Nudí vás globálne otepľovanie? Mám 3 tipy na zimnú dovolenku na snehu

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Hľadáte tipy na zimnú dovolenku? Keď som sa pozeral na predpoveď počasia v Bratislave na nasledujúce dni, niekde som zbadal číslo 16 stupňov Celzia. Ehm. Zamyslel som sa a hovorím si, že posledné roky bol veľký trend chodiť na zimné dovolenky do tepla, no to teplo akosi prišlo až k nám do domov. Časom budeme chodiť na zimné dovolenky tam, kde je zima a sneh.


Nemáte čas čítať? Pustite si podcast:


Tipy na zimnú dovolenku za snehom a na lyžovačku

Popri tom, ako budete mať na vianočnom stole tulipány a na záhrade rozložený gril, pozrite sa na nasledujúce tri tipy na zimnú dovolenku na snehu. Vraj sneh ešte stále existuje a ja viem, kde ho hľadať. V tomto článku nájdete tieto tipy:

  1. Lyžovačka na Stuhlecku (Semmering) autobusom z Bratislavy.
  2. Vianočný Štokholm má bombastickú severskú atmosféru.
  3. Rumunský Brašov a biela Transylvánia.

Tipy na zimnú dovolenku na snehu a kam ísť za snehom

Mám 3 tipy na zimnú dovolenku na snehu
Mám 3 tipy na zimnú dovolenku na snehu.

Lyžovačka na Semmering-Stuhleck v Rakúsku

Už druhú zimu po sebe som absolvoval lyžovačku autobusom na rakúskom Stuhlecku v meste Semmering. Hoci nie som veľkým fanúšikom zimných športov, tento rok som si povedal, že by som sa rád naučil niečo nové a svoj postoj pomaly prehodnocujem. Vraj človek začne starnúť až vtedy, keď sa prestane učiť nové veci. Úplne s tým súhlasím. Vytiahol som brata, prenajal si snowboard za 35 € na deň a celý deň sa učil snowboardovať.

Ak hľadáte fakt príjemnú lyžovačku iba dve hodiny od Bratislavy, Semmering-Stuhleck fakt odporúčam. Prečítajte si ako ísť na celodenný výlet na Stuhleck-Semmering autobusom. Svahy tu majú dokopy viac ako 20 kilometrov a sú rôznej náročnosti.

Ja som stál na snowboarde prvýkrát v to ráno, ako som sa to rozhodol naučiť robiť. Poobede som už slajdoval stredne náročné svahy a síce sem-tam pekne spadol a zaboril sa tvárou do snehu, naučiť sa snowboardovať je celkom malina. Už iba popracovať na technike. Preto Semmering-Stuhleck zaraďujem do môjho zoznamu medzi tipy na zimnú dovolenku.


Výlet do Štokholmu v zime a vianočné trhy v Starom meste Gamla Stan

Štokholm je spolu s Lisabonom, Bukurešťou a Barcelonou jedno z mojich najviac obľúbených miest v Európe. Má takú peknú upratanú severskú atmosféru. Čo sa mi na Štokholme páči najviac je fakt, že celé mesto sa rozkladá na viac ako 14 ostrovoch a je super bicykel friendly. Švédsko som navštívil niekoľkokrát, no v Štokholme som bol dvakrát ešte za čias, keď z Bratislavy lietal Ryanair do mesta Nyköping, haha.

Ak by som mal porovnať zimný a letný Štokholm, u mňa by určite vyhral ten letný, no zimný má peknú vianočnú atmosféru. Ak sa vám podarí Štokholm navštíviť práve medzi vianočnými sviatkami, zamierte na vianočné trhy v starom meste Gamla Stan. Prečítajte si v mojom článku extra tipy na to, čo vidieť v Štokholme a tipy na pamiatky.

návšteva stokholmu
Zimný Štokholm.
tipy na zimnú dovolenku
Stáva sa.

Návšteva rumunského Brašova v Transylvánii v zime

Pri tých lyžovačkách ešte ostaneme. Rumunský Brašov v srdci Transylvánie nie je iba o perfektnom jedle, konských záprahoch, nízkych cenách a Drakulovi. Toho som si nemohol odpustiť, hoci každý Rumun je už na túto legendárnu postavičku priam alergický, haha. Nad mestom Brašov sa nachádza jedno z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk v Rumunsku, Poiana Brašov.

Po modernizácii v roku 2010 sa lyžiarsky areál rozšíril z pôvodných 50 hektárov až na 80 hektárov a dĺžka zjazdoviek bola predĺžená z 13,8 km na 23,9 km. Väčšina zjazdoviek má už nainštalované aj snehové delá a v roku 2013 bola hosťom korčuľovania a alpského lyžovania na európskom zimnom olympijskom festivale mládeže. Poiana Brašov sa nachádza v nadmorskej výške približne 1 020 metrov a existujú tam hore aj pravidelné autobusové linky prevádzkované Brašovským tranzitom (RAT Brašov), ktoré slúžia na trase 12 km medzi Brașov a Poiana Brașov (linka 20 a 100). Lístok stojí pár drobných.

Stredisko prevádzkuje aj mikrobusy, ktoré odvezú návštevníkov z hotelov priamo pod zjazdovky, odkiaľ môžu podnikať pešie túry alebo lanovkou na vrcholky Cristianu Mare alebo Postăvaru.

konské záprahy v rumunsku
Typické konské záprahy v Rumunsku.

 

 

 

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.