Zhrnutie januára 2023 perom (klávesnicou) Milana Bez Mapy

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Január 2023 som začal naplno, novoročným ohňostrojom na Madeire, ktorý (vraj) stál milión eur. Niekde na internete som to čítal, tak to asi bude pravda. Čo bolo ale iné oproti mojim „bežným“ januárom je, že som ho väčšinou celý strávil na Slovensku.

Obvykle som mal január cestovateľský a posledné roky ho trávil niekde v teple. Minulý a predminulý rok to bolo v Mexiku, predtým v Argentíne a predtým v Ázii. Totižto, v januári mám vždy najmenej roboty, keďže kampane na ďalší rok sa ešte len nastavujú a kreujú a obvykle nemusím vtedy nikde byť.

Prečo som sa to ale rozhodol zmeniť? Lebo idem celý február stráviť v Chile. Nikdy som tam nebol a vymyslel som si úplne cool program, ktorého čerešnička na torte bude Veľkonočný ostrov – áno, to je ten, kde trčia tie kamenné hlavy zo zeme. Tu je pár štatistík, ktoré dokazujú, že som nesedel celý mesiac doma pred telkou:


Navštívené destinácie: Viedeň a Madeira v Portugalsku

Najčítanejší blogový článok v januári: Rozhodne to je článok s tipmi Čo vidieť na Madeire podľa Milana Bez Mapy. Tento ostrov dostal u mňa na blogu veľmi veľký priestor a na článok ste išli ako po údenom.

Všetky publikované články v januári 2023:

  1. Recenzia Preply, aplikácie na učenie jazykov
  2. Čo vidieť na Madeire podľa Milana Bez Mapy
  3. Môžem si zobrať jedlo do lietadla?
  4. Toto je najbezpečnejšie sedadlo v lietadle
  5. 9 jedál čo ochutnať na Madeire
  6. 5 krajín kam ísť na dovolenku vo februári

Čo sa mi podarilo a nepodarilo: Odštartovať koncept Milan búra mýty, na ktorý som sa chystal dlhšie. Ide o to, že mi chodilo veľa správ s otázkami, na ktoré som si myslel, že každý pozná odpoveď.

Avšak, mýlil som sa. Koncept článkov a videí Milan búra mýty je odľahčenou formou búrať cestovateľské mýty ktoré panujú medzi Slovákmi. Každú stredu počas celého roka pribudne na blogu a sociálnych sieťach jeden mýtus, ktorý spolu vyvrátime. Našťastie nie je nič, čo by sa mi v tomto mesiaci nepodarilo. Tiež som si stanovil počet prečítaní blogu, ktoré chcem v januári dosiahnuť a nejakým nedopatrením ste na blog prišli dvojnásobne viac, ako som predpokladal. Ďakujem!

Čo nové som skúsil: Prvýkrát v živote som cvičil jogu. Lidl ma pozval na jeden svoj event pre partnerov, na ktorom bola aj hodina jogy. Síce som mal potom svalovicu na miestach na ktorých ešte nikdy, ostanem verný fitku a dvíhaniu činiek, haha.

Príspevok na Instagrame s najväčším dosahom bolo toto video, ktoré sa ukázalo viac ako 104 tisíc ľuďom. A pritom taká blbosť =D


Zimy v Bratislave bývajú každý rok teplejšie a moje opuncie, čo sú kaktusy, prezimujú celý rok na balkóne

Všimol som si, že zimy v Bratislave bývajú rok čo rok teplejšie. Toto sú moje kaktusy z Tenerife a Lanzarote, mám ich celoročne na balkóne. Tých pár dní mrazu im neublíži, no neviem si predstaviť, ako by prežili tak 15 rokov dozadu, keď sme mali fakt že tuhé zimy. Len nesmie na ne pršať a musia mať úplne preschnutú zeminu. Sneh nevadí. Globálne otepľovanie je tu.

Objednal som si k sebe do bytu klimatizáciu, v zime sú vždy nižšie ceny. Už minulé leto som tam počas slnečných dní nevedel vydržať. Byt je otočený na juh a vnútri je počas leta doslova sauna.

Moje opuntie z Tenerife počas zimy na balkóne v pohode prezimujú.
Moje opuntie z Tenerife počas zimy na balkóne v pohode prezimujú.
Moje opuntie z Tenerife počas zimy na balkóne v pohode prezimujú.
Moje opuntie z Tenerife počas zimy na balkóne v pohode prezimujú.

Bežím sa ja baliť do Chile a pomaly na letisko. S takýmto článkom sa k vám prihovorím opäť o mesiac. Cestujte!

Milan

 

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.