Home Influence Nudí vás globálne otepľovanie? Mám 3 tipy na zimnú dovolenku na snehu

Nudí vás globálne otepľovanie? Mám 3 tipy na zimnú dovolenku na snehu

0
Nudí vás globálne otepľovanie? Mám 3 tipy na zimnú dovolenku na snehu
Mám 3 tipy na zimnú dovolenku na snehu

Hľadáte tipy na zimnú dovolenku? Keď som sa pozeral na predpoveď počasia v Bratislave na nasledujúce dni, niekde som zbadal číslo 16 stupňov Celzia. Ehm. Zamyslel som sa a hovorím si, že posledné roky bol veľký trend chodiť na zimné dovolenky do tepla, no to teplo akosi prišlo až k nám do domov. Časom budeme chodiť na zimné dovolenky tam, kde je zima a sneh.


Nemáte čas čítať? Pustite si podcast:


Tipy na zimnú dovolenku za snehom a na lyžovačku

Popri tom, ako budete mať na vianočnom stole tulipány a na záhrade rozložený gril, pozrite sa na nasledujúce tri tipy na zimnú dovolenku na snehu. Vraj sneh ešte stále existuje a ja viem, kde ho hľadať. V tomto článku nájdete tieto tipy:

  1. Lyžovačka na Stuhlecku (Semmering) autobusom z Bratislavy.
  2. Vianočný Štokholm má bombastickú severskú atmosféru.
  3. Rumunský Brašov a biela Transylvánia.

Tipy na zimnú dovolenku na snehu a kam ísť za snehom

Mám 3 tipy na zimnú dovolenku na snehu
Mám 3 tipy na zimnú dovolenku na snehu.

Lyžovačka na Semmering-Stuhleck v Rakúsku

Už druhú zimu po sebe som absolvoval lyžovačku autobusom na rakúskom Stuhlecku v meste Semmering. Hoci nie som veľkým fanúšikom zimných športov, tento rok som si povedal, že by som sa rád naučil niečo nové a svoj postoj pomaly prehodnocujem. Vraj človek začne starnúť až vtedy, keď sa prestane učiť nové veci. Úplne s tým súhlasím. Vytiahol som brata, prenajal si snowboard za 35 € na deň a celý deň sa učil snowboardovať.

Ak hľadáte fakt príjemnú lyžovačku iba dve hodiny od Bratislavy, Semmering-Stuhleck fakt odporúčam. Prečítajte si ako ísť na celodenný výlet na Stuhleck-Semmering autobusom. Svahy tu majú dokopy viac ako 20 kilometrov a sú rôznej náročnosti.

Ja som stál na snowboarde prvýkrát v to ráno, ako som sa to rozhodol naučiť robiť. Poobede som už slajdoval stredne náročné svahy a síce sem-tam pekne spadol a zaboril sa tvárou do snehu, naučiť sa snowboardovať je celkom malina. Už iba popracovať na technike. Preto Semmering-Stuhleck zaraďujem do môjho zoznamu medzi tipy na zimnú dovolenku.


Výlet do Štokholmu v zime a vianočné trhy v Starom meste Gamla Stan

Štokholm je spolu s Lisabonom, Bukurešťou a Barcelonou jedno z mojich najviac obľúbených miest v Európe. Má takú peknú upratanú severskú atmosféru. Čo sa mi na Štokholme páči najviac je fakt, že celé mesto sa rozkladá na viac ako 14 ostrovoch a je super bicykel friendly. Švédsko som navštívil niekoľkokrát, no v Štokholme som bol dvakrát ešte za čias, keď z Bratislavy lietal Ryanair do mesta Nyköping, haha.

Ak by som mal porovnať zimný a letný Štokholm, u mňa by určite vyhral ten letný, no zimný má peknú vianočnú atmosféru. Ak sa vám podarí Štokholm navštíviť práve medzi vianočnými sviatkami, zamierte na vianočné trhy v starom meste Gamla Stan. Prečítajte si v mojom článku extra tipy na to, čo vidieť v Štokholme a tipy na pamiatky.

návšteva stokholmu
Zimný Štokholm.
tipy na zimnú dovolenku
Stáva sa.

Návšteva rumunského Brašova v Transylvánii v zime

Pri tých lyžovačkách ešte ostaneme. Rumunský Brašov v srdci Transylvánie nie je iba o perfektnom jedle, konských záprahoch, nízkych cenách a Drakulovi. Toho som si nemohol odpustiť, hoci každý Rumun je už na túto legendárnu postavičku priam alergický, haha. Nad mestom Brašov sa nachádza jedno z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk v Rumunsku, Poiana Brašov.

Po modernizácii v roku 2010 sa lyžiarsky areál rozšíril z pôvodných 50 hektárov až na 80 hektárov a dĺžka zjazdoviek bola predĺžená z 13,8 km na 23,9 km. Väčšina zjazdoviek má už nainštalované aj snehové delá a v roku 2013 bola hosťom korčuľovania a alpského lyžovania na európskom zimnom olympijskom festivale mládeže. Poiana Brašov sa nachádza v nadmorskej výške približne 1 020 metrov a existujú tam hore aj pravidelné autobusové linky prevádzkované Brašovským tranzitom (RAT Brašov), ktoré slúžia na trase 12 km medzi Brașov a Poiana Brașov (linka 20 a 100). Lístok stojí pár drobných.

Stredisko prevádzkuje aj mikrobusy, ktoré odvezú návštevníkov z hotelov priamo pod zjazdovky, odkiaľ môžu podnikať pešie túry alebo lanovkou na vrcholky Cristianu Mare alebo Postăvaru.

konské záprahy v rumunsku
Typické konské záprahy v Rumunsku.

 

 

 

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.