Návšteva New Yorku na 4 dni a itinerár podľa Milana Bez Mapy

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Návšteva New Yorku na 4 dni je absolútne minimum, ktoré odporúčam. Ak máte na New York menej času, odporúčam návštevu preložiť a vrátiť sa vtedy, keď si na toto, podľa mňa najlepšie mesto sveta, vyhradíte viac času.

Za posledných pätnásť rokov som New York navštívil viac ako dvadsaťkrát a na jeden mesiac sa sem aj presťahoval. Dovolím si preto tvrdiť, že New York poznám lepšie ako svoje topánky.

Tu si pozrite aktuálne akciové letenky do New Yorku a ideme. Itinerár, ktorý vám predstavím v tomto článku, som zložil pre moju mamu, s ktorou sme boli v New Yorku toto leto osláviť moje narodeniny. Mala presne stanovený počet dní dovolenky a na New York City sme mali presne štyri dni. Všetko v ňom sa dá chronologicky stihnúť bez naháňania sa, presne tak, ako to je napísané.

 • TIP: Veľmi originálny spôsob ako cestovať do New Yorku je aj na lodi Queen Mary 2 cez Atlantik z Anglicka, po stopách Titanicu. Cesta trvá týždeň a bol to jeden z najlepších výletov v mojom živote.

Návšteva New Yorku na 4 dni a praktické rady pred cestou

Návšteva New Yorku na 4 dni a itinerár podľa Milana Bez Mapy
Návšteva New Yorku na 4 dni a itinerár podľa Milana Bez Mapy

Ako na víza na vstup do New Yorku a čo je ESTA

Držitelia Slovenského pasu majú nárok na vstup do USA bez víz. Stačí požiadať o elektronickú registráciu ESTA, ktorá sa vyplní raz a platí dva roky. Toto je jediná oficiálna stránka na žiadosť. Neklikajte na žiadne iné, ani agentúry s podobným dizajnom webu, ak nechcete platiť zbytočne viac, prípadne naletieť na podvod. V čase písania tohto článku je poplatok za ESTA 21 dolárov.

Na ako dlho ísť do New Yorku

Minimálne na štyri dni, ako hovorím vyššie. Ideálne by som však odporúčal päť dní aby ste si všetko prešli úplne v pohode. Viac ako 6 dní by som nedával, to sa už môžete trošku New Yorku presýtiť. Ako príjemné osvieženie programu však môže byť víkendový výlet na Miami, ktoré je od New Yorku len 3 hodiny lietadlom smerom na juh. Spirit airlines má najlepšie ceny leteniek, no najhoršie časy letov 😀

Ako cestovať z letiska v New Yorku do centra mesta na Manhattan

Ak pristanete na letisku JFK (Kennedy) sadnite na AirTrain, ktorý vás odvezie na metro stanicu Jamaica center. Odtiaľ ide metro E priamo na Manhattan a celá cesta trvá tak hodinku a pol. Ak pristanete na letisku v Newarku EWR, sadnite na vlak, ktorý vás odveze priamo na vlakovú stanicu Penn station. Osobne radšej lietam na JFK kvôli metru.

Koľko je dobrá cena za letenku do New Yorku?

 • TIP: Do New Yorku bývajú často dobré ceny leteniek z našich končín. Keď uvidíte čokoľvek medzi 399 a 499 Eur za spiatočnú cenu, je to dobrá cena a kupujte. Tu nájdete aktuálne platné akciové letenky z okolitých letísk.

Kedy je najlepšie ísť do New Yorku

Návšteva New Yorku na jar

Jar je podľa mňa jedno z dvoch najlepších období na návštevu New Yorku. Medzi aprílom až májom sa vám tu bude veľmi páčiť a ešte tu nie je tak veľa turistov. Jedine čo sa môže stať je, že promenáda na Coney Island bude ešte zatvorená. Určite sa vyhnite marcu, je tu zima a strašne fúka ostrý vietor.

Návšteva New Yorku v lete

Leto v New Yorku nechcete. Je tu najviac ľudí ever a straašne teplo. Navyše, keď zídete do metro stanice, uvaríte sa tam, no hneď potom ako príde vlak, urmznete v klimatizácii. New York počas leta nie je veľmi prijemný pokiaľ vystihnete zrovna vysoké horúčavy, ktoré betónová džungľa ešte znásobuje.

Návšteva New Yorku na jeseň

Jesenný New York je rozprávka, ak zrovna nevychytáte daždivé počasie. Zamerajte sa najmä na september, kedy je ešte relatívne leto, no už sú davy turistov preč. Neskôr ako koncom októbra by som sem nešiel, ak by nebola vyslovene pekná a slnečná jeseň.

Návšteva New Yorku v zime a počas Vianoc

Zrovna túto zimu som videl ako býva New York preľudnený pred Vianocami. Môžno to je romantické, no tie davy sú neúnosné. Ja som nikdy počas Vianoc nebol v New Yorku, no moc ma to neláka keď som videl tie davy. New York je ľadové mesto so silným vetrom počas zimy. Choďte skôr na Miami 🙂

Kde sa ubytovať v New Yorku

Ubytujte sa v strede Manhattanu, aby ste to mali všade úplne rovnako dlho. Verte mi, ak budete bývať napríklad na juhu ostrova, po čase vám ten čas strávený v metre polezie na nervy. Ja som nás s mamou ubytoval v hoteli POD39 neďaleko Grand Central vlakovej stanice a bolo to super. Chodí sem takmer každá linka metra a je to v strede ostrova, čiže ak sme potrebovali ísť niekam, mali sme to rovnako dlho na každú stranu mesta.

Môžete sa ubytovať aj v Brooklyne, prípadne mne sa páčila aj štvrť Astoria či Harlem. V týchto prípadoch treba ale rátať s tým, že stráviť nejaký čas v metre. Ubytovanie si teda vyberajte podľa toho, či je metro stanica v pešej dostupnosti a či tade ide priama linka bez prestupu rovno na Manhattan.

 • TIP: Určite neurobte chybu, akú som urobil raz ja. Nikdy sa neubytujte v New Jersey. Síce to je vzdialenostne blízko, neplatí sem metro karta a preto si každú cestu vlakom do New Yorku budete musieť platiť zvlásť. To sa naráta, keď si to zrátate, keďže lístok stojí okolo 6 dolárov na jednu cestu.

Ako sa pohybovať v New Yorku

New York je úplne blbuvzdorný. Hneď po pristátí na letisku si kúpte neobmedzenú 7 dňovú metro kartu, stojí okolo 33 dolárov a oplatí sa aj keď prídete do mesta na menej ako sedem dní, keďže metro budete využívať každý deň. Google maps vie perfekte naplánovať cestu metrom aj autobusom.

 • TIP: Keď budete napr. na juhu Manhattanu a budete chcieť ísť smerom na sever, hľadajte vlaky ktoré idú smerom Uptown, a naopak, tie smerom dole idú Downtown. Takto vždy nastúpite na správny smer.

Potrebujem do New Yorku hotovosť alebo stačí karta?

Stačí platobná karta. Ja som počas svojej poslednej návštevy nosil v peňaženke keš 20 dolárov a aj som si ich pekne doniesol domov. Odporúčam mať embosovanú VISA kartu, no uistite sa, že je na nej napísané vaše meno.

Vagóny metra New Yorku sú typické a jedinečné práve pre toto mesto.
Vagóny metra New Yorku sú typické a jedinečné práve pre toto mesto.

Čo vidieť v New Yorku podľa Milana Bez Mapy za 4 dni

DEŇ 1 v New Yorku: prílet, Staten Island Ferry, večera v Seaport, Titanic memorial a nočný Times Square

@milan_bezmapy 🇺🇸 DEŇ 1/4 s mamou na návšteve New Yorku. Kupujeme letenky s krátkym prestupom v Madride a poobede pristávame v New Yorku. Mama sa už nebojí lietať cez Atlantik. Pri západe slnka sa vezieme loďou okolo Sochy slobody a večeriame v mojej obľúbenej štvrti, Seaport. Čo vidieť v New Yorku? Sledujte nás pre deň dva. #milanbezmapy #dnescestujem #dovolenka #newyork #amerika #dovolenka #slovakinfluencer ♬ original sound – Milan Bez Mapy

Po prílete sa presuňte na hotel, dajte si Starbucks a metrom sa odvezte na úplný juh Manhattanu ako je Battery park. Odtiaľto každých cca 15 minút vyráža oranžová loď smerom na Staten Island, ktorá je zadarmo. Túto polhodinovú plavbu odporúčam ako prvý nádych mesta, z hornej paluby uvidíte skyline Manhattanu aj Sochu Slobody. Keď prídete na Staten Island, rovno sa otočte a môžete ísť naspäť na Manhattan.

Z prístavu pešo prejdite do historickej štvrti Seaport, ktorá bola kedysi rybárska štvrť, teraz je plná romantických reštaurácií a stojí tu aj Titanic Memorial na pamiatku obetí Titanicu. Ja tu mám rád reštauráciu Osteria del Porto, no veľa skvelých podnikov je aj v okolí lode na Pier 17. Návšteva New Yorku môže byť super gastro zážitok.

 • TIP: Prejdite sa až na koniec Pier 17, sú tam lavičky a originálny výhľad na Brooklyn Bridge.

Po večeri sa metrom odvezte na večerný Times Square, ktorý má po zotmení skvelú atmosféru. Je to najznámejšie námestie sveta s jeho typickými hodinami.

Staten Island Ferry premáva zadarmo každých 15 minút z Battery Parku na Manhattane a je z nej skvelý výhľad na mrakodrapy a Sochu Slobody.
Staten Island Ferry premáva zadarmo každých 15 minút z Battery Parku na Manhattane a je z nej skvelý výhľad na mrakodrapy a Sochu Slobody.
V štvrti Seaport odporúčam ísť na romantickú večeru.
V štvrti Seaport odporúčam ísť na romantickú večeru.
Na večeri v mojej obľúbenej reštaurácii Ostera del Porto v časti Seaport v New Yorku.
Na večeri v mojej obľúbenej reštaurácii Ostera del Porto v časti Seaport v New Yorku.
Pier 17 je veľmi romantický.
Pier 17 je veľmi romantický.
Pomník obediam Titanicu v New Yorku v štvrti Seaport.
Pomník obediam Titanicu v New Yorku v štvrti Seaport.

DEŇ 2 v New Yorku: hotel Plaza, Central Park, výlet k Soche Slobody a Ellis Island, obed v Talianskej štvrti a večera na Coney Island

@milan_bezmapy 🇺🇸 DEŇ 2/4 s mamou v New Yorku. Dnes nás čaká Central Park a hotel Plaza, kde žil Kevin. Presúvame sa k Soche Slobody a pozrieme aj múzeum imigrantov na Ellis Island, majú tu československé kroje. Obed si dávame v Little Italy, talianskej štvrti, a na západ slnka sa presunieme na Coney Island, kde je prvá horská dráha v New Yorku, Thunderbolt, vyrobená na Slovensku. Sledujte nás pre deň 3. #milanbezmapy #dnescestujem #dovolenka #newyork #amerika #dovolenka #slovakinfluencer #coneyisland #ellisisland #libertyisland #sochaslobody #littleitaly #charmed #carodejky ♬ original sound – Milan Bez Mapy

Dobré ráno. Dnes začnite návštevou známeho hotela Plaza, v ktorom bývam Kevin zo Sám doma, keď sa stratil v New Yorku. Môžete ísť dnu, je tam lobby bar, no treba dress code. Minimálne pre tie krištáľové lustre odporúčam nakuknúť dnu. Z hotela je to len na skok do Central Parku, ak chcete pekné fotky s mrakodrapmi, urobte si ich na známom Gapstow Bridge a pri fontáne Bethesda Fountain.

Okolo obeda sadnite z Battery Parku na loď k Soche Slobody a na Ellis Island. Toto je povinná jazda každého návštevníka New Yorku, no nezabudnite si kúpiť lístky cez tento odkaz pár dní vopred. Ak sa vám ujdú lístky do korunky, máte šťastie. Mne sa podarilo dostať sa tam len raz a to som lístky kupoval tak polroka dopredu. Návšteva Sochy Slobody a ostrova Ellis je tak na 5 hodín, mne sa vždy páčila. Viac ako socha hlavne múzeum migrácie do USA na ostrove Ellis, kam mierili všetky lode s migrantmi, o ktorých sa potom rozhodlo či môžu začať nový život v Amerike alebo nie.

Hotel Plaza v New Yorku.
Hotel Plaza v New Yorku.
Lobby hotela Plaza v New Yorku.
Lobby hotela Plaza v New Yorku.
Návšteva Central Parku.
Návšteva Central Parku.
Videli ste už Sochu Slobody zozadu?
Videli ste už Sochu Slobody zozadu?

Po návrate na Manhattan odporúčam neskorý obed v Little Italy, ktorá je hneď vedľa čínskej štvrte Chinatown. Tá sa mi nikdy nepáčila. Dobrú pizzu majú v podniku Lunella, ale hovorím, asi každá reštaurácia je tu fajn. Na večeru odporúčam ísť na Coney Island, čo je zábavný park ďaleko za mestom. Ešteže tam chodí priamo metro. Do pozornosti chcem dať hlavne horskú dráhu Thunderbolt, ktorá bola vyrobená na Slovensku.

 • TIP: Nathan’s je miesto, kam chcete ísť na typickú americkú večeru. Je to malá newyorská sieť hotdogárov, ktorí ich robia fakt famózne. Zoberte si do ruky hot dog a prejdite sa po promenáde, prípadne skočte na kolotoč.
Coney Island je obľúbený zábavný park v New Yorku.
Coney Island je obľúbený zábavný park v New Yorku.
Na Coney Island je aj pláž, osobne by som sa tam ale nikdy nekúpal. Voda je špinavá.
Na Coney Island je aj pláž, osobne by som sa tam ale nikdy nekúpal. Voda je špinavá.
Ochutnajte Nathan's hotdogy.
Ochutnajte Nathan’s hotdogy.

DEŇ 3 v New Yorku: Dumbo a Brooklyn Bridge, Governors Island, Wall street a WTC, Roosevelt Island lanovka, verejná knižnica, Battery Park a západ slnka z Rockefellerového centra

@milan_bezmapy 🇺🇸 Deň 3/4 s mamou v New Yorku. Dnes oslavujem narodeniny, celý deň budem nosiť túto čiapku. Zbalil som si svoju najobľúbenejšiu zo všetkych bielych perál, čiernu bieliacu zubnú pastu :bamboo carbon & aloe od biela perla, ktorá vďaka trom minerálom posilňuje zubnú sklovinu. To dnes budem potrebovať, keďže na dovolenke sa kalórie nepočítajú (že?!) a hodlám ochutnať americkú kuchyňu, ako sa patrí. Pozrite si čo navštíviť v New Yorku. #milanbezmapy #dnescestujem #dovolenka #newyork #amerika #bielaperla #lovecperal ♬ original sound – Milan Bez Mapy

Dnes toho bude viac, ak viete, tento deň si môžete rozdeliť na dva. Odporúčam vstať skôr a odviezť sa metrom do Brooklynu na zastávku York St. Odtiaľ to je kúsok na ulicu kde nájdete známy Dumbo – Manhattan Bridge View. Určite tento pohľad poznáte z každého filmu. Ulicou prejdite smerom k rieke na Pebble beach, čo je kamenná pláž s tými naj výhľadmi na mesto. Odtiaľ sa dá pešo prejsť až pod Brooklyn bridge. Pešo ním prejdite naspäť na Manhattan.

Návšteva New Yorku znamená veľa chodiť pešo. Denne tu dáte 30 tisíc krokov. Naspäť na Manhattan zíďte z mostu a pozrite si Wall street, známeho býka a miesto, kde stáli Dvojičky. Všetko je to pekne pokope v pešej dostupnosti. Odporúčam si tiež prejsť maličký cintorín pri Trinity church. Kúsok od neho je Ten Thousand Coffee, kde majú na americké pomery skvelú kávu, ak vám došla energia z prechádzky.

 • TIP: Ak hľadáte jednu geniálnu New York style pizzu, zbehnite do Stage Door Delicatessen na Vesey street. O kalóriach sa tu nebudeme baviť, ale tá pizza je tu genitálna.
Dumbo výhľad na Manhattan bridge je jeden z najznámejších v meste
Dumbo výhľad na Manhattan bridge je jeden z najznámejších v meste
Svetové obchodné centrum WTC tu stojí namiesto Dvojičiek
Svetové obchodné centrum WTC tu stojí namiesto Dvojičiek
Cintorín v centre New Yorku vedľa Trinity church
Cintorín v centre New Yorku vedľa Trinity church
Tu stáli Dvojičky
Tu stáli Dvojičky

Po obede pokračujte do prístavu v Battery parku a sadnite na loď smerom na Governors Island. Toto je jedna z mojich naj častí mesta, z nejakého dôvodu sem nechodia turisti, iba miestni. Governors island je malý zelený ostrov rovno pri Manhattane. Je na ňom väzenie a krásne historické domy, ktoré môžete zadarmo navštíviť. Ak budete v New Yorku v zime, odporúčam wellness centrum, QC NY SPA, ktoré má vonkajšie vírivky s výhľadom na New York.

 • TIP: Po návrate na Manhattan sa pred západom slnka odvezte k lanovke na Roosevelt Island, ktorá chodí odtiaľto. Skúste si to naplánovať tak, aby ste v lanovke boli tesne pred západom, je to nádherný pohľad. Ak máte neobmedzený metro lístok, vstup sem neplatíte.
Návšteva Governors island v New Yorku
Návšteva Governors island v New Yorku
Governors Island
Governors Island
Opustene domy na Governors island
Opustene domy na Governors island

Hlavný bod programu je dnes výhľad na Manhattan z Rockefellerového centra Top of the Rock. Po ceste sem sa zastavte v peknom, no malom Battery Parku a v New York public library, ktorá je hneď vedľa. Môžete si vybrať z viacerých výhľadov na New York, no tento výhľad mám najradšej, lebo z neho vidno Central Park a tiež Empire State building. Lístky si kúpte pár dní dopredu.

 • TIP: Ako alternatívu môžete skúsiť aj výhľad z noviniek, The Edge alebo SUMMIT One Vanderbilt. Neskúsil som ani jednu zatiaľ, tak neviem poradiť.
Pohľad na nočný Manhattan z vrchu Top of the Rock Rockefellerového centra
Pohľad na nočný Manhattan z vrchu Top of the Rock Rockefellerového centra
Rockefellerové centrum
Rockefellerové centrum

DEŇ 4 v New Yorku: Vessel, prechádzka po High Line parku, dom Priateľov a Carrie, podvečer odlet

@milan_bezmapy 🇺🇸 Deň 4/4 s mamou v New Yorku. Ráno sa ideme prejsť po High Line parku a odtiaľ na trhy do časti West Village. Vyfotíme sa s domom Carrie a jej susedmi, Priateľmi. Poobede odlietame do Madridu, dáme si raňajky v letiskovom salóniku a s krátkym prestupom pristávame vo Viedni. Cestujte aj s rodičmi. #milanbezmapy #dnescestujem #dovolenka #milujemcestovanie #newyork #mama #iberia #highline #carriebradshaw ♬ original sound – Milan Bez Mapy

Ráno sa zbaľte, kufor nechajte na recepcii hotela a metrom číslo 7 sa odvezte na konečnú Hudson Yards. Tam stojí už zatvorená Vessel, ktorú zavreli, lebo z nej radi ľudia skákali. Plynulo prejdite až k parku High Line, čo je prerobená bývalá nadzemná železnica. Ani by ste nepovedali, že ste v centre mesta, že? Prejdite si celý lineárny park až k domu Priateľov a Carrie, ktoré sú vedľa seba. Odtiaľ rovno po kufre a na letisko.

Park High Line je postaveý na bývalej železici.
Park High Line je postaveý na bývalej železici.
Park High Line je postaveý na bývalej železici.
Park High Line je postaveý na bývalej železici.
Dom Carrie zo Sexu v Meste v New Yorku
Dom Carrie zo Sexu v Meste v New Yorku
Dom Priateľov v New Yorku
Dom Priateľov v New Yorku

Oplatí sa návšteva New Yorku?

Návšteva New Yorku je moja obľúbená aktivita a už teraz sa teším, ako tam pôjdem znova. Ak vyjde čas, odporúčam aj newyorské galérie a múzeá, no to je na iný článok. Ak by ste mali navštíviť len jednu galériu, poslal by som vás do Guggenheima.

Cestujte. Milan Bez Mapy.

 

 

 

35 COMMENTS

 1. Ahoj Milan!
  Skvely clanok, dakujem! Letime sice az 22.10.-29.10., ale uz teraz planujem. Nevies mi poradit nejaky trik ako sa dostat na empire state building bez cakania a bez VIP listku? Niekde som pocula, ze ked si dame rezervaciu v restauracii, tak sa tam dostaneme hned. Nevies co je na tom pravdy? Pustia nas priamo z restauratie na 86 a 102 poschodie, ked budeme mat obycajne listky? Za kazda informaciu uz vopred dakujem!
  Z.

 2. Ahoj Milan,

  letime NY – Rim a v Rime mame prestup 1h 40min. Nemas s tym skusenost, ci sa to na letisku FCO v Rime da v pohode stihnut – resp. ake vsetky kontroly nas po prilete do Europy cakaju? Letime z NY nizkonakladovkou Norse. Dakujem!

 3. Ahoj Milan. Chcem sa spytať ako je to tam s internetom? Prípadne kde si viem kúpiť dátovú sim kartu ak si to riešil. Ďakujem.

 4. Cau, tak uz mam konecne letenky aj ja. Ideme 30.5 – 3.6. Neviem sa dockat. Dufam vo fajn pocasie a ze si to uzijeme. Urcite vyuzijem tvoje rady.
  Prosim ta chcem sa spytat musim mat vyltacene letenky priamo z letiska ked ideme Austrian? Lebo napr. moj znamy co bol tak mu nechceli uznat v mobile cez app a musel si ich vytlacit v tom kiosku. Samozrejme spravim on line check in .Aku mas skusenost ty?

 5. Ahoj, koľko ta vyšli letenky na 4 dni a s akým predstihom si kupoval? Aká spoločnosť. Lebo mne sa zdá ze čím menej dní tým viac stoja.
  Dakujem

 6. Ahoj! Visa kartu mám (od Raiffeisen) ale nie je na nej moje meno. Potom mám ešte Revolut kartu s menom. Ktorú mi odporúčas používať? Nie je mi úplne jasné, prečo musí byť na karte napísané moje meno. Platobná karta bez mena je v USA problém? Ďakujem

 7. Ahoj, super clanok, tiez planujem cestu do NYC, len neviem ci april, september/ oktober. Neviem sa rozhodnut a trocha problem s letenkami. Bud dlhe prestupy alebo cena. Chcem sa spytat, nevies ako to je keby som kupil letenky z kosic do NYC alebo nestupim az vo Viedni ? Ved naco pojdem do Kosic ked to mam blizsie do Viedne a ta cena je fakt super. Myslis ze by bol s tym problem?

 8. Ahoj, Milan. Tak toto je TOP článok, veľmi Ti zaň ďakujem. My sa chystáme 26.3.-2.4., tak mám trochu strach z počasia, ako píšeš, ale každopádne sa strašne teším a vďaka Tebe už vôbec nebojím. Do štátov letíme úplne prvý raz a na New York máme celých 8 dní. Priletíme na obed, odlietame neskoro večer. Tak tu sedím a spisujem úple všetko podľa Teba, len som to natiahla na viac dní + chceme ísť na predstavenie na Brodway a The Friend Experience. “S Tebou” sme už prešli aj Miláno a vďaka Tebe mám na to mesto krásne spomienky. Určite by som toho nevidela toľko. Veľká vďaka. ❤️

  • Heeej to je milé, Ajja idem presne tento termín do NY.. letíme tam cez prestup v Miláne. Naspäť priamo.
   Tiež ma trochu vydesilo, že “v marci nechoďte lebo je zima” … verím, že keď je to už prelom apríla, tak to bude super. Sledujem počasie.. snáď sa nič výnimočne nezmení.
   Bola som tam minuly rok na prelome maj/jun a teda ma skoro porazilo tie posledné dni vo vyšších teplotách medzi betónovými stenami ☀️

 9. Ahoj. Akou spol si letel? Chystám sa tiež do NYC cca 5-6 dni, ale asi priamo z Vienna. Aké skúsenosti máš s Austrian? Overbook a pod. Dakujem

 10. My sme sa vratili teraz 1.1. A NY Vianocny odporucam, ano vela ludi, ale nikto do vas nedrgal, velmi dobre zorganizovane a ludia mili. A nadherna vyzdoba vsade. A pocasie nam vyslo. Skoda, ze tento blog citam az teraz. Byvali sme v New Jersey ale chodil bus za 4 Usd nad hotelom a sme boli traja. Takze pre nas to bolo ok aj ked sme isli zo sochy slobody taxikom za 22 usd na hotel co je podla mna super cena. Boli sme tam cistych 5 dni. Jedine co ma mrzi je, ze do hotela Plaza nas akurat v ten den nepustili, bolo to uzavrete. A na dalsie dni to uz nevyslo. A wifinu chytite v kazdom druhom obchode na Manhatane nastastie takze ani simku sme nepotrebovali

 11. Letím, tam teraz 11.1 stihnem možno ešte vianočný NYC trochu a veľmi sa teším , strávim tam pár dni a tento itinerár mi celkom pomôže, super Milan.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.