Kam ísť na dovolenku v apríli podľa Milana a 4 konkrétne tipy

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Kam ísť na dovolenku v apríli? Máj a apríl sú, podľa mňa, dva mesiace najlepšie mesiace na cestovanie po Európe. Nikde ešte nie sú horúčavy, oficiálna turistická sezóna ešte nezačala – čo si všimnete na menších davoch, lacnejšom ubytovaní, letenkách a všeobecne sú ľudia menej nervózni.

Kam ísť na dovolenku v apríli podľa Milana a konkrétne tipy

V dnešnom článku mám pre vás štyri konkrétne tipy kam ísť na dovolenku v apríli. Všetky miesta som navštívil a prišiel na to, že začiatok jari je pre tieto mestá najlepší na návštevu. V tomto článku nájdete tipy na:

  1. Návštevu Záhrebu a wellnessu za mestom,
  2. tip na rýchly výlet do Benátok ešte kým prídu davy,
  3. tip na mesto Bergamo, ktoré leží v tieni Milána
  4. a tip na návštevu záhrad v Tivoli pri Ríme, ktoré obdivujú architekti z celého sveta.

V ktorom ročnom období cestujtete najradšej?

Ukázať výsledky

Loading ... Loading ...

Návšteva Záhrebu a wellnessu v horách

Ak neviete kam ísť na dovolenku v apríli, vyskúšajte Záhreb. Ten som navštívil presne pred rokom a musím povedať, že som nečakal, ako veľmi pekné je toto mesto. Myslel som si, že Záhreb, hlavné mesto Chorvátska bude „len ďalšie Európske mesto„, no tak sa mi tu páčilo, že by som sa doňho vrátil ešte raz. Prečítajte si moje tipy čo vidieť v Záhrebe a tu nájdete aktuálne akciové letenky do Záhrebu.

V meste nevynechajte ani tunel, ktorý kedysi slúžil ako kryt a dnes je to super miesto na rave párty, či výber mojich najobľúbenejších reštaurácii v Záhrebe alebo múzeum rozpadnutých vzťahov. V článku nájdete aj tip na skvelý wellness v horách, len pol hodinu autom od mesta.

@milan_bezmapy 😳 Múzeum rozpadnutých vzťahov v Záhrebe je zbierka skutočných predmetov, ktoré ľuďom pripomínali ich ex. Čo by ste sem darovali vy?#museumofbrokenrelationships #visitzagreb #slovakblogger #dnescestujem #milujemcestovanie #milanbezmapy #rozchod ♬ sonido original – Milan Bez Mapy

Návšteva Benátok a degustácia prosecca vo Valdobbiadene

Niekto mi minule tvrdil, že Benátky sú preceňované. Zrejme tam nikdy nebol. Ja som vo svojom živote navštívil Benátky, a priľahlé ostrovy, zatiaľ dvakrát a nikdy som nemal pocit, že by toho neboli hodné. Výlet do Benátok zvládnete za jeden deň a v mojom článku o návšteve Benátok nájdete aj tip na domáce ubytovanie v neďalekých vinicach.

Odporúčam sa počas návštevy ponoriť do degustácie prosecca v meste Valdobbiadene, ktoré sa v okolitých kopcoch vyrába vo veľkom. Tu nájdete aktuálne akciové letenky do Benátok.

Návšteva Bergama ako náhrady za Miláno

Keď sa tu už bavíme o tom čo je preceňované a čo nie, podľa mňa to je Miláno. Naozaj. Toto mesto som navštívil niekoľkokrát a snažil sa samého seba presvedčiť, že áno, Milan, musí sa ti tu páčiť, no tento pocit nikdy neprišiel. Miláno podľa mňa stačí na jednu návštevu v živote.

ALE! Iba hodinku vlakom či autobusom od Milána leží mesto Bergamo. Poznal som ho dávno, Ryanair tu má veľké letisko, no oplatí sa navštíviť? Jednoznačne. Do Bergama som sa chystal dlho a, nepreháňam, padla mi sánka. Prečítajte si môj článok čo vidieť v Bergame a tu si kúpte lacné letenky. Nebudete ľutovať.

Benátske hradby v Bergame, pamiatka UNESCO
Benátske hradby v Bergame, pamiatka UNESCO
Piazza Vechia a fontána Contarini
Piazza Vechia a fontána Contarini
Cappella Colleoni
Cappella Colleoni

Záhrady v Tivoli pri Ríme

Rím sám o sebe určite treba vidieť, no rozmýšľali ste nad tým, čo sa nachádza v jeho okolí? Nasadnite na vlak do Tivoli a objavte jedny z najkrajších záhrad sveta, ktoré položili základ pre záhradnú architektúru celého sveta. Záhrady v Tivoli sú vzorom architektov už stáročia. Prečítajte si môj článok o návšteve Tivoli a tu pozrite lacné letenky do Ríma.

Extra tip: Bukurešť, Tel Aviv a Istanbul som vám radil aj v článku minulý mesiac s tipmi kam ísť na dovolenku v marci, no tieto hlavné mestá sú stále aktuálne aj v apríli, keďže leto do nich ešte nedorazilo.

Cestujte, Milan.

Kam ísť na dovolenku v apríli podľa Milana a 3 konkrétne tipy
Kam ísť na dovolenku v apríli podľa Milana a 3 konkrétne tipy

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.