Kam cestovať v júni na dovolenku podľa Milana Bez Mapy

Mapa sveta je nesprávna a kontinenty ukazuje zle. Prečo ale?

Mapa sveta je nesprávna a kontinenty ukazuje zle. Viete prečo? Lebo zem je guľatá. Tento článok je súčasťou článkov zo série "Milan búra mýty",...

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...
66,358FansLike
134,387FollowersFollow
81,644FollowersFollow

Kam cestovať v júni na dovolenku? Práve začala letná turistická sezóna a ja som pre vás pripravil tri tipy kam ísť na výlet, aby ste videli pekné a nové veci, no zároveň sa aj okúpali.

Na tento mesiac som vybral tri destinácie, jednu pri mori, druhú ako pekný city break a tretiu ako niečo originálne ako stráviť víkend mimo Slovenska. Aha! Prečítajte si moje tipy kam cestovať na dovolenku aj na ostatné mesiace.

Kam cestovať v júni na dovolenku podľa Milana Bez Mapy

Výlet na Malorku v júni

Malorka je nové Chorvátsko. V dobrom. Prečo? Dostanete sa sem rýchlejšie ako do Chorvátska autom a veľakrát aj lacnejšie. Ja som Malorku navštívil niekoľkokrát, tu napísal článok čo vidieť v Palma de Mallorca, hlavnom meste, a zažil som aj jej párty časť okolo štvrti Magaluf a El Arenal, (neodprúčam – podľa môjho názoru ide o lacnú zábavu ktorá nemá úroveň), no aj jej prírodu a opačnú stranu ostrova a mesto Alcudia. Malorka je nádherná, ak sa vyhnete nemeckým turistickým hotspotom.

TIP: Tu si pozrite lacné letenky na Malorku z Bratislavy, tu je Malorka z Viedne a toto je Malorka z Budapešti. Porovnajte si ceny a šťastný let.

Pláž Ses Illetes v Palma de Mallorca
Pláž Ses Illetes v Palma de Mallorca

Výlet do Londýna a Liverpoolu

Jún je perfektný čas na návštevu Veľkej Británie, keďže v júni a júli vtedy štatisticky prší najmenej a je najviac slnečných dní. Popravde, ja som bol v UK niekoľko krát a nikdy som nezažil ich povestné upršané počasie. Odporúčam vám odletieť priamou linkou do Liverpoolu, pozrieť si mesto, odtiaľ autobusom prejsť do Londýna a vrátiť sa domov.

Osobne mám Liverpool veľmi rád, prečítajte si môj článok s tipmi čo vidieť v Liverpoole a nezabudnite si urobiť ani výlet vlakom za mesto na pláže, kde sú sochy, ktoré sa s prílovom strácajú v mori a symbolizujú tak naše premrhané príležitosti. Nájdete tu sochu Beatles aj múzeum Titanicu či dobrý futbal a anglické pivo.

TIP: Tu sú lacné letenky do Liverpoolu a tu lacné letenky do Londýna.

6 vecí čo vidieť v Liverpoole a tipy na návštevu podľa Milana Bez Mapy
6 vecí čo vidieť v Liverpoole a tipy na návštevu podľa Milana Bez Mapy

Výlet do Legolandu v Billunde v Dánsku

Výlet do Legolandu nemusí byť vyslovene pre deti. Poznám veľa dospelých, ktorí milujú lego. Dánsky Legoland je super tip na víkendový výlet do Legolandu a Lego house.

Tu si pozrite aktuálne akciové letenky do Billundu, kde je Legoland. Dá sa tam letieť priamo z Viedne s Austrianom aj Ryanairom, no aj z Budapešti. Tu si prečítajte moje tipy ako naplánovať výlet do Legolandu. Odporúčam ho všetkými desiatimi.

Návšteva lego campusu, centrály lega v Billunde
Návšteva lego campusu, centrály lega v Billunde

Ako na lacné letenky počas leta a kde ich kupovať

Budem úprimný, nájsť lacné letenky počas letnej dovolenkovej sezóny je ťažký oriešok. Jednoducho neexistujú a ak áno, ide obvykle o dáku ultra last minute akciu. Odporúčam vám sledovať jednotlivé portály alebo využiť Ryanair Fare Finder, kde si viete pekne vyklikať kedy chcete ísť a ten vám zoradí ceny od najnižšej po najvyššiu.

Cestujte, Milan.

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.