.

Filipíny som mal navštíviť už oveľa skorej

Toto bola bomba. Na Filipínach som bol skoro dva týždne, prevažne na ostrove Malapascua. Prišla ma pozrieť aj kolegyňa Crazy Sexy Fun Traveler. Filipíny som si najviac zamiloval a už teraz mi chýbajú. Lacné (aj keď nie moc zdravé jedlo), krásne pláže a nenormálne milí ľudia. Počas môjho pobytu na Filipínach sa krajinou hnal tajfún, no zasiahol najmä severnú časť. Popravde, ja som sa o tomto zlom počasí dozvedel až z internetu a moje spálené ramená nemali ani tušenia, že o niekoľko sto kilometrov severnejšie to je naozaj zlé a voda berie domy. Vrásky mi tu robil len internet, ktorý je tu povestne zlý. Internet na Filipínach proste nie.

TIP: Prečítaj si o tom, aké strašné je jedlo na Filipínach. Je to jedna z krajín, kam zdravá strava ešte neprišla.

sólo cestovanie po Filipínach
sólo cestovanie po Filipínach

24 hodín v Kuala Lumpur, kde som sa cítil ako v New Yorku

Z Filipín som pokračoval do Sydney s 24 zastávkou v Malajzii, v hlavnom meste Kuala Lumpur. Toto mesto je neuveriteľné. Aj keď ja trpím takou vadou, že sa mi páči všetko a všade, no Kuala ma dostala. Toto mesto je pre mňa New York Ázie. Popravde, celkom dobre mi padlo navštíviť po Filipínach ďalšiu svetovú metropolu, nakoľko si život na malom filipínskom ostrove vybral svoju daň. Hneď ako som prišiel do KL (tak Kuale hovoria miestni) som išiel do kina a nakúpil si normálne potraviny.

Austrália, s tebou mám ešte plány

Do Austrálie som chcel ísť už dávno a bol to predposledný kontinent, ktorý som nenavštívil. Teraz mi chýba už len Južná Amerika. Austrália je bomba bodka kom! Strávil som desať dní v Sydney, zistil, že je to tu podobne drahé ako v Kalifornii a konečne videl slávny Opera house. Zo Sydney som si spravil taktiež jednodňový výlet do mestečka Katoomba, ktoré sa nachádza priamo v Blue Mountains, čo je Národný park. Modré hory sa preto volajú modré, lebo sú modré. To je hádam jasné, nie? Rastie tu veľa Eukalyptových stromov, ktoré v tom množstve akom tu sú dávajú horám naozaj modrý odtieň. S Austráliou mám ešte veľké plány, ale o tom potom.

cestovatelsky blog
Výhľad na nezaplatenie

Fidži, toto nemyslíš vážne?!

Tento článok píšem na Fidži. Som tu aktuálne už skoro dva týždne a veľmi sa mi tu nepáči. Nakoľko je to destinácia najmä pre bohatých Austrálčanov, Američanov, Japoncov a Kanaďanov, sú tu tomu aj pekne prispôsobené ceny. Nie je tu síce tak draho ako v Sydney, no predsa len, ľudia tu zarábajú dvesto eur mesačne. Povedal mi to taxikár. Ako tu môže stáť bageta šesť eur? Vo svete sa hovorí, že Fidžijčana sú milí národ. Nemôžem povedať že nie, no príde mi to umelé. Aj keď sa mi všetci zdravia a kričia na mňa „bula bula!“ čo znamená Ahoj, neviem. Niečo mi tu nehraje. Možno by som mal z Fidži iné pocity, ak by som navštívil aj niektoré z okolitých ostrov pre turistov, ale ja som chcel vidieť skutočný život. A bohužiaľ, videl som…aspoň tu mám pekný hotel s raňajkami a bazénom. V tom teple by sa to ani inak nedalo.

cestovatelsky blog
Piesok zabil

cestovatelsky blog

Inak, skoro hneď po pristátí som dostal pokutu 400 dolárov za to, že som narušil biologickú bezpečnosť Fiji. Vážne, omylom som im doniesol citrón a nakoľko sa nemôžu do krajiny nosiť žiadne ovocia a zeleniny, bol to problém. Ešte že nevedeli dobre po anglicky a celkom som sa z toho vykecal.

Toľko prvý mesiac. Aké sú moje plány na december? Ešte ich nemám úplne dokončené, ale všetko sa dozvieš. V prvom rade musím však začať písať články o všetkých krajinách, ktoré som navštívil. Bude ich neúrekom.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.