Kam ísť na dovolenku v septembri podľa Milana Bez Mapy

103,217FansLike
186,749FollowersFollow
108,106FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Kam ísť na dovolenku v septembri? Úprimne vám poviem, konečne skončilo leto. Neviem ako vy ale ja to teplo už nedávam a keď začiatkom septembra prišlo prvé ochladenie, veľmi sa mi uľavilo.

Navyše, september je super čas na cestovanie a ako som pri tipoch kam na dovolenku v auguste radil aby ste sedeli doma, lebo je najdrahšia časť roka na cestovanie, v septembri cestujte.

Kam ísť na dovolenku v septembri

Výlet do Valencie v Španielsku

Oplatí sa návšteva Valencie? Jasné. Je to krásne mesto s bohatou históriou a kultúrou. Ponúka množstvo atrakcií pre návštevníkov všetkých vekových kategórií a záujmov. Valencia je tretie najväčšie mesto v Španielsku a leží na pobreží Stredozemného mora. Je známa svojimi nádhernými plážami, historickým centrom, kultúrnymi inštitúciami a modernými atrakciami.

Medzi najvýznamnejšie pamiatky Valencie patrí rozhodne Staré mesto s množstvom historických budov, vrátane katedrály, radnice a hradu. Je tiež domovom múzeí, galérií, divadiel a koncertných sál. Tu si klikajte lacné letenky do Valencie.

Výlet do Porta v Portugalsku

Porto má skvelú reputáciu a každý, od koho som počul, že tam bol, mi vždy povedal len dobré veci. Z Instagramu som videl, že tam teraz bola aj kamoška, Andrea Zahurancová, a preto som sa rozhodol Porto zaradiť medzi moje tipy kam cestovať v septembri. Tu nájdete lacné letenky do Porta.

Historické centrum Ribeira je známe svojimi úzkymi uličkami, farebnými budovami a tradičnými rybárskymi loďami, ktoré sú nazývané „barcos rabelos“. Ak máte viac času, môžete sa vydať na plavbu po rieke Douro a kuknúť si vinice na svahoch hôr.

Kam ísť na dovolenku v septembri podľa Milana Bez Mapy
Výlet do Porta v Portugalsku

Kam ísť na dovolenku v septembri? Skúste výlet do Bari v Taliansku

Ak ste nepočuli o Bari, určite ste počuli o Trulli. Sú to typické vápencové domčeky Alberobello v juhotalianskom regióne Puglia, sú pozoruhodnými príkladmi stavieb zo suchého kameňa, čo je prehistorická stavebná technika, ktorá sa v tomto regióne stále používa. Tu nájdete lacné letenky do Bari.

Celý región je perfektne napojený vlakovou dopravou, a zatiaľ, nejde o to drahé Taliansko, na ktoré sme si zvykli z regiónov ako je Toskánsko.

Návšteva Belehradu v Srbsku

V Belehrade som bol iba raz, no na toto mesto si spomínam ako na príjemné mestečko na Balkáne. Páčilo sa mi viac, ako taká Sofia, kde podľa môjho názoru, takmer nič nie je. Úprimne.

Kúpte si lacné letenky do Belegradu a prečítajte čo vidieť v Belegrade. Ja som absolvoval freewalking tour po hradbách a najedol sa. Za mňa fajn mesto na víkend.

Alberobello
Alberobello
Návšteva Belehradu
Návšteva Belehradu.

Cestujte.

 

 

2 COMMENTS

  1. My ideme do Turecka na rodinnú dovolenku, ale tešíme sa a hlavne je to prvá dovolenka pri mori pre nášho 4 ročného syna. Nemáme očakávania, chceme len aby to bolo v pohode a aby sme si to v zdraví užili:)

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.