5 krajín kam ísť na dovolenku v marci podľa Milana Bez Mapy

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Kam ísť na dovolenku v marci? Mám pre vás päť konkrétnych tipov na to kam si kúpiť letenku v marci. Mesiac, v ktorom sa začína na juhu Európy pekne otepľovať odporúčam využiť na návštevu hlavných Európskych miest ešte predtým, než bude príliš teplo a nahrnú sa tam turisti. Na kúpanie to, zatiaľ, v Európe nie je, ale príde aj to.

V tomto mesiaci teda budeme cestovať smerom na juh, no za morom si budeme musieť zaletieť na druhú stranu Atlantiku. Zapnite si bezpečnostný pás, odlietame. Prečítajte si tiež nový diel z môjho seriálu Milan búra mýty o tom, čo znamená keď na boarding pass dostanete tajnú skratku SSSS na letenke.

5 krajín kam ísť na dovolenku v marci podľa Milana Bez Mapy

5 krajín kam ísť na dovolenku v marci podľa Milana Bez Mapy
5 krajín kam ísť na dovolenku v marci podľa Milana Bez Mapy

Výlet do Bukurešti

Bukurešť je taká moja európska srdcovka. Hoci som tam v čase písania tohto článku bol len raz, mesto sa mi zafixovalo ako mesto plné kontrastov, ktoré rozhodne treba vidieť. Voči Rumunsku všeobecne má veľa ľudí predsudky, o to viac by ste sa mali do Bukurešti vybrať na návštevu. Tu nájdete lacné letenky do Bukurešti.

Odorúčam si naštudovať aj niečo málo o zvrhnutí ich diktátora, ktorého meno dodnes neviem napísať a navštíviť aj jeho megalomanský palác, ktorý si nechal postaviť v čase, keď obyvatelia krajiny nemali na chleba. Bukurešť sa vie poriadne v lete rozpáliť, preto si myslím, že najlepší čas na návštevu je na jar alebo na jeseň.

Výlet do Tel Avivu

Tel Aviv v Izraeli patrí medzi najzaujímavejšie miesta, ktoré som navštívil. Prečo? Dávno som nevidel taký príjemný mix všetkého. V marci je tu ideálne počasie na prehliadku historického centra. Skúste si zbaliť aj plavky, možno už bude na kúpanie, no nespoliehal by som sa na to, haha.

Tu si pozrite aktuálne akciové letenky do Tel Avivu a nezabudite tiež navštíviť Mŕtve more a Jeruzalem. Izrael je veľmi podnetná krajina, kde na každom rohu uvidíte úplné kontrasty. Mne sa to páčilo.

Výlet do Marákeša

Kedy ísť do Maroka keď nie na jar? V lete a na jeseň sa mu chcete vyhnúť, verte mi. Marec je na Maroko úpln ideálny čas cestovania, vyhnete sa turistickej sezóne a horúčavám zároveň. Tu si pozrite aktuálne akciové letenky do Maroka.

V prípade, že máte viac času, nezabudnite ani na celodenný výlet do pohoria Atlas či mesta Casablanca. Hoci vás sklamem, že toto mesto nemá so zámym filmom nič spoločné, keďže sa tu netočil, mne sa tu najviac páčila veľká mešita na probreží, ktorú vidno aj z lietadla, keď letíte na Kanárske ostrovy. Kúpte si tu arganový olej, je skvelý na vlasy.

Výlet do Istanbulu

Istanbul som prvýkrát navštívil v roku 2022, keď som tam musel ísť pracovne. Počas tejto cesty som mal pol dňa na prehliadku mesta a hneď vyhodnotil Istanbul ako mesto, ktoré rozhodne treba vidieť.

Plánujem sa doňho čoskoro vrátiť a pozrieť si ho do väčších detailov. Voči Turecku som mal niekoľko predsudkov a som veľmi rád, že ich moja návšteva Istanbulu zbúrala. Vybehnite sem minimálne na predĺžený víkend. Tu si pozrite lacné letenky do Istanbulu.

5 krajín kam ísť na dovolenku v marci podľa Milana Bez Mapy

Hagia Sofia v Istanbule
Hagia Sofia v Istanbule

Výlet do Miami

No a konečne poďme na to kúpanie. Miami je v marci perfektné miesto na návštevu a vôbec nie je pravda, že Miami je iba pre dôchodcov. To hovoria tí, ktorí tam nikdy neboli. Pozrite si lacné letenky do Miami, ubytujte sa v Miami beach blízko Ocean drive a oblečte si plavky. V rámci výletov odporúčam aj celodenný výlet do močiarov Everglades alebo na nejakú výletnú loď po Karibiku.

Cestujte!

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.