Zaujímavosti o Filipínach, ktoré som si všimol počas cesty

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Zaujímavosti o Filipínach? Objavil som hneď tri. Prečítaj si, čo ma na Filipínach prekvapilo a absolútne som to nečakal. Filipíny považujem za nádhernú krajinu s vyše sedemtisíc ostrovmi, no niektoré veci mi prídu zvláštne. Opísal som ich v článku a pridal svoje postrehy. Cestovanie po Filipínach aj napriek tomuto vrelo odporúčam a vrátil by som sa sem kedykoľvek. Tu je život iný, pomalší.

Zaujímavosti o Filipínach, ktoré ma trochu vykoľajili 

Zaujímavosti o Filipínach
Loďou na ostrov Malapascua.

Oslovovanie Vianoc na Filipínach

Filipíny sú poväčšine kresťanská krajina. Moslimská populácia žije najmä na južných ostrovoch. Čo ma však prekvapilo bolo to, že aj keď som sem prišiel v októbri, všade som videl vianočné stromčeky a ozdoby. Z rádia v taxíku hrali vianočné koledy a v televízií boli reklamy na darčeky a akcie. Nuž, pomyslel som si, že keď u nás dajú reklamu v novembri, nahnevá ma to – no toto bolo na začiatku októbra.

Samozrejme, že som pátral, čo sa deje a prečo tu oslavujú Vianoce tak skoro. Vianoce na Filipínach oficiálne začínajú v septembri. Každý mesiac, ktorý končí v názve na -ber (september, október…) je považovaný za vianočný. Vianoce na Filipínach teda trvajú najdlhšie na svete. Že ich to baví, keď nemajú sneh.

ROZHOVOR: O Filipínach som dal spolu s Crazy Sexy Fun Traveler rozhovor pre študentské rádio TLIS v relácii Tripovica s Gabrielom Tankom. Rozprávali sme sa o tom, aké sú Filipíny na vlastnú kožu a obaja dali pár tipov na cestovanie po Filipínach:

Kohútie zápasy na Filipínach

Ouki, toto sa mi nepáčilo. Keď som bol na maličkom ostrove Malapascua severne od Cebu, všimol som si, že takmer každá rodina vlastnila svojho kohúta. Kohútie zápasy sú na Filipínach mrte populárne a padajú tu vysoké stávky. „Sabong“ je názov pre niekoľko miliónový kohútí biznis na ostrovoch a tento šport má viac ako 6000 rokov. Dnes je úplne legálny a ročne takto umrie v priemere 30-miliónov kohútov. Des a hrôza.

Zaujímavosti o Filipínach a karaoke všade, kam dopočujem

Presne si pamätám, ako som sa prechádzal večer po ostrove Malapascua a počul melódiu z Titanicu „My Heart Will Go On„. Avšak, nespieval to nežný hlas Celine Dion. Spievala ho asi mierne pripitá Filipínka. Karaoke je tu mega top a spieva sa vždy a všade. Mal som pocit, že Filipíny hrajú stále dokola. Karaoke je v tejto krajine populárne pre ich pozitívny vzťah k spievaniu a k hudbe a sú Filipínci vychovávaní odmalička.

TIP: Prečítaj si moje ostatné blogy o Filipínach:

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.