Čo sa oplatí vidieť v Miami a všetky praktické info k ceste na Floridu

107,392FansLike
189,956FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Čo sa oplatí vidieť v Miami? Floridu som navštívil a ostala mi v pamäti ako miesto, kde sa dá toho robiť naozaj veľa a veľa tu taktiež vidieť. V Miami som sa rozhodne nenudil. Pôvodne ma moji kamaráti strašili, že je to miesto, kde sa stretávajú všetci dôchodcovia z USA. Je to blbosť 🙂 naozaj. V Miami som stretol mrte veľa mladých ľudí a aj tých dôchodcov – no kde nie sú? Tvrdiť, že Miami je pre starých ľudí je hlúposť. Florida je pre každého. Čo sa oplatí vidieť v Miami? Poďme pekne postupne.

Čo sa oplatí vidieť v Miami

TIP: Ak máš cestu do Tampy, odporúčam Tampa City Pass. Ide o balík lístkov s viacerými vstupmi, ktoré sa oplatia viac, ako keby si si ich kupoval zvlášť. O tom, či sa oplatí city pass, som napísal celý článok na príklade z New Yorku.


V tomto článku sa dočítaš:

  • kedy je najlepšie ísť na Floridu a do Miami
  • čo sa oplatí vidieť v Miami
  • kam si môžeš spraviť z Miami výlety mimo mesta
  • kedy ísť na Floridu

TIP: Pozri si road trip po Floride v podaní cestovnej kancelárie Soda. Ich itinerár cesty je fakt nabalený zážitkami a keď použiješ zľavový kód „BEZ MAPY“, dostaneš dovolenku za špeciálnu cenu.

Kedy ísť na Floridu?

Ja som bol na Floride v júni a počasie bolo vynikajúce. Zhodou okolností som bol pred tým na Kube (čo je na skok na Floridu) a to bolo v máji. Vtedy že poriadne pršalo. Kedy ísť na Floridu, aby si mal aj slnko?

Hlavná turistická sezóna je podľa stránky LonelyPlanet od polky decembra do polky apríla. Sezóna hurikánov je od júna do novembra. Ako ale hovorím, ja som mal na konci júna ukážkové počasie. Sem tam spŕchlo a bolo veľmi vlhko, no nič extrémne.

Čo sa oplatí vidieť v Miami
Vykrochnený na pláži v Miami Beach.

Miami Beach a South Beach pláž so sexi telami

Aby sme si to ujasnili, Miami Beach je mesto, ktorá patrí rozhodne medzi tie najobľúbenejšie, čo sa týka celého Miami. Tu sa to všetko deje a takto vyzerá to Miami, ktoré poznáme z amerických filmov. Mne sa tu však veľmi páčilo to, že som taktiež našiel miesta, ktoré neboli až tak veľmi preplnené turistami a videl som aj to, ako žijú miestni. Popravde to tu je však samý hotel, kaviareň, reštaurácia, párty a veľmi dlhá pláž.

Táto pláž sa volá South Beach a odporúčam si zobrať tmavé okuliare. Prečo? Aby si mohol bez hanby okukovať všetky tie vyšportované telá, ktoré sa tu chodia predvádzať. Ja som si tričko dole nedal na prechádzke mestom 😀

Čo sa oplatí vidieť v Miami
Američania sú hrdý národ.
Čo sa oplatí vidieť v Miami
Nádherná Miami beach so skoro bielym pieskom.
Čo sa oplatí vidieť v Miami
A veľa ľudí na nej.
Čo sa oplatí vidieť v Miami
Pozdĺž pláže v Miami Beach je množstvo podnikov a reštaurácií.

POZOR: Víza so USA nepotrebuješ, no budeš si musieť pred cestou vybaviť ESTU (aj keď v USA iba prestupuješ). Prečítaj si ako na to.


Ocean drive je miestom, kam sa chceš ísť pozrieť

Známy Ocean drive v Miami Beach patrí k tým najviac „posh“ miestam v celej USA. Ja som sa tu zastavil na pár drinkov a vychutnával si naozaj luxusnú atmosféru a nočný život v Miami. Od večere, po raňajky, od nakupovania po párty, všetko tu nájdeš. Najlepší spôsob ako si vychutnať Ocean Drive je sa tu jednoducho poprechádzať a sadnúť si tam, kde sa ti páči najviac.

Dal som si tu s kamošmi dve mojitá a pár pív a hneď sme mali účet takmer sto dolárov. Nuž, ale tá atmosféra je neuveriteľná. Avšak, odtiaľto sme zamierili do potravín, nakúpili pivá, dali ich do igelitky (kvôli polícii) a sedeli na pláži. Zážitok nenormálny 🙂

Čo sa oplatí vidieť v Miami
Potulky po Miami Beach a zdravé ovocie.
Čo sa oplatí vidieť v Miami
Ulice Miami Beach.
Čo sa oplatí vidieť v Miami
Centrum Miami Beach a neskutočné horúčavy.

Bayfront park ti ukáže nádherný pohľad na Miami Beach

Čo je Bayfront park? V prvom rade ide o miesto, kde je nádherný výhľad na Miami Beach a prístav s gigantickými loďami, ktoré často organizujú plavby okolo Karibiku. Nachádza sa tu amfiteáter, a po večeroch tu stretneš mnoho uvoľnených ľudí ako relaxujú a pozerajú na nočné svetlá Miami Beach. Mne sa tu veľmi páčilo a ohúril ma aj záliv s jachtami, ktorý mi pripomínal Dubai Marina.

Čo sa oplatí vidieť v Miami
Luxus kam sa pozrieš.
Čo sa oplatí vidieť v Miami
Mne sa tu páči!
Čo sa oplatí vidieť v Miami
Pohľad na palmovú alej v pozadí na cetrum Miami.
Čo sa oplatí vidieť v Miami
Čo nespravím pre dobrú fotku 🙂

Miami seaquarium

Aj keď som Miami seaquarium nevyskúšal, rozhodol som sa ho zaradiť do článku, nakoľko patrí medzi top navštevované miesta v Miami. Prečo som ho nenavštívil? Jednak som nemal toľko času a radšej sa pôjdem niekde potápať a pozerať na ryby vo voľnej prírode.

Ide o 15 hektárové akvárium, ktoré má delfíny, kosatky a bohatý program pre návštevníkov. Ide o jedno z najstarších morských akvárií v Spojených štátoch, ktoré bolo založené v roku 1955. Ak si chceš vyskúšať plávanie s delfínmi, tu môžeš.

Návšteva Miami a Floridy sa mi veľmi páčila. V rámci USA som bol už takmer všade, kam som chcel ísť a Florida bola posledným miestom, ktoré som nemal odfajknuté. Určite sa tu zastav na pár dní.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.