Úprimná recenzia Airalo aplikáce na eSIM dáta v zahraničí

107,392FansLike
190,436FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Recenzia Airlao, aplikácie na kupovanie eSIM na dáta v zahraničí, by na tento blog prišla skôr či neskôr, ale raz určite. Už dávno som chcel vyskúšať túto aplikáciu, no najskôr som nemal mobil čo by podporoval elektronickú eSIM kartu na dáta, a potom som nebol dlho mimo EU a stačil mi môj Európsky Roaming. Vždy si najskôr overte, či š mobil podporuje eSIM.

Počas mojej poslednej cesty na Maurícius som ale konečne dostal príležitosť otestovať a urobiť recenziu na Airalo. Tu si prečítajte môj blog čo vidieť na Mauríciu a nižšie je moja úprimná recenzia Airalo.

Čo je Airalo a ako funguje táto aplikácia na eSIM dáta v zahraničí

Úprimná recenzia Airalo, aplikáce na eSIM dáta v zahraničí
Úprimná recenzia Airalo, aplikáce na eSIM dáta v zahraničí

Airalo je jednoduchá mobilná aplikácia pre Android a iOS na kupovanie elektronickej SIM karty na dáta v mobile po celom svete. Keď poviem celom svete, myslím to úplne vážne. Bol som až prekvapený, aké kadejaké krajiny som tam našiel, a myslím, že okrem Severnej Kórei je tam každý štát sveta. Dokonca aj moje milované Grónsko. 

V praxi to znamená tak, že si Airalo nainštalujete, dáte mobilu potrebné povolenia, vyberiete krajinu a kúpite eSIM. Tá začne platiť v momente, kedy sa pripojí do domácej siete, čiže keď pristanete na letisku a vypnete si letový režim. Presne tak som to urobil aj ja na Mauríciu a páčilo sa mi, že keď ešte lietadlo parkovalo po dlhom 10 hodinovom lete z Istanbulu, ja som si už mohol čítať správy na WhatsApp, napísať mame že už som tu a pozerať Instagram.

Nie je za tým žiadna skrytá veda, Airalo je založené na úplnej jednoduchosti a to sa mi na tejto aplikácii na kupovanie eSim a dát v zahraničí páči. Je tu však aj pár vecí, ktoré sa mi nepáčia.

Airalo je aplikácia na eSim na kupovanie dát, sms a hovorov v zahraničí
Airalo je aplikácia na eSim na kupovanie dát, sms a hovorov v zahraničí

Ako si kúpiť elektronickú SIM kartu na dáta po celom svete a ako prebieha inštalácia – recenzia Airalo

Kúpiť si eSIM v zahraničí cez Airalo je na pár klikov. Odporúčam vám to urobiť už doma, tesne pred odletom, aby ste boli pripojení hneď po pristátí lietadla a potrebovali si zavolať taxík z letiska alebo napísať mame, že lietadlo nehavarovalo. Tá moja vždy čaká 🙂

V appke si vytvoríte účet, vyberiete krajinu do ktorej cestujete, zvolíte dátový alebo telefonický balíček, a jednoducho zaplatíte kartou a nainštalujete eSIM kartu. Tá sa automaticky aktivuje po pripojení k domácej sieti v danej krajine a platí vám dokým miniete svoje dáta alebo skončí jej platnosť. Je to jednoduché ako facka a super riešenie pre cestovateľov, ktorí si radi veci plánujú dopredu, tak ako ja. Preto je tu táto recenzia Airalo.

Koľko stojí 5G SIM karta v zahraničí a ako veľa dát za ňu dostanem

Použite zľavový kód na Airalo MILAN1877 pre zľavu z prvej objednávky

Balíčky ktoré ponúka Airalo sú rôzne a závisia od každej krajiny. Mňa 1 gigabajt dát na Mauríciu stál 9 EUR, čo je dosť, že? Treba si porovnať každú jednu krajinu a balíčky, ktoré sú aktuálne v ponuke.

Veľakrát som v appke videl rôzne zľavy na eSIM karty v Airalo, treba sa v tom len pohrabať, páči sa mi, že na každú krajinu obvykle ponúkajú niekoľko balíčkov podľa objemu dát, esemesiek alebo minút na telefonovanie. Proste koľko potrebujete, toľko si kúpite. 

Dá sa s Airalo telefonovať a posielať SMS? Môžem dáta zdieľať aj cez HotSpot kamarátom?

Áno, samozrejme dá, v aplikácii si môžete vybrať aj balíčky s minútami, esemeskami alebo len s dátami na internet v zahraničí. Zatiaľ som si vždy vyberal iba balíčky s dátami, keďže volať sa dá aj cez WhatsApp. Rovnako je možné dáta zdieľať aj cez hotspot kamarátom, ak sa viacerí zložíte na jednu eSIM kartu.

Výhody Airlalo

 • eSIM kartu si viete do mobilu kúpiť aj doma z gauča a trvá to pár minút
 • karta sa automaticky aktivuje hneď po pristátí na letisku, keď sa pripojí do domácej siete, aktivácia trvá pár minút
 • nemusíte riešiť kupovanie SIMky na dáta na letisku, čo je z mojej skúsenosti zdĺhavý proces a veľakrát k tomu treba cestovný pas a osobné údaje
 • v exotickejších krajinách, kde nie je turizmus až tak rozbehnutý, napríklad Grónsko, je problém zohnať miestnu SIMku, no cez Airalo ju kúpite hneď a bez dokladov už z domu
 • veľmi praktické je, že keď si kúpi eSIM len jeden z vás, môže dáta zdieľať ostatným kamošom cez hotspot
 • 5G sieť ponúka väčšina balíčkov a majú super pokrytie
 • je to viac ekologické, žiaden plast, keďže kúpené SIM karty sú elektronické

Nevýhody Airalo

 • elektronické SIM karty cez Airalo sú vždy drahšie ako keby ste si SIM kúpili na mieste v danej krajine
 • ak ste nepozorní a omylom eSIM z mobilu vymažete, budete si musieť kúpiť novú – aplikácia upozorňuje, že väčšinu eSIM je možné nainštalovať iba raz
 • ich podpora je trošku spomalená, hoci sa s nimi viete spojiť priamo cez chat v aplikácii, no najskôr treba odbiť robota aby ste sa spojili so živým agentom a položili mu otázku

Kedy sa oplatí Airalo a kedy radšej kúpiť SIM kartu až po prílete do zahraničia

Ako píšem vyššie o nevýhodách tejto appky, sú situácie kedy sa oplatí a kedy nie. Osobne mi nevadí si priplatiť za eSIMku do zahraničia viac, keď idem na kratšiu cestu. Koniec koncov, dáta v zahraničí využívam len na WhatsApp, banku a mejly, všetky ostatné veci riešim v hoteli na WiFine. Necestujem na dovolenku, aby som stále pozeral do mobilu, že?

Pri krátkych cestách do desať dní je pre mňa Airalo super voľba, alebo pri cestách, keď sa potrebujete presúvať z krajiny do krajiny. Cestovatelia v Juhovýchodnej Ázii veľakrát na jednej dovolenke navštívia viac štátov, ako je Thajsko, Malajzia, Indonézia či Filipíny, a vtedy v každej krajine riešiť simku musí byť smrť a otrava. Táto recenzia Airalo vám má pomôcť sa rozhodnúť.

Zostatok dát na mojej eSim ktorú som si kúpil v zahraničí cez Airalo
Zostatok dát na mojej eSim ktorú som si kúpil v zahraničí cez Airalo

Pri tomto type ciest sa Airalo neoplatí

Kedy by som ale riešil klasickú dátovú SIM kartu s balíkom, ktorý sa naozaj oplatí? Pri cestách, ktorí trvajú dlhšie a sú v rámci jednej krajiny.  Pre príklad, strávil som mesiac cestovaním po Chile, tu si prečítajte môj itinerár do Chile za 18 dní, alebo Argentínu, Kolumbiu, Austráliu.

Všetko sú to krajiny, kde som bol dlhšie, v týchto prípadoch sa oplatí kupovať lokálnu SIM kartu až tam, lebo ten balíček bude vždy výhodnejší a lacnejší. Je to teda individuálne a záleží od každej jednej cesty a vašich potrieb. Hovorím, ja nepotrebujem byť online nonstop a scrollovať Instagram z pláže, stačí mi WhatsApp a to scrollovanie si nechám na hotelovú izbu.

 • TIP: Airalo má v ponuke aj špeciálne celosvetové balíčky, ktoré platia naraz do celého sveta. Prípadne si viete kúpiť eSIM kartu na celú Južnú Ameriku, celú Afriku, Európu. Je tam toho veľa, stačí si pozrieť akú maju ponuku. 

eSIM karta na lode, moria, oceány, výletné plavby a dáta a esemesky na plavbe

Keď som absolvoval svoju prvú plavbu v živote, z Anglicka do New Yorku po trase Titanicu na Queen Mary 2, zaujímalo ma to, ako to bude na oceáne s mobilným signálom a internetom. Na moje prekvapenie existuje medzinárodná mobilná sieť, nejaká Maritime či čo, ktorá funguje aj na týchto plavbách po moriach a oceánoch. Hovory a dáta sú v nej ale dosť predražené.

Pátral som na stránke Airalo a chcel zistiť, či aj oni ponúkajú eSIM kartu na dáta a hovory na výletnú loď a našiel som na ich webe info o tom, že áno. Na druhej strane, konkrétne tento balíček som nikde v aplikácii nenašiel. Napísal som teda na podporu priamo cez ich aplikáciu a nenechal sa odbiť ani chatbotom. Po hodine mi napísali toto:

„Radi by sme vám predstavili naše globálne celosvetové eSIM karty. Upozorňujeme, že eSIM karty stále potrebujú prijímať signály zo sietí, aby fungovali. Z tohto dôvodu nemôžeme zaručiť silu pokrytia v morských oblastiach. V mestských oblastiach však existuje pokrytie.“

Globálna eSim na celý svet na dáta po celej Zemi a na moria a oceány počas plavby na lodi
Globálna eSim na celý svet na dáta po celej Zemi a na moria a oceány počas plavby na lodi

Zľavový kód na Airalo a zľava na dáta v zahraničí

Airalo má super affiliate program, ak pozvete kamaráta, on dostane zľavu z prvej simky a vy zľavu na svoju ďalšiu eSIM do mobilu. Na registráciu použite tento odkaz a s kódom MILAN1877 túto zľavu dostanete. Potom si môžete priamo v aplikácii vygenerovať rovnaký pozývací odkaz pre svojich kamarátov.

Záver recenzie a moje hodnotenie Airalo appky na dáta a eSIM v zahraničí

Airalo hodnotím pozitívne a budem ho aj naďalej využívať pre jeho jednoduchosť používania. Ak však pôjdem opäť na nejakú dlhšiu cestu, určite si zaobstarám SIM kartu až po prílete, lebo balíčky sú vždy výhodnejšie priamo v danej krajine. Jediný problém vidím vo vyššej cene za balíčky a podporu, ktorá bola zrejme v čase kladenia mojej otázky na dovolenke a trvalo im odpovedať. Možno niekde na výletnej plavbe a bez internetu na mori 🙂

Cestujte a zostaňte v spojení, nech vaša mama vie, kde ste! Tento článok nie je nijako sponzorovaný Airalo. Verím, že vám táto recenzia Airalo pomôže na cestách.

Milan

21 COMMENTS

 1. Milan, prosim ta asi hlupa otazka, ale pre istotu ju predsa len polozim 🙂 musim si pred odletom zrejme vypnut svoje mobilne data vratane roamingu (ja konkretne letim do UK) a potom samozrejme zapnem letovy rezim. Ked pristanem vypnem len letovy rezim a tato appka mi nastartuje eSIM? Rozumiem tomu spravne? Vdaka za odpoved 🙂

 2. Zatiaľ váham, niekde som čítala , že apka nebude fungovať ak telefon nie je odblokovany operátorom. ( 2 ročná viazanosť) je to pravda?

 3. Ahoj, prosim ta, cestujem do Keni cez Dubaj. Mam to teda chapat ze ak si zvolim Discover+ tak sa mi aktivuje karta v Dubaji a potom sa prihlasi po pristati aj v Keni… Netreba nic extra dalej robit? Dakujem

  • Cauko, viesco s tymito ultra globalnymi kartami nemam zatial skusenost, ale chapem to tak ako ty, ze si ju kupis, aktivujes uz na Slovensku (kedze je globalna) a automaticky sa pripoji aj v Dubaji aj v Keni

   • Ahoj Mino, dakujem. Mozem potvrdit iba, ze naozaj funguje bez problemov, hoci aktivacia bola troska zdlhava, ale to mozno preto, ze som nevedel co kde a ako vypnut/zapnut. Je to aj o nastaveniach v mobile. Ale nasledne vsetko ako ma a ako si aj sam pisal, najskor kupit GB menej a doplnat, ako naraz vela a neminut 🙂

 4. Treba vyskúšať aj justesim, minimálne z toho dôvodu, že dávajú na skúšku esim zdarma s 200 mb, ktorá po pripojení funguje 3 dni.

 5. Možno by som zmenil tvrdenie že sú vždy drahšie ako lokálne simkarty, naposledy skúsenosť v Turecku Airalo 6€ a na letisku 30-40€ najlacnejšie. Dal by som prevažne drahšie. Samozrejme treba porovnávať. Pripadne sú aj iné esim apky pre konkrétne krajiny. Ale ináč pekne zhrnutie.

   • Ahoj. Mam vyskúšané Airalo a potvrdzujem, že je to dobrá appka. Čo sa týka Turecka je pravda, že tam za sim (a nie len na letisku) pýtajú 30 – 40 €. Cez Airalo je to teda určite lacnejšie.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.