Kam cestovať v júni na dovolenku podľa Milana Bez Mapy

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Kam cestovať v júni na dovolenku? Práve začala letná turistická sezóna a ja som pre vás pripravil tri tipy kam ísť na výlet, aby ste videli pekné a nové veci, no zároveň sa aj okúpali.

Na tento mesiac som vybral tri destinácie, jednu pri mori, druhú ako pekný city break a tretiu ako niečo originálne ako stráviť víkend mimo Slovenska. Aha! Prečítajte si moje tipy kam cestovať na dovolenku aj na ostatné mesiace.

Kam cestovať v júni na dovolenku podľa Milana Bez Mapy

Výlet na Malorku v júni

Malorka je nové Chorvátsko. V dobrom. Prečo? Dostanete sa sem rýchlejšie ako do Chorvátska autom a veľakrát aj lacnejšie. Ja som Malorku navštívil niekoľkokrát, tu napísal článok čo vidieť v Palma de Mallorca, hlavnom meste, a zažil som aj jej párty časť okolo štvrti Magaluf a El Arenal, (neodprúčam – podľa môjho názoru ide o lacnú zábavu ktorá nemá úroveň), no aj jej prírodu a opačnú stranu ostrova a mesto Alcudia. Malorka je nádherná, ak sa vyhnete nemeckým turistickým hotspotom.

TIP: Tu si pozrite lacné letenky na Malorku z Bratislavy, tu je Malorka z Viedne a toto je Malorka z Budapešti. Porovnajte si ceny a šťastný let.

Pláž Ses Illetes v Palma de Mallorca
Pláž Ses Illetes v Palma de Mallorca

Výlet do Londýna a Liverpoolu

Jún je perfektný čas na návštevu Veľkej Británie, keďže v júni a júli vtedy štatisticky prší najmenej a je najviac slnečných dní. Popravde, ja som bol v UK niekoľko krát a nikdy som nezažil ich povestné upršané počasie. Odporúčam vám odletieť priamou linkou do Liverpoolu, pozrieť si mesto, odtiaľ autobusom prejsť do Londýna a vrátiť sa domov.

Osobne mám Liverpool veľmi rád, prečítajte si môj článok s tipmi čo vidieť v Liverpoole a nezabudnite si urobiť ani výlet vlakom za mesto na pláže, kde sú sochy, ktoré sa s prílovom strácajú v mori a symbolizujú tak naše premrhané príležitosti. Nájdete tu sochu Beatles aj múzeum Titanicu či dobrý futbal a anglické pivo.

TIP: Tu sú lacné letenky do Liverpoolu a tu lacné letenky do Londýna.

6 vecí čo vidieť v Liverpoole a tipy na návštevu podľa Milana Bez Mapy
6 vecí čo vidieť v Liverpoole a tipy na návštevu podľa Milana Bez Mapy

Výlet do Legolandu v Billunde v Dánsku

Výlet do Legolandu nemusí byť vyslovene pre deti. Poznám veľa dospelých, ktorí milujú lego. Dánsky Legoland je super tip na víkendový výlet do Legolandu a Lego house.

Tu si pozrite aktuálne akciové letenky do Billundu, kde je Legoland. Dá sa tam letieť priamo z Viedne s Austrianom aj Ryanairom, no aj z Budapešti. Tu si prečítajte moje tipy ako naplánovať výlet do Legolandu. Odporúčam ho všetkými desiatimi.

Návšteva lego campusu, centrály lega v Billunde
Návšteva lego campusu, centrály lega v Billunde

Ako na lacné letenky počas leta a kde ich kupovať

Budem úprimný, nájsť lacné letenky počas letnej dovolenkovej sezóny je ťažký oriešok. Jednoducho neexistujú a ak áno, ide obvykle o dáku ultra last minute akciu. Odporúčam vám sledovať jednotlivé portály alebo využiť Ryanair Fare Finder, kde si viete pekne vyklikať kedy chcete ísť a ten vám zoradí ceny od najnižšej po najvyššiu.

Cestujte, Milan.

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.