Kam ísť na dovolenku v auguste podľa Milana Bez Mapy

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Kam ísť na dovolenku v auguste? Turistická sezóna vrcholí a letné prázdniny pomaly končia. Ak by som vám mal dať jedno odporúčanie na dovolenku v auguste, bolo by to toto: NECESTUJTE. Davy ľudí, preplnené letiská, nervózne letušky, extrémne horúčavy a z celého roka najvyššie ceny za ubytovanie, gin tonic a zmrzlinu.

Ak ste ale predsalen ochotní toto všetko risknúť, mám tu pre vás pár tipov na dovolenkové destinácie, ktoré sa oplatí navštíviť práve v auguste, ešte predtým, ako začne školský rok a svet sa ukľudní. Zapnite si bezpečnostný pás, odlietame.

Kam ísť na dovolenku v auguste a tipy od Milana Bez Mapy

  • Mykonos
  • Montenegro
  • Malta
  • Korfu
  • Štokholm, Tallinn a Helsinki

Mykonos v Grécku v auguste

Ach môj milovaný Mykonos. Tento ostrov som navštívil niekoľkokrát a v hlave ho mám uložený ako ostrov, kam chodia pekní ľudia v peknom oblečení na štýlové párty. Je síce pravda, že Mykonos je v auguste najdrahší z celého roka a ubytovanie tam stojí pomaly toľko čo v New Yorku, aj tak má, podľa mňa, svoje čaro.

Odporúčam vám naštudovať si môj vzorový itinerár čo vidieť v Mykonose a ísť presne podľa neho. Okrem prvotriednych klubov a barov, legendárneho water taxi, pláží a beach parties, spoznáte aj históriu ostrova a menej odľahlé miesta Mykonosu, na ktoré až tak veľa turistov nezablúdi. Prečo? Musia dospať včerajšiu noc, hehe. I have been there.

Dovolenka na Mykonose podľa Milana Bez Mapy a itinerár na 3 dni
Dovolenka na Mykonose podľa Milana Bez Mapy a itinerár na 3 dni
Čo vidieť na Mykonose a kam ísť na výlet podľa Milana Bez Mapy
Čo vidieť na Mykonose a kam ísť na výlet podľa Milana Bez Mapy

Dokonca som na Mykonose objavil jednu rodinnú tavernu s čerstvými morskými rybami, ktorá je úplne mimo celého párty sveta, jej názov nájdete hore v článku. Na to aby ste sa tam dostali, si prenajmete auto alebo štvorkolku. Osobne som za tú štvorkolku viac, je to celkom zábava.

Tu si pozrite aktuálne akciové letenky na Mykonos a odkaz si uložte, priebežne sa aktualizuje. Odporúčam zorganizovať patriu a na Mykonose si prenajať peknú vilu s bazénom a dať ho štýlovo. Prečo? Na tomto ostrove sa nepočítajú peniaze, drinky ani kalórie. A to ho vôbec neromantizujem, veď posúďte sami a dajte mi vedieť.

Montenegro v auguste

Čiernu horu som navštívil len nedávno a preto sa ju rozhodol zaradiť do môjho zoznamu tipov kam ísť na dovolenku v auguste. Z Bratislavy spustil Air Montenegro od polovice júla priame lety do Podgorice. Tento krátky let trvá iba hodinku a desať minút. Prenajmite si auto a prejdite celú krajinu. Ja som v Čiernej hore strávil päť dní a ostal prekvapený z toho, že na to ako malá je táto krajina na Balkáne, turistom ponúka možnosti za ktoré sa nemusí hanbiť. Výhodou Montenegra je jeho blízkosť pláží a hôr.

Doobeda sa môžete kúpať na pláži v meste Budva a poobede už objavovať jaskyne či horské chodníčky. Túto kombináciu milujem. Osobne sa mi v Čiernej hore páčilo najviac mesto Herceg novi, no nezabudnite si prejsť aj scénickú jazdu okolo Kotor bay, až do mesta Kotor. Je to mesto, kde sa mali pôvodne točiť Hry o tróny a dnes tu rady parkujú výletné lode. Tu si prečítajte môj článok s tipmi čo vidieť v Čiernej hore.

Pláž Mogren, Čierna Hora
Pláž Mogren, Čierna Hora
Jazda na vodnom skútri v Budve v Čiernej Hore
Jazda na vodnom skútri v Budve v Čiernej Hore

TIP: Ak plánujete letieť z Bratislavy z Air Montenegro, letenky odporúčam kupovať priamo cez ich web – tam budú najlacnejšie, keďže nie sú súčasťou IATA organizácie a preto ich niektoré vyhľadávače nenájdu.

Návšteva Malty v auguste

Ako som vás už hore upozornil, pripravte sa na to, že v auguste je to v Európe teplotné peklo. Inak aj také Zlaté piesky majú svoje čaro, tu som napísal článok s recenziou nudapláže Zlaté piesky. Ak ale chcete niekam cestovať, pozrite si tieto akciové letenky na Maltu. Osobne si myslím, že Malta žije v takom tieni Sicílie, no o to zaujímavejšie je ju preto navštíviť. Ja som tu bol s mamou, ktorá na Malte absolvovala jazykový kurz angličtiny a keď zrovna nemala školu, behali sme po všetkých troch ostrovoch, ktoré patria Malte.

Je to jeden z tých ostrovov, kde si naozaj chcete prenajať auto. Nikde inde vo svete som nezažil tak nespoľahlivú MHD-čku a meškania aj hodinu. Malta má nádherné, zväčša kamenisté pláže a pekné historické mestá v centrálnej časti ostrova. Vybehnite trajektami aj na ostrov Comino a Gozo a prečítajte si všetky moje blogy o Malte, mám ich niekoľko. Tu je odkaz na lacné letenky na Maltu.

Korfu v auguste

Ostrov Korfu sa v mojej mysli zafixoval ako jeden pohodový grécky ostrov. Zelený ostrov!! Tým, že Korfu leží relatívne vysoko v rámci Stredozemného mora, počas mojej návštevy tu bolo pekne zeleno, čo sa vôbec nedá povedať o takom Mykonose.

Porto Timoni na Korfu
Porto Timoni na Korfu

Prečítajte si môj článok s tipmi čo vidieť na Korfu a strávte tu pár príjemných augustových dní. Tu prikladám odkaz na akciové letenky na Korfu.

 

Štokholm, Tallinn a Helsinki

Aby ale neostali ukrivdení tí, ktorí sa nepotrebujú zrovna váľať na pláži, napadol mi celkom originálny tip na návštevu Škandinávie, ak sa chcete schladiť. Odporúčam odletieť do Štokholmu, prenajať si bicykel a navštíviť jeho početné ostrovy. Na obed si dajte Kottbullar a zoberte nočný trajekt do Tallinnu. Ak chcete zažiť trochu dobrodružstva, pozrite si večer v kajute film podľa skutočnej udalost, Skaza lode Estonia. Ja som mal zimomriavky. Keď dorazíte do Tallinnu, ubytujte sa v historickom centre.

Tallinn navždy ostane v mojom srdci, keďže som študoval v Estónsku a práve tam v roku 2013 založil tento cestovateľský blog. Ochutnajte ich typické tvarohové tyčinky, Kohuke. Ja som sa ich nevedel dojeť počas môjho štúdia v tejto krajine.

Po návšteve Tallinnu vybehnite trajektom do hlavného mesta Fínska, Helsiniek a tu svoj škandinávsky boat trip ukončite a odleťte domov. August za mňa nie je najideálnejším mesiacom na cestovanie, no s určitými kompromismi viete zvládnuť turistickú sezónu s prehľadom.

S láskou, Milan

 

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.