Moje najhoršie momenty roku 2019, ktoré sa nedostali na Instagram

107,392FansLike
190,436FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Rok 2019 vo všeobecnosti pokladám za veľmi úspešný rok, čo sa týka aj pracovného a (relatívne) aj súkromného života. Cestoval som pomerne veľa, zarobil viac ako kedykoľvek od založenia blogu v roku 2013 a tiež mal dostatok času na seba a fitko. Ideálny život, nie? Skoro…

Rok 2019 v skratke

Moje najhoršie momenty roku 2019, ktoré sa nedostali na Instagram
Moje najhoršie momenty roku 2019, ktoré sa nedostali na Instagram.

Keď sa na rok 2019 pozriem spätne, vyzerá až úplne ideálne a nereálne v porovnaní s tým, ako žijem teraz, počas koronavírusu v roku 2020. Sedím doma a jediné čo robím je, že odpovedám na e-maily o zrušených a presunutých spoluprácach. Aby som ale nebol slniečkar, v roku 2019 som mal aj pár cestovateľských momentov, na ktoré by som najradšej zabudol. Momentov, ktoré sa na môj Instagram nedostali. Ľudský mozog je vraj naprogramovaný tak, aby na zlé veci zabúdal. Musel som preto mierne zaloviť v pamäti, aby som si na niektoré zlé momenty z roku 2019 spomenul, no podarilo sa a tu vám prinášam výber tých najvtipnejších.


Destinácie navštívené v roku 2019


Na Kanárskych ostrovoch som kvôli svojej hlúposti prišiel o techniku za 500 €

Komu sa toto nestalo, akoby ani nikdy necestoval. Že? Keď sa môj kamarát, ktorý dal výpoveď v arabskej leteckej spoločnosti, presťahoval na Kanárske ostrovy, viackrát ma zavolal k sebe na dovolenku. Popravde, nechcelo sa mi. Kanárske ostrovy sú ďaleko a dlho som odolával. Hovorím si, že za tie peniaze, čo ma bude stáť letenka, môžem ísť radšej do New Yorku. Našťastie v máji v roku 2019 Ryanair vyhodil skvelé akcie a mne sa podarilo kúpiť spiatočnú letenku do Gran Canaria za 95 € Viedne s prestupom v Madride.

Z celého týždňa, ktorý som na Gran Canarii strávil, sme sa na jeden deň vydali na pláž GuiGui, na ktorú sa nedostanete len tak jednoducho. Ide o veľkú pláž, ku ktorej sa dostanete iba po niekoľkohodinovom treku do strmého kopca na priamom slnku medzi kaktusmi. Ráno tu je odliv, večer príliv. Keď sme sa na pláž dostali, trochu sme sa zdržali a nevšimli si, že ide príliv a my sme tam uväznení. Ako sme sa z pláže snažili dostať naspäť na chodník z ktorého sme prišli, strhla ma do mora veľká vlna, ktorá premočila všetko, čo som mal so sebou. Najviac si to odniesol mobil, ktorý prestal fungovať a blbol aj chvíľu fotoaparát. Ten to, našťastie, rozchodil, no mobil som si po dovolenke musel kúpiť nový.

Ponaučenie: Keď kráčate cez vysoké vlny počas prílivu, nemajte v ruke mobil a na krku fotoaparát. Prečítajte si celý môj návod na to čo vidieť a kam ísť na ostrove Gran Canaria a ako sa dostať na pláž GuiGui.

Výlet na pláž Playa Güigüí, celodenná túra a trek v horách na Gran Canarii
Výlet na pláž Playa Güigüí, celodenná túra a trek v horách na Gran Canarii.

V New Jersey som naháňal po ulici mačku s neznámou blodnínou, ktorá mala lepkavé prsia

Keď som sa v marci rozhodol presťahovať na mesiac do New Yorku, vystriedal som niekoľko rôznych Airbnb v meste. A kým som našiel také, ktoré mi úplne vyhovuje, má blízko metro, obchody a nie je v divnej štvrti, vystriedal som asi tri. Jedným z ubytovaní, ktoré som mal, bolo v New Jersey. S krásnou mačkou. Jeden upršaný deň som sa rozhodol nikam neísť a celý deň pracovať na počítači na tomto blogu. Keďže to bol celý byt, kde majiteľka prenajímala viacero izieb, sem-tam sa ubytoval a odubytoval niekto ďalší.

Jeden deň sa stalo toto: Sedím si za počítačom a zrazu niekto klope na dvere. Otváram. Stojí tam vysoká, skoro dvojmetrová blondína s výstrihom až po zem v lesklých kožených nohaviciach, ktoré môžu každú sekundu streliť rovno do mojej tváre. Vchádza do vnútra a pýta sa, či si nedám šampanské. Že ona sa ponáhľa na párty a musí sa len prezliecť.

Hovorím jej, že jasné, nech šampanské otvorí. Ako ho ale otvára, vybuchne jej a obleje celý ten enormný výstrih s jeho obsahom, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani Evelyn. Pohotovo beriem kuchynskú utierku, ktorú jej podávam, aby z tých pŕs vysala všetko, čo tam zatieklo do záhybov.

Hovorí, že v aute má náhradné oblečenie a celá mokrá otvára vchodové dvere. Akonáhle ich otvorila, na ulicu vybehla mačka. Nasledujúca situácia je ako z komédie: „Ja a neznáma blond Kanaďanka v kožených nohaviciach s premoknutými a lepkavými obrími prsiami, ktorú som spoznal pred desiatimi minútami, beháme po ulici v New Jersey, aby sme chytili cudziu mačku na úteku.“

Ponaučenie: Nebývajte v New Jersey. Radšej sa ubytujte na Manhattane, prečítajte si čo vidieť v New Yorku a využite tento Airbnb kupón na 25 € ubytko.

Adventurous Kate Mcculley in New York
V New Yorku som ale stretol obľúbenú blogerku, Adventurous Kate.

WRONG AIRPORT. V Bologni som si myslel, že som na zlom letisku a nestihnem lietadlo

V lete 2019 som viackrát cestoval do Talianska a mal plný mobil boarding passov a leteniek. Pri jednom z mojich letov naspäť domov som stál na letisku v Bologni a snažil sa na turnikete pípnuť svoj boarding pass, aby som sa dostal k bráne odletu. Nešlo to na prvýkrát, nešlo to na druhýkrát a ani na tretíkrát. Keď som sa teda uráčil pozrieť na displej mobilu, čo píše, veľkým som zbadal nápis „WRONG AIRPORT„. Ja že doriti.

Začal som rozmýšľať, ako veľmi je Bologna metropolitná, že by mala viac letísk tak, ako New York, Londýn či Paríž. Nešlo mi to do hlavy a už som pomaly chytal paniku, že ostanem v Bologni minimálne o deň dlhšie. Keď som sa ale pozrel na svoj boarding pass lepšie, uvedomil som si, že som sa tam snažil pípnuť ten, ktorý som potreboval pri nedávnom odlete z Milána.

čo vidieť v bologni
Bologna bola veľmi príjemným prekvapením.

V New Yorku som od únavy zaspal v metre

Do New Yorku som sa o pol roka neskôr vrátil, teraz už s blogerskou posilou, blogerkou a stylistkou Janatini a blogerom Mišom Šefčíkom. Prišli sme sem vyrobiť projekt s názvom #7dniNYC, ktorý odzrkadľoval príbeh troch mladých ľudí v New Yorku, ktorí sa na rovnaké témy pozerajú svojimi vlastnými očami. Majú spoločné len jedno, sú vo veľkom meste. Výroba tohto projektu bola veľmi náročná, keďže išlo o fotoseriál, ktorý pozostával z 21 vysoko profesionálnych fotografií, na ktoré sme mali presne sedem dní.

Fotografie polo potrebné za pochodu upravovať plus napísať k nim instagramový popis tak, aby sme mohli každý večer jednu zverejniť. Pamätám si na moment, kedy sme išli v metre z Coney Island na Times Square, čo je cesta na viac ako hodinu. Všetci traja sme v ňom od únavy zaspali.

Ponaučenie: Nech robíte čokoľvek, odpočinok je polovica úspechu. Celý fotoseriál #7dniNYC si pozrite na Instagrame.


V Bruseli som spoznal českých influencerov a bola to katastrofa

V prvej polovici roku 2019 som sa zastavil aj v Bruseli na press tripe, ktorý organizovalo zastúpenie Európskej komisie v Bruseli. Zo Slovenska sme lietadlom cestovali ja, módna blogerka Lapkinn s manželom, YouTuberka Patrabene s priateľom Hamikom, ex-moderátorka Zuzana Závodská a blogerka Anetta Vaculíková na čele s Katkou Járemovou z Európskej komisie. No a pridali sa k nám aj kolegovia z Česka.

Keby ste videli ako tí sa chovali. Ani sa nečudujem, že influenceri majú z roka na rok horšiu a horšiu reputáciu. Ja som sa zúčastnil už niekoľko desiatok press tripov a naučil sa jednu vec – nezabudnúť, že som tu pracovne a reprezentujem sám seba. Aby sme na niekoho každé ráno čakali len preto, že sa potreboval ožrať večer predtým a mať debilné poznámky, to nie. Gratulujem. Navyše, predstavte si tú hanbu, keď sedíte v zasadacej miestnosti s poprednými lídrami Európskej komisie v Bruseli a z kolegu, českého influencera, ťahá alkohol. Nechcem však všetkých hádzať do jedného koša a aj na tomto press tripe som spoznal Sandru Kisić a Mikyho Škodu, ktorý sa volá skutočným menom Milan. Zaujímavosťou je, že je narodený rovnaký čas, dátum, mesiac a rok, ako ja a máme to isté meno. Náhoda? Nemyslím si.

Ponaučenie: Skús sa aspoň trochu chovať tak, ako sa prezentuješ na Instagrame a prečítaj si mojich päť rád, ako získať sledovateľov na Instagrame prirodzenou cestou.

Rok 2019 bol vtipný, zábavný a občas trochu ironický. Stále ho však považujem za jeden z najlepších rokov môjho života a verím, že v prípade roku 2020 bude platiť staré známe pravidlo, zlý začiatok, dobrý koniec.

S láskou, Milan Bez Mapy.

 

 

 

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.