Kam ísť na dovolenku v septembri podľa Milana Bez Mapy

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Kam ísť na dovolenku v septembri? Úprimne vám poviem, konečne skončilo leto. Neviem ako vy ale ja to teplo už nedávam a keď začiatkom septembra prišlo prvé ochladenie, veľmi sa mi uľavilo.

Navyše, september je super čas na cestovanie a ako som pri tipoch kam na dovolenku v auguste radil aby ste sedeli doma, lebo je najdrahšia časť roka na cestovanie, v septembri cestujte.

Kam ísť na dovolenku v septembri

Výlet do Valencie v Španielsku

Oplatí sa návšteva Valencie? Jasné. Je to krásne mesto s bohatou históriou a kultúrou. Ponúka množstvo atrakcií pre návštevníkov všetkých vekových kategórií a záujmov. Valencia je tretie najväčšie mesto v Španielsku a leží na pobreží Stredozemného mora. Je známa svojimi nádhernými plážami, historickým centrom, kultúrnymi inštitúciami a modernými atrakciami.

Medzi najvýznamnejšie pamiatky Valencie patrí rozhodne Staré mesto s množstvom historických budov, vrátane katedrály, radnice a hradu. Je tiež domovom múzeí, galérií, divadiel a koncertných sál. Tu si klikajte lacné letenky do Valencie.

Výlet do Porta v Portugalsku

Porto má skvelú reputáciu a každý, od koho som počul, že tam bol, mi vždy povedal len dobré veci. Z Instagramu som videl, že tam teraz bola aj kamoška, Andrea Zahurancová, a preto som sa rozhodol Porto zaradiť medzi moje tipy kam cestovať v septembri. Tu nájdete lacné letenky do Porta.

Historické centrum Ribeira je známe svojimi úzkymi uličkami, farebnými budovami a tradičnými rybárskymi loďami, ktoré sú nazývané „barcos rabelos“. Ak máte viac času, môžete sa vydať na plavbu po rieke Douro a kuknúť si vinice na svahoch hôr.

Kam ísť na dovolenku v septembri podľa Milana Bez Mapy
Výlet do Porta v Portugalsku

Kam ísť na dovolenku v septembri? Skúste výlet do Bari v Taliansku

Ak ste nepočuli o Bari, určite ste počuli o Trulli. Sú to typické vápencové domčeky Alberobello v juhotalianskom regióne Puglia, sú pozoruhodnými príkladmi stavieb zo suchého kameňa, čo je prehistorická stavebná technika, ktorá sa v tomto regióne stále používa. Tu nájdete lacné letenky do Bari.

Celý región je perfektne napojený vlakovou dopravou, a zatiaľ, nejde o to drahé Taliansko, na ktoré sme si zvykli z regiónov ako je Toskánsko.

Návšteva Belehradu v Srbsku

V Belehrade som bol iba raz, no na toto mesto si spomínam ako na príjemné mestečko na Balkáne. Páčilo sa mi viac, ako taká Sofia, kde podľa môjho názoru, takmer nič nie je. Úprimne.

Kúpte si lacné letenky do Belegradu a prečítajte čo vidieť v Belegrade. Ja som absolvoval freewalking tour po hradbách a najedol sa. Za mňa fajn mesto na víkend.

Alberobello
Alberobello
Návšteva Belehradu
Návšteva Belehradu.

Cestujte.

 

 

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

2 comments

  1. My ideme do Turecka na rodinnú dovolenku, ale tešíme sa a hlavne je to prvá dovolenka pri mori pre nášho 4 ročného syna. Nemáme očakávania, chceme len aby to bolo v pohode a aby sme si to v zdraví užili:)

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.