Kam cestovať v júni na dovolenku podľa Milana Bez Mapy

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Kam cestovať v júni na dovolenku? Práve začala letná turistická sezóna a ja som pre vás pripravil tri tipy kam ísť na výlet, aby ste videli pekné a nové veci, no zároveň sa aj okúpali.

Na tento mesiac som vybral tri destinácie, jednu pri mori, druhú ako pekný city break a tretiu ako niečo originálne ako stráviť víkend mimo Slovenska. Aha! Prečítajte si moje tipy kam cestovať na dovolenku aj na ostatné mesiace.

Kam cestovať v júni na dovolenku podľa Milana Bez Mapy

Výlet na Malorku v júni

Malorka je nové Chorvátsko. V dobrom. Prečo? Dostanete sa sem rýchlejšie ako do Chorvátska autom a veľakrát aj lacnejšie. Ja som Malorku navštívil niekoľkokrát, tu napísal článok čo vidieť v Palma de Mallorca, hlavnom meste, a zažil som aj jej párty časť okolo štvrti Magaluf a El Arenal, (neodprúčam – podľa môjho názoru ide o lacnú zábavu ktorá nemá úroveň), no aj jej prírodu a opačnú stranu ostrova a mesto Alcudia. Malorka je nádherná, ak sa vyhnete nemeckým turistickým hotspotom.

TIP: Tu si pozrite lacné letenky na Malorku z Bratislavy, tu je Malorka z Viedne a toto je Malorka z Budapešti. Porovnajte si ceny a šťastný let.

Pláž Ses Illetes v Palma de Mallorca
Pláž Ses Illetes v Palma de Mallorca

Výlet do Londýna a Liverpoolu

Jún je perfektný čas na návštevu Veľkej Británie, keďže v júni a júli vtedy štatisticky prší najmenej a je najviac slnečných dní. Popravde, ja som bol v UK niekoľko krát a nikdy som nezažil ich povestné upršané počasie. Odporúčam vám odletieť priamou linkou do Liverpoolu, pozrieť si mesto, odtiaľ autobusom prejsť do Londýna a vrátiť sa domov.

Osobne mám Liverpool veľmi rád, prečítajte si môj článok s tipmi čo vidieť v Liverpoole a nezabudnite si urobiť ani výlet vlakom za mesto na pláže, kde sú sochy, ktoré sa s prílovom strácajú v mori a symbolizujú tak naše premrhané príležitosti. Nájdete tu sochu Beatles aj múzeum Titanicu či dobrý futbal a anglické pivo.

TIP: Tu sú lacné letenky do Liverpoolu a tu lacné letenky do Londýna.

6 vecí čo vidieť v Liverpoole a tipy na návštevu podľa Milana Bez Mapy
6 vecí čo vidieť v Liverpoole a tipy na návštevu podľa Milana Bez Mapy

Výlet do Legolandu v Billunde v Dánsku

Výlet do Legolandu nemusí byť vyslovene pre deti. Poznám veľa dospelých, ktorí milujú lego. Dánsky Legoland je super tip na víkendový výlet do Legolandu a Lego house.

Tu si pozrite aktuálne akciové letenky do Billundu, kde je Legoland. Dá sa tam letieť priamo z Viedne s Austrianom aj Ryanairom, no aj z Budapešti. Tu si prečítajte moje tipy ako naplánovať výlet do Legolandu. Odporúčam ho všetkými desiatimi.

Návšteva lego campusu, centrály lega v Billunde
Návšteva lego campusu, centrály lega v Billunde

Ako na lacné letenky počas leta a kde ich kupovať

Budem úprimný, nájsť lacné letenky počas letnej dovolenkovej sezóny je ťažký oriešok. Jednoducho neexistujú a ak áno, ide obvykle o dáku ultra last minute akciu. Odporúčam vám sledovať jednotlivé portály alebo využiť Ryanair Fare Finder, kde si viete pekne vyklikať kedy chcete ísť a ten vám zoradí ceny od najnižšej po najvyššiu.

Cestujte, Milan.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.