Kam ísť na dovolenku v júli podľa Milana Bez Mapy

107,392FansLike
190,436FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Kam ísť na dovolenku v júli? Ja rád každému hovorím, že nikam. Že júl je absolútne ideálny čas na to, aby sme ostali doma na Slovensku a išli sa trochu schladiť do Tatier. Nikdy som nerozumel, prečo práve v tom najväčšom teple ľudia dobrovoľne cestujú ešte do väčšieho tepla a tlačia sa tam s ostatnými ľuďmi.

Potom mi to ale niekto vysvetlil na Facebooku a pochopil som – lebo sú letné prázdniny. Ak teda ale hľadáte tipy kam ísť na dovolenku v júli, tu vám napíšem pár tipov, ktoré by sa vám, podľa mňa mohli páčiť a pridám aj odkazy na lacné letenky. Poďme na to.

Tipy kam ísť na dovolenku v júli aj s odkazmi na lacné letenky

Výlet do Grónska

Nie, nerobím si srandu. Letná dovolenka v Grónsku môže byť veľmi zaujímavá, ak tam pôjdete v júli. Prečo? Lebo vtedy tu je hlavná turistická sezóna a júl je najteplejší mesiac v roku. Teplota tu môže vystúpiť až na 17 stupňov Celzia, čo je skvelý čas na pechádzky a turistiku po Grónsku.

Ja som túto krajinu navštívil v apríli, čo bolo tesne pred začiatkom sezóny a mnohé turistické chodníky boli zatvorené. V júli sa roztopí ľad a môžete tu podniknúť veľmi veľa hikov či pozorovať veľryby. Tie sa tu nachádzajú len počas letných mesiacov a na zimu chodia do Karibiku. Odporúčam navštíviť hlavné mesto Grónska, Nuuk. Tu su prečítajte čo vidieť v Nuuku a nezabudnite ochutnať ani tradičnú grónsku kuchyňu.

Výlet do Grónska v lete
Výlet do Grónska v lete

Kam ísť na dovolenku v júli? Cestujte na Madeiru

Madeira je mojim cestovateľským prekvapením roku 2023. Odletel som sem stráviť Silvestra, prenajal si auto a len tak sa poflakoval po ostrove. Po ostrove tak krásnom, že som reálne zvažoval, že sa sem presťahujem. Madeira sa zapísala hlboko do mojej pamäte ako jeden dobrodružný ostrov plný zelene a turistiky. Keďže som typ cestovateľa, ktorý neobsedí na zadku, Madeira sa mi páčila o to viac.

Ak budete cestovať na Madeiru, pripravte sa na aktívnu dovolenku a na to, že večer budete padať do postele unavení. Tu som napísal nekonečne dlhý článok s tipmi čo vidieť na Madeire a tu vám dávam odkaz na aktuálne akciové letenky na Madeiru. Uložte si ho, priebežne sa aktualizuje.

Kam ísť na dovolenku v júli
Čo vidieť na Madeire a kam ísť podľa Milana Bez Mapy

Malaga, Torremolinos a Gibraltar počas letnej dovolenky

Návšteva Malagy a Gibraltárskeho prielivu je veľmi populárny tip na výlet pre mnohých Slovákov. Neviem prečo, no o tejto kombinácii hovorí veľa ľudí. V Malage odporúčam aj známe letovisko Torremolinos. Tu si prenajmite auto a prejdite až do Gibraltáru, len pozor na opice. Avšak, keďže Gibraltar je územie Spojeného kráľovstva, po Brexite sem na vstup budete potrebovať pas alebo nie občiansky.

Potrebujem pas na Gibraltar alebo stačí občiansky?

Občania EÚ môžu vstúpiť na Gibraltár, ak sa preukážu platným občianskym preukazom totožnosti. Všetci ostatní štátni príslušníci však budú musieť predložiť platný cestovný pas.Tu nájdete odkaz na akciové letenky do Malagy.

Dovolenka na Korfu v Grécku

Och, na Korfu mám krásne spomienky. Bol to pre mňa špeciálny výlet v špeciálnom období. S niekým, o koho som mal v tom čase intenzívny záujem, sme spolu na Korfu utiekli počas pandémie a tak, ako sa skončila pandémia, skončil sa aj naše stretávanie =)

Korfu je, podľa mňa, jeden z najkrajších Gréckych ostrovov. Prečo? Vždy mi prišiel najviac zelený, keďže nie je až tak úplne na juhu, ako napríklad Mykonos. Tu si prečítajte čo vidieť na Korfu a tu máte odkaz na letenky na Korfu. Prenajmite si auto, no dajte na moje odporúčanie a vezmite si to najmenšie, aké bude v požičovni. Tak úzke uličky pre autá som nevidel ešte nikde na svete.

Milan Bez Mapy na Korfu
Milan Bez Mapy na Korfu

Faro a časť Algarve v Portugalsku

Toto je moja obľúbená časť Portugalska. Lacné letenky odporúčam kúpiť do mesta Faro a odtiaľ si urobiť výlety do okolia. Prečítajte si môj veľmi obsiahly článok na tému čo vidieť vo Faro predtým, než sa sem vyberiete na dovolenku. Ak by ste tu mali byť iba jeden deň a potom sa posunuli ďalej, najviac odporúčam celodenný výlet loďkami na ostrovy Ilha Deserta.

Júl je čas, kedy chodí najviac ľudí na dovolenky. Rátajte s tým, že to je stred letnej turistickej sezóny a preto sú ceny za ubytovanie aj letenky vyššie. Každá zo spomenutých destinácií sa dá navštíviť aj koncom leta alebo na jar. Ak oželiete kúpanie, nebude vám to prekážať. Hlavne cestujte =)

Milan

2 COMMENTS

  1. Pozdravujem. Chcel by som vás upozorniť že udávané údaje o vstupe do Gibraltaru sú nesprávne… Píšete to opakovane.. postačuje občiansky preukaz. S pozdravom

    • Ahoj, dakujem za upozornenie. Netusil som, ze ako obcania EU mame vynimku a mozeme na Gibraltrar vstupit aj na obciansky preukaz anetreba pas. Perfetkna info, clanok som upravil =)

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.